„Najwyższy Czas!” to największy magazyn w Europie, który bieżące wydarzenia komentuje z perspektywy konserwatywnej (społecznie) i liberalnej (ekonomiczne). To także najstarszy tygodnik na polskim rynku, nie licząc tych, które wcześniej zaliczyły bliższą bądź mniej pogłębioną współpracę z komuną. Przez 26 lat swojego istnienia twardo staliśmy po stronie wolności.

Również teraz nie kłaniamy się politycznej poprawności. Możemy sobie na to pozwolić, bo nie korzystamy z pieniędzy publicznych kolportowanych pod przykrywką reklam spółek skarbu państwa czy też innych dotacji. Najnowszy numer (21-22/2018) „Najwyższego Czasu!” w kioskach jest dostępny od poniedziałku. Wersję elektroniczną można nabyć jako e-wydanie PDF (TUTAJ).

Ustawą 447 w Polskę: Prezydent Donald Trump podpisał ustawę 447 i tym samym amerykańskie władze będą oficjalnie zajmowały się problemem restytucji żydowskiego mienia niedziedziczonego, czyli będą współdziałały w ataku na polską własność. „To dzień smutku i żałoby” – pisze na str. VIII Stanisław Michalkiewicz, który jako pierwszy polski publicysta od kilkunastu lat ostrzegał, że w końcu dojdzie do takiej sytuacji.

Spadkobiercy Grossa znów manipulują: Antypolskie tomiszcze „Dalej jest tylko noc” nie wytrzymuje krytyki naukowej. Analiza danych zawartych w tej książce dotyczących powiatu węgrowskiego, którą przeprowadził nauczyciel i regionalista Radosław Jóźwiak, wskazuje, że jej autorzy dopuścili się daleko idących przeinaczeń i manipulacji. Jakich? Czytaj na str. XIV w wywiadzie z Radosławem Jóźwiakiem. Więcej na str. XI.

KRAJ

● Dzień klęski, dzień żałoby – Stanisław Michalkiewicz
● Zdrowie prezesa – Jan Piński
● Ile pieniędzy dostał Jan Grabowski za naginanie prawdy? – z Radosławem Jóźwiakiem, nauczycielem, historykiem regionalistą z Węgrowa rozmawia Rafał Pazio.
● Cała Polska mówi Braunem – Jan Piński
● Tak się wychodzi na biznesie z państwem – Tomasz Cukiernik
● Zamienił stryjek w dużych miastach – Leszek Szymowski
● Na manowcach politycznej kapitulacji – Marian Miszalski

ŚWIAT

● Francja: Nowa rewolucja? – Bogdan Dobosz
● USA: FBI, czyli Fatalne Biuro Inwestygacji – Natalia Dueholm
● Azja Środkowa: W cudzych kieszeniach – Marek A. Koprowski
● Niemcy: Zaczęli stawiać wielką rurę – Tomasz Mysłek
● USA : Co słychać u lewaków? – Natalia Dueholm

PUBLICYSTYKA

● Księża na pierwszy ogień – Marek A. Koprowski
● Kim jest prezes Fedu i co zapowiada jego nominacja? – Independent Trader
● Kościół a bankowość rezerw cząstkowych – Jakub Wozinski
● Widmo kryzysu – Leszek Szymowski
● Ewolucja energetyczna. Opowieść o roku 2296 – Marcin Adamczyk
● Kolejny konflikt na morzu – Antoni Mak
● Interesuje nas docieranie do prawdy – z profesorem Janem Żarynem, senatorem Rzeczpospolitej rozmawia Rafał Pazio

Comments are closed.