Szykuje się afera kilka razy większa niż Amber Gold! Tym razem uderzy w obecny rząd

afera amber gold pis wolnosc getback
GetBack w Warszawie. / fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Cała Polska ze względu na komisję śledczą, raz na jakiś czas, zaczyna żyć aferą Amber Gold. Okazuje się jednak, że już niedługo może wybuchnąć nowa afera, tym razem związana z nowym rządem. O sprawie pisze wiceprezes Wolności Sławomir Mentzen.

Upada właśnie spółka giełdowa GetBack, która zajmowała się skupowaniem pakietów wierzytelności, a następnie ich windykacją. GetBack działał bardzo aktywnie na nadzorowanym przez KNF rynku finansowym – pisze Mentzen.

GetBack może okazać się „piramidą finansową PiS”. Firma przestała spłacać z tytułu emitowanych wcześniej obligacji. Większość z nich z kolei należy do osób prywatnych i wszyscy obawiają się o wypłacalność firmy. Mowa o kwocie około trzykrotnie wyższej niż w przypadku Amber Gold, tym razem chodzi o 2,6 mld złotych.

Dlaczego wobec tego nikt przed GetBackiem nie ostrzegał? Ponieważ wszyscy byli zainteresowani tym, by GetBack działał jak najdłużej. GetBack zapłacił ośmiu biurom maklerskim, prawnikom i firmom wspomagającym wejście na giełdę około 75 mln zł – tłumaczy Sławomir Mentzen.

Wiceprezes Wolności dodaje też, że pieniądze szły na media i politykę. GetBack był sponsorem strategicznym gali 25 lecia Gazety Polskiej oraz sponsorem nagrody „Człowieka Wolności” Tygodnika Sieci.

Źródło: money.pl/nczas.com

8 KOMENTARZE

 1. Lata lecą, kolejne afery przepływają przed oczami ludzi a ci nadal nie mogą się nauczyć, że jedyny papier w który w tym kraju warto zainwestować to papier toaletowy…

 2. Wygoda na to ze Bankowy Fundusz Gwarancyjny to rabunek kasy podatnika, poprzez upadajce banki objente KNF’em. Bo Kasa sie rozdwoji, depozytariusze dostana od KNF’u a dlugu updałego banku nie trzeba oddawac wiec gdzies te pieniadze są tez.
  Tak jest w przypadku skoku.

 3. Dla malwersantów i defraudantów pieniędzy podatnika powinna być zastosowana jedyna sprawiedliwa Kara Śmierci.

 4. No ale przecież wg prawiczków nie powinno być w ogóle KNF a rząd nie powinien się wtrącać do prywatnych inwestycji obywateli.

  • O ja głupia cipa! Nie zauważyłam, że to jest powiązane z politykami, czyli kasą państwową, a my lewacy lubimy kasę państwową, bo prywatnej nie jesteśmy w stanie uczciwie zarobić.

    • to są kapitaliści, którzy sprzedają komunę i socjalizm takim debilom jak ty

 5. ale przecież wg kurwy ali wilk knf powinien być i wtrącać się – to dlaczego kurwo się nie wtrąca skoro istnieje? odpowiadaj kurwo

Comments are closed.