Gwiazdowski ostro o najnowszym pomyśle PiS-u! „Długofalowo jest to działanie bardzo niebezpieczne” [VIDEO]

Robert Gwiazdowski. / fot. Prt Sc Puls Biznesu

Wczoraj rząd przygotował projekt nowego podatku, dla zmylenia przeciwnika nazywanym daniną. Na razie wszystko wskazuje na to, że będzie to trzeci próg podatkowy – komentuje Robert Gwiazdowski, który był gościem „Pulsu Biznesu”.

Niestety nie zostało to, dość precyzyjnie powiedzieć, więc będziemy mogli powiedzieć, jak będziemy mieli na stole konkretny projekt ustawy – mówi prof. Gwiazdowski. I dodaje: na razie wszystko wskazuje na to, że będzie to trzeci próg podatkowy.

Jego zdaniem ten próg podatkowy, dla osób zarabiających powyżej miliona, jest dobry…pod względem populistycznym. Było to przykrywką dla afery wynagrodzeniowej w rządzie. Po drugie przykrywką dla burzy, która wynikła w Sejmie – tłumaczy.

Długofalowo jest to działanie bardzo niebezpieczne, bo jest to napuszczanie jednych na drugich (…) przyjdzie kolejny kandydat i powie 500 tysięcy, a potem przyjdzie kolejny i powie, większość Polaków zarabia mniej, idźmy w dół, bo w populizmie nie ma granic – zauważa prof. Gwiazdowski.

Ekspert Centrum im. Adama Smitha zauważa, że podatek dochodowy jest podatkiem populistycznym, który służy nasyłaniu jednych na drugich. Skutki ekonomiczne są mizerne. W przypadku osób fizycznych do budżetu trafia 40 miliardów, łącznie z samorządami 70 miliardów, ale to są głównie podatki od osób, którzy są zatrudnieni na umowę o pracę, umowę zlecenie oraz emerytów.

Czytaj także: Gwiazdowski masakruje socjalistów. Tak rząd PiS-u będzie zabierał biednym i dawał bogatym (i sobie)

8 KOMENTARZE

 1. Teraz już wiecie wszelkie matoły zwane Suwerenem – głosujące przez 30 lat na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo? Nie dość, że was dymało przez 30 lat to jeszcze sprzedało w niewolę żydowską.
  Myśleliście matoły, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam matołom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście matoły o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że ACT 447 to nie dotyczy was matoły albo i nic nie usłyszycie. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła.
  Uczcie się matoły. Na naukę nigdy nie jest za późno.

  • Co masz przeciwko sowietom? Przecież wasz idol Wilczek był członkiem PZPR.

    • No to że z jednej strony nienawidzicie sowietów a z drugiej strony wychwalacie KGBowca Putina i PZPRowca Wilczka który wprawdzie nie był mordercą jak Putin jednak przyczynił się do hiperinflacji w Polsce bo zapomniał znieść cła. No ale dla prawiczków cło to nie podatek.

Comments are closed.