Chamstwo i rasizm na profilu Iwony Hartwich. Ostry atak na dr Aondo-Akaa. „Czarny nie wpierda..j się!”

protest niepełnosprawnych
Dr Bawer Aondo-Akaa. / fot. YouTube/wPolsce
REKLAMA

Cóż za chamstwo i rasizm na profilu Iwony Hartwich. Dr Bawer Aondo-Akaa, który był gościem programu „Republika po południu” na antenie Telewizji Republika. Tam Akaa wypowiedział się na temat trwającego od 24 dni protestu rodziców osób niepełnosprawnych oraz postulatów dotyczących otrzymania żywej gotówki. Okazuje się, że jako osoba niepełnosprawna ma kompletnie inne opinię na temat protestu.

Iwona Hartwich na swoim profilu na Faebooku zmieściła wpis z odnośnikiem do wypowiedzi gościa programu Bawera Aondo-Akaa na temat protestu rodziców osób niepełnosprawnych w sejmie. Pod wpisem kobiety pojawiło się wiele rasistowskich i pełnych nienawiści komentarzy wobec dra Bawera Aondo Akaa.

REKLAMA

Oto co mówił Bawera Aondo-Akaa w tym wywiadzie:

„Jeżeli będą zabijane dzieci nienarodzone, to nic się nie zmieni z sytuacją osób niepełnosprawnych. Nie zgadzam się z dawaniem żywej gotówki – to demoralizuje całe społeczeństwo. Projekt Dostępność oceniam jako bardzo dobry” – powiedział dr Bawer Aondo Akaa.

Czytaj też: Wojna w Strefie Gazy?! Trwają bombardowania ze strony Izraela. Palestyńczycy: już 40 ofiar śmiertelnych i 2000 rannych [VIDEO+1

„Oceniam ten strajk dość negatywnie, jednak z drugiej strony jestem pod wielkim wrażeniem wszystkich ojców, matek i opiekunów osób niepełnosprawnych – dziękuję im za to, że pomagają wychować dzieci z niepełnosprawnością. Moja śp. mama wychowała mnie na bardzo dobrego człowieka.”

„Ja ten strajk nazywam strajkiem podłogowym. Niestety wszystko jest prowadzone metodą na podłogę. Postulaty tego środowiska, które są obecnie w Sejmie spowodują szkodę wszystkim osobom niepełnosprawnym.”

„Jeżeli ktoś nie może pracować ze względu na niepełnosprawność, to nie może tego robić. Te osoby, które mogą pracować, powinny dostać szansę. Takich osób jest ok. 10%. Tak wynika z badań GUS-u”

Pod tym postem z wypowiedziami Dr Bawer Aondo Akaa na profilu Iwony Hartwich wylała się rzeka hejtu, rasistowskich teksów i obraźliwych wypowiedzi. Zresztą zobaczcie sami.

Źródło: Facebook/ TV Republika/ NCzas

REKLAMA