Najnowszy SONDAŻ: PiS na czele, ale sam rządzić nie będzie. Wysoka pozycja SLD, Nowoczesna leci na łeb na szyję

Najnowszy sondaż/ Twitter/ PAP
Najnowszy sondaż/ Twitter/ PAP

Najnowszy sondaż poparcia przeprowadzony przez instytut Estymator. PiS na czele, ale sam rządzić nie będzie, potrzebuje koalicjanta. Na partię kierowaną przez Jarosława Kaczyńskiego głos deklaruje niemal 41 procent Polaków, dobry wynik SLD, fatalny wynik Nowoczesnej.  

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu dorzeczy.pl wynika, że PiS może liczyć na 40,8 proc. głosów, zalicza przy tym wzrost o 2,6 pp.

Drugie miejsce w sondażu zajęłaby Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 28,3 procent (+ 1 pp.).

Czytaj też: PROGNOZA POGODY: Koniec pięknej wiosny! Czekają nas gwałtowne burze i obfite opady deszczu

W parlamencie znaleźliby się jeszcze przedstawiciele Kukiz‘15 (9,8 proc. poparcia, spadek o 3 pp.), a także Sojuszu Lewicy Demokratycznej (9,7 proc.) oraz PSL (5,7 proc.).

Poza Sejmem wylądowałaby Nowoczesna z poparciem na poziomie 2,3 procent, a także Wolność – 1,8 (+0,7) i Partia Razem – 1,3 (bz).

Najnowszy sondaż na zlecenie tygodnika Do Rzeczy
Najnowszy sondaż na zlecenie tygodnika Do Rzeczy

Czytaj też: Europejskie mocarstwa i dyplomaci sprzeciwiają się decyzji Trumpa. „Powtórzyliśmy zobowiązanie do pełnego i efektywnego wdrażania porozumienia”

Źródło: dorzeczy.pl/nczas.com

4 KOMENTARZE

    • To wszystko co się dzieje, to taki teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami.
      Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób! Nie chroni on w pełni, ale jest wstępnym filtrem. Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

Comments are closed.