USA zablokowały oświadczenie Rady Bezpieczeństwa OZN. Tragiczny bilans ofiar starć w Strefie Gazy

Starcia w Strefie Gazy. Foto: PAP/EPA
Starcia w Strefie Gazy. Foto: PAP/EPA

USA zablokowały przyjęcie oświadczenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, wzywającego do niezależnego śledztwa w sprawie wydarzeń w Strefie Gazy – podały źródła dyplomatyczne. W poniedziałkowych starciach z siłami izraelskimi zginęło 58 Palestyńczyków.

W projekcie tekstu, jak podaje agencja AFP, Rada Bezpieczeństwa ONZ potępia przemoc w Strefie Gazy i „wyraża swoje oburzenie i smutek po śmierci palestyńskich cywilów, którzy korzystają z prawa do pokojowego demonstrowania”. Rada wzywa także do przeprowadzenia „niezależnego i transparentnego” śledztwa.

Odnosząc się do przeniesienia amerykańskiej ambasady do Jerozolimy Rada Bezpieczeństwa podkreśliła w projekcie dokumentu, iż „jakakolwiek decyzja lub działanie, które zmieniło charakter, status lub skład demograficzny Świętego Miasta Jerozolima, nie ma mocy prawnej, jest nieważne i musi zostać unieważnione zgodnie z odpowiednimi rezolucjami Rady Bezpieczeństwa”.

58 Palestyńczyków zginęło, a blisko 2800 zostało rannych w poniedziałkowych starciach z izraelskimi siłami w Strefie Gazy na granicy z Izraelem. Protesty odbywały się przeciwko przeniesieniu ambasady USA z Tel Awiwu do Jerozolimy. Dane te przekazał palestyński resort zdrowia.

Agencje piszą, że był to najkrwawszy dzień w Strefie Gazy od czasu wojny w tej palestyńskiej enklawie między kontrolującym ją Hamasem a Izraelem w 2014 roku. (PAP)

6 KOMENTARZE

 1. Netanjahu zabija w Strefie Gazy – Netanjahu zły.
  Putin zabija w Syrii i na Ukrainie – Putin dobry.
  Logika polskich prawiczków.

   • Mylisz sie – oni sa juz WSZEDZIE i z ich przyczyny gina setki tysiecy, a szczegolnie tam, gdzie mozna cos ZRABOWAC. W potocznym jezyku nazywaja to “szerzeniem demokracji”.

 2. Polscy politycy nabrali wody w usta. Bo to przecież sytuacja kuriozalna. Syjonisci w medialnym kamuflażu „semitów – męczenników” zaczęli mordować rdzennych semitów. Co by nie powiedzieć to źle! Mamy naszych polskich patriotycznych Żydów którzy piętnują oficjalnie działania nowej syjonistycznej Chazarii ale nie można tego upublicznić bo punkty polecą w dół w mediach większosciowo opanowanych przez jakoby starszych w wierze ideologów rasizmu. Ale tak czy inaczej Panowie polscy politycy jestescie w znaczącej mierze antysemitami tytułem tego, że nie bronicie najsłabszej grupy plemiennej semitów w zintegrowanej postaci obywateli Państwa Palestyny. Czy to tak trudno zrozumieć kto jest w realu semitą, antysemitą a kto syjonistą. Czy to nie czas na to aby się zreflektować i utrzeć nosa Wielkiemu Bratu narkotycznie uzależnonemu od kapitału ich Nowej Chazarii. Obudźcie się Polacy w moim przekonaniu wszelkie dotychczasowe zmiany w naszym prawodastwie wskazują na to, że Polska może niebawem podzelić les Palestyny!!! Kumacie do cholery czy jeszcze niczego nie rozumiecie?

  • Twoj apel, Marco nie jest pozbawiony sensu, dlatego uczmy tych wszystkich “nieswiadomych”, co jeszcze nie dostrzegaja zgubnej przyjazni z Imperium Zla i Zydochciwej gangreny.

Comments are closed.