Ostatnia droga Alfiego Evansa. Tysiące osób na pogrzebie dziecka skazanego na śmierć [VIDEO]

alfie evans zmarł
Alfie Evans z matką/foto: FB

„Chłopiec, który zjednoczył świat” – ludzie żegnający Alfiego Evansa zakładali koszulki z takim właśnie napisem. Dziecko, którego śmierć stała się symbolem opresyjności nowoczesnego państwa zostało pochowane. Pogrzeb miał charakter prywatny.

Na tasie przejazdu karawanu, w którym obok małej białej trumny jechał ojciec dziecka, zebrały się tysiące osób. Ludzie rzucali pod koła samochodu kwiaty. Auto minęło stadion drużyny Evertonu.

Według relacji brytyjskiej prasy pogrzeb Alfiego Evansa przyciągnął do miasta ludzi z różnych części kraju. Ich obecność stanowiła hołd dla dziecka, które wbrew lekarzom i sędziom walczyło ze śmiercią.

Zobacz też: Nazwał Alfiego Evansa „bezmózgiem”. Teraz przeprasza

Dziecko pożegnali również Włosi, którzy z wielkim uporem próbowali ratować małego Alfiego przyznając mu nawet obywatelstwo. W czasie, gdy miał odbywać się pogrzeb dziecka w wielu włoskich miastach rozbrzmiały kościelne dzwony.

Na życzenie rodziców pogrzeb dziecka miał charakter ściśle prywatny i uczestniczyła w nim tylko najbliższa rodzina.

Alfie Evans zmarł 28 kwietnia. Wcześniej dziecko zostało odłączone od aparatury podtrzymującej życie. Zaprzestano również podawania wody i pokarmu. Wbrew diagnozom lekarzy ze szpitala w Alder Hey, dziecko przeżyło. Wznowiono leczenie, ale ostatecznie Alfie Evans odszedł. Brytyjski sąd nie zezwolił na przewiezienie dziecka do Włoch, mimo że opiekę zaproponowały najlepsze placówki dziecięce w kraju, a na Alfiego czekał wojskowy samolot.

Źródło: Twitter/nczas.com

10 KOMENTARZE

 1. Cyrk na kołach!Rzeczywiście ten chłopiec to JEDYNE dziecko skazane na śmierć!QRWA! Jaja sobie robicie?Codziennie na tym świecie umiera tysiące a może miliony dzieci w nieludzkich warunkach!Wy poyebane PISMAKI! Jak długo jeszcze będziecie ten temat maglować?Ile jeszcze chcecie zarobić na tej tragedii wy pieprzone pomyleńce?Takim należy tylko życzyć,aby ich to samo spotkało!

  • Do ciebie pasuje jak ulał, finał pewnego kawału.
   – Co tak śmierdzi?
   – Bacowa sie odkryła.

 2. Po czym poszli i zagłosowali na socjalistów, komunistów, emigrantów i żydów.
  Do następnego oburzenia. Ciał.

  • Celnie, w 10-tkę. Podobno tam na zachodzie są dojrzalsze demokracje.
   Twoje krótkie zdanie uświadamia nam, że to g*wno prawda. Tyle lat w demokracji, a pojąć jej mechanizmów zachodnie matoły do pory nie zdołały.
   Nie chce przez to powiedzieć, że u nas w tym względzie jest doskonale czy dobrze. O nie, na pewno nie.
   Jednak takimi jełopami jak oni to jednak nie jesteśmy. Świadczy o tym stosunek inwazji islamskiej, aborcji czy multi kulti, gender itp..

 3. To jest właśnie tak uwielbiany przez prawiczków brexit. Nie pozwolono leczyć dziecka w UE czyli we Włoszech.

  • Ręce opadają. Ile można ci tłumaczyć:
   – UK ciągle jest w UE i nie wiadomo, może w niej zostanie; takie próby unieważnienia referendum są podejmowane.
   – służba zdrowia nie podlega – ja na razie – władzom UE, czyli bycie członkiem lub nie nie ma nic do rzeczy.

   • Ma do rzeczy bo gdyby Wielka Brytania była w strefie Schengen to rodzice wywieźliby dziecko do Włoch bez pytania i kontroli. A prawiczki uwielbiają granice i celników.

 4. Dawniej lewactwo zabijało ludzi w socjalistycznych obozach koncentracyjnych, teraz lewactwo zabija ludzi w socjalistycznych szpitalach państwowych.

Comments are closed.