Iran straszy izolacją USA

Irański parlament i płonąca flaga USA/foto: YT
Irański parlament i płonąca flaga USA/foto: YT

Prezydent Iranu Hasan Rowhani ostrzegł, że decyzja Stanów Zjednoczonych o wycofaniu się z porozumienia nuklearnego z Iranem oraz przeniesienie ambasady USA do Jerozolimy to historyczne błędy, które skutkować będą izolacją Waszyngtonu na świecie.

„Historia pokaże, że te dwie decyzje podjęte przez rząd Stanów Zjednoczonych były złe… Waszyngton będzie izolowany na świecie z powodu tych błędnych decyzji” – powiedział Rowhani cytowany przez irańską agencję prasową Tasnim.

W poniedziałek Stany Zjednoczone otworzyły w Jerozolimie swoją ambasadę w Izraelu, przenosząc ją z Tel Awiwu. Prezydent USA Donald Trump decyzję o uznaniu przez Waszyngton Jerozolimy za stolicę państwa ogłosił 6 grudnia 2017 roku.

Wkrótce potem Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych przyjęło uchwałę domagającą się anulowania tej decyzji, a skupiająca 57 państw Organizacja Współpracy Islamskiej oświadczyła, że uznanie przez USA Jerozolimy za stolicę Izraela oznacza „jawną agresję”.

8 maja prezydent Trump ogłosił, że USA wycofują się z międzynarodowego porozumienia nuklearnego z Iranem, gdyż – jego zdaniem – porozumienie to „było w swej istocie nieudane”. Zapowiedział też „potężne sankcje” wobec Iranu z natychmiastowym skutkiem. (PAP)

3 KOMENTARZE

  1. Iran pogroził USA, pewnie niedługo zrobią to JKM i SM. A może też Grzegorz Braun i Orban. Strach w Białym Domu :)

  2. Mam duze uznanie dla rozsadnych Iranczykow, ktorzy slusznie przewiduja implozje Yankesowego Imperium. Poslugujac sie starozytna filozofia wygrywania wojen bez oreza, Iran przetrwa znacznie dluzej od tych gangsterow swiata, ktorym przyjazn z Obrzezanymi na dobre wyjsc nie moze.

  3. Ciekaw jestem kto po ostatnim Holokauście popełnionem na Palestyńskich cywilach przez żydostwo , jest dzis przeciw komorom gazowym

Comments are closed.