Tomasz Komenda ma piękne marzenie. Zrealizuje je jak będzie zupełnie wolny

komenda więzienie piekło koszmar
Tomasz Komenda. źródło: screen/tvn24

W środę rano Sąd Najwyższy zajął się sprawą uniewinnienia Tomasza Komendy. Jest możliwe, że jeszcze tego samego dnia zostanie formalnie w pełni wolnym człowiekiem. Obecnie przebywa na warunkowym zwolnieniu z więzienia. Kiedy nastąpi upragniony moment i Komenda będzie mógł wyjechać poza granice kraju, chce udać się do Rzymu na grób Jana Pawła II.

Komenda od 15 marca przebywa na warunkowym zwolnieniu z więzienia. Mężczyzna został niesłusznie skazany na 25 lat pozbawienia wolności, za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi. Dopiero po 18 latach wymiar sprawiedliwości zareagował właściwie i wypuścił poszkodowanego na wolność, który nie dopuścił się okropnej zbrodni.

Marzeniem Komendy jest pojechać na grób polskiego papieża, do którego zwracał się o cud kiedy przebywał w więzieniu. „Mój syn modlił się do Ojca Świętego o pomoc, a jego prośby zostały wysłuchane” – mówiła dla „Faktu” Teresa Klemańska, matka Tomasza.

Dopiero, kiedy zostanie uniewinniony, będzie mógł wybrać się w podróż – tłumaczy profesor Zbigniew Ćwiąkalski, który reprezentuje Komendę przed sądem.

Nie jest wykluczone, że Sąd Najwyższy, który zajął się sprawą Tomasza w środę zaraz po godz. 9 rano, jeszcze dziś podejmie decyzję o jego uniewinnieniu.

Materiał dowodowy, który przesłała Prokuratura Krajowa we Wrocławiu jest tak mocny, że jest nadzieja na natychmiastowe uniewinnienie – mówi profesor Ćwiąkalski.

Zobacz: Gwiazdowski ostro o najnowszym pomyśle PiS-u! „Długofalowo jest to działanie bardzo niebezpieczne” [VIDEO]

Źródło: „Fakt”

2 KOMENTARZE

 1. Rozgonić te wszystkie sądy kijem.
  Dla zilustrowania tej patologii podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” – 23 maja 1994 r. polski sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory, ale życia mu nie przywrócił (a więc brak sprawiedliwości wg Domicjusza Ulpiana, bo naszemu bohaterowi nie przywrócili życia które się Mu należy).
  To tylko jeden przykład. Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego.
  Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie.
  Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” jest Sztoltzman, Cimuszko, …. I tak jest do dzisiaj.
  Pan Stanisław Michalkiewicz, Grzegorz Braun czy Leszek Żebrowski pokazuje nam jak powinny wyglądać polskie elity które wymordowano po ’44 w setkach tysięcy i nie ma ich genów wśród nas. Pan Stanisław, Grzegorz czy Leszek jest świetnym przykładem kogo nam teraz brakuje.

Comments are closed.