Niemiecka gazeta twierdzi, że Polacy masowo koczują w Berlinie

Setki ludzi mieszka, a właściwie koczuje w największym berlińskim parku – Tiergarten. 90% z nich to Polacy – twierdzi Fakt24. Czy tak jest rzeczywiście?

Burmistrz berlińskiej dzielnicy Mitte, do której należy dawna dzielnica Tiergarten, chce zaprowadzić porządek z nielegalnie koczującymi tam bezdomnymi. Ma w tej sprawie poparcie władz miasta.

Czytaj też: „To było piekło!” Wstrząsające relacje uratowanych górników z kopalni Zofiówka

„Od października zlikwidowaliśmy 130 takich obozowisk i dzięki działalności grup task force zapobiegliśmy powstaniu nowych” – powiedział burmistrz tej dzielnicy Stephan von Dassel.

Czytaj też: Rosjanie i Niemcy chcą wyeliminować Polskę z chińskiego Jedwabnego Szlaku. Kombinują jak nas ominąć

„Wszystkie dzielnice oraz władze miasta uzgodniły, że nie będą tolerować bezdomnych koczujących w parkach i miejscach publicznych. Rejestrujemy wykroczenie i sprawdzamy narodowość osób łamiących przepisy” – dodał burmistrz berlińskiego Śródmieścia.

Burmistrz przekonuje, że nierozwiązanym problemem jest postępowanie wobec obywateli krajów Unii Europejskiej, którzy koczują na dziko w Berlinie, nie mają mieszkania i posiadają tylko w bardzo ograniczonym stopniu prawo do pomocy socjalnej. „To problem, ponieważ ok. 90 proc. osób z tych obozowisk pochodzi z Polski” – zaznaczył.

Niemiecki polityk w zeszłym roku zapowiadał, że będzie odsyłał bezdomnych do krajów ich pochodzenia, jednak ta propozycja spotkała się z powszechnym sprzeciwem.

Źródło: Fakt24

16 KOMENTARZE

  • Bzdura, tak samo jak w Berlinie „Polacy” nie mówią po polsku tak i w innych krajach również nie ma koczowisk Polaków.

 1. Byłem tam niedawno na spacerze. Jedynych poza statecznymi spacerowiczami, których widziałem, to było smagłe bydło. Polacy stali się dla Niemców wrogiem zastępczym.

 2. Dodajmy: śniadzi, opaleni Polacy, którzy na pontonach wrócili z wakacji w Afryce.

 3. Dobrze Niemcy kombinują. Wywalić koczujących „Polaków”. Oczywiście bez sprawdzania dokumentów.

 4. przeszkadza im kilku biednych Polaków, a miliony Murzynów, Arabów i Romów, którzy dilują, kradną, napadją, gwałcą i wysadzają się w powietrze już nie

 5. Niemcy na wszystko mają jedno rozwiązanie – MASOWE WYWÓZKI, czyli wyłapać, zapakować na wagony towarowe, wywieźć do obozu, zagłodzić i puścić dymem.

 6. kazdy kto to niemieckie nazistowskie bydlo zna, to i pamieta ich program nowych miejsc pracy tylko dla niemcow. Codzienne pogonie i oblawy na Polakow w latach 90-tych, gdzie policji towarzyszyl zestaw telewizyjny na prawie kazdej budowie, a potem eskorta na lotnisko, do samolotu i zakaz wjazdu przez kilka lat. Wiadomosci w TV byly wypelniane sukcesami policji w unieszkodliwianiu ,,szkodnikow,, niemieckich stanowisk pracy. Niemcy potrzebuja ciagle Ersatz für Juden, ktory beda nienawidziec.

  • wy polacken doskonale się do tego nadajecie. jesteście przecież ciulatymi mazgajami i historycznymi ofiarami losu.

   • juz ci ty korniszonie jebany powiedzialem raz, ze te dreckige polacken das sind deine volsdeutsche Eltern, die soooo ein hirnloses Arsc….och gezeugt haben.

 7. polskie bydło won z Europy!Za Odrę, do Azji won! ci ludzie się nie integrują i stanowią obciążenie dla niemieckiego systemu socjalnego.

  • ty smierdzielu , Polska jest w samym centrum Europy, to ty wypierdal…j na za chodnie kresy.

 8. Natomiast ja widziałem Niemiecką zapijaczoną żulernie koczującą na dworcu kolejowym w Lyonie.

Comments are closed.