W Izraelu nie zginęli zwykli Palestyńczycy. Hamas potwierdza – to byli nasi członkowie

Starcia w Strefie Gazy. Foto: PAP/EPA
Starcia w Strefie Gazy. Foto: PAP/EPA

Przedstawiciel radykalnej organizacji Hamas Salah Bardawil poinformował w środę, że wśród „62 męczenników”, którzy zginęli podczas poniedziałkowych protestów w Strefie Gazy, 50 było członkami Hamasu.

Według rzecznika izraelskiej armii Jonathana Conricusa jest to dowód „na to, co wielu próbowało ignorować: Hamas stoi za tymi zamieszkami i określanie zamieszek mianem +pokojowych protestów+ nie może być zgodne z prawdą”.

We wtorek izraelskie wojsko informowało, że co najmniej 24 zabitych spośród 58 osób, które zginęły podczas poniedziałkowych protestów w Strefie Gazy, to członkowie organizacji terrorystycznych, m.in. Hamasu i Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu.

„Większość zabitych osób należała do organizacji terrorystycznej Hamas, część natomiast do Palestyńskiego Islamskiego Dżihadu” – przekazały izraelskie siły zbrojne, dodając, że informacje zostały zgromadzone podczas wspólnego dochodzenia prowadzonego z izraelską służbą bezpieczeństwa Szin Bet.

Według źródeł dyplomatycznych USA zablokowały w poniedziałek przyjęcie oświadczenia Rady Bezpieczeństwa ONZ wzywającego do niezależnego śledztwa w sprawie wydarzeń w Strefie Gazy. W projekcie tekstu, który otrzymała AFP, potępiono również użycie broni, które spowodowało śmierć kilkudziesięciu palestyńskich cywilów. (PAP)

21 KOMENTARZE

 1. A maże Hamas jest palestyńską partyzantką. AK też była nazyqana przez szkopów jako banditen!

  • Jednak wojna to coś okropnego i to ludzie są tego powodem!Jednak homo sapiens to najgorsza nacja na tym ziemskim padole!

  • Hamas jest organizacją polityczna/militarna. Wygrali demokratyczne wybory w Palestynie. Izrael uznaje ich za terrorystow. Izrael współdziała z inną organizacją polityczna/militarna, z AlFatah, którą kiedyś też uznawał za terrorystyczną, ale dogadali się i AlFatah rządziła wśród Palestyńczyków, ale w końcu przegrała z Hamas, bo ci nie chcieli już korupcji i złodziei u władzy.

 2. Czy Wy nie możecie paru rozumnych ludzi zwerbować do redakcji? Czasem zdarza się u Was ciekawy artykuł. Potem niszczycie to dobre wrażenie takim bełkotem jak to powyżej. Może przypomnijcie Waszym niezbyt rozgarniętym czytelnikom co to był Nakba, i co to w ogóle jest ta Gaza. Myślę, że moglibyście podjąć takie intelektualne i moralne wyzwanie.

  • Przecież oni tną koszty jak to na prawicy. Inteligentni ludzie piszą w Wyborczej bo Michnik lepiej płaci.

   • Typowa wypowiedź lewackiego „Inteligenta” :] Tego to się nawet komentować nie da :].

    Co do Pana Panie Jerzy, to może więcej konkretów? czego Pan dokładnie nie rozumie z tego artykułu? I nie co to jest Gaza, a czym jest Gaza, bo to obszar położony na wybrzeżu morza śródziemnego, a nie jakaś rzecz.

    Nakba natomiast, to z arabskiego Katastrofa. Panu jednak chodzi pewnie o dzień czystek, w którym żydzi wypędzili Palestyńczyków z zamieszkałych przez nich terenów i umieścili ich w tzw. obozach dla uchodźców, które bardziej przypominają obozy koncentracyjne niż miejsca, które się kojarzą przeciętnemu europejczykowi.

    Warto było o tym wspomnieć, a nie pisać, aby pisać.

    • Racja, ale straciłem cierpliwość, bo zbyt wiele podobnie zredagowanych informacji widzę w polskich mediach. Oczywiście, że chodziło mi o przybliżenie bardzo skomplikowanego problemu, jakim jest okupacja Palestyny, a nie epatowanie czytelników magicznym słowem Hamas, do którego doklejono konotację terrorystyczną. Z tych paru zdań zorientowałem się, że Pan świetnie wie, kim są prawdziwi terroryści na Bliskim Wschodzie, bo nie są nimi bynajmniej walczący o przetrwanie Palestyńczycy ani żołnierze libańskiego Hezbollahu (też nazywani terrorystami).

 3. Sądzę , że ten artykuł jest rodzajem zdrady . Izrael wypowiedział nam wojnę , więc kolportowanie głupiej żydowskiej propagandy jest sprzeczne z polską racja stanu.

  • Otóż to!
   Zastanawiam się czy redaktor Sommer z wyżyn swojego intelektu w ogóle wie co dzieje się w jego firmie.

  • Czemu szkalujesz Izrael, chuju!? No powiedz mi jeden z drugim. Czemu szkalujesz jedyny cywilizowany kraj na świecie zbudowany w oparciu o narodową demokrację? Zbudowany na zasadach sformułowanych przez pana Romana Dmowskiego. Czemu szkalujesz pana Romana Dmowskiego, chuju? Dokładnie tak! To właśnie Izrael powstał jako kraj mający chronić Żydów przed prześladowaniami, upokorzeniami i biologiczną eksterminacją czy wynarodowieniem. Dokładnie tak, jak założył pan Roman Dmowski dla Polaków. Tylko, że Izraelowi się udało. Izrael został zbudowany wytężoną pracą rąk i umysłów, potem i krwią Żydów przez dekady budujących podstawy cywilizacji izraelskiej. Izrael się obronił. Obronił się z sukcesem przed wrogami, przed barbarzyńcami chcącymi go zniszczyć w 1948, 1967 i 1973.
   A tymczasem co osiągnęła Polska? Straciła swoje imperium, przepadła na 123 lata w niewolę. Potem, dzięki wyłącznie interwencji aliantów powstała niepodległa Polska w 1918 roku i dzięki wybitnym mężom stanu takim jak Roman Dmowski, pan Roman Dmowski, którego szkalujesz, chuju. Ale co ta niepodległa Polska osiągnęła? Nic nie osiągnęła – w 1939 rozpadła się w proch, ponieważ składała się z zakompleksionych sebiksów, którzy nie potrafili utrzymać własnego państwa.
   Tymczasem Izrael nie dość, że pokazał, że składa się z dzielnego społeczeństwa, dzielnego narodu, to jest w stanie przetrwać, jest w stanie przetrwać po trzykroć! A dlaczego? Dlatego, że Żydzi budujący od podstaw Izrael stworzyli nowy duchowy typ człowieka, nowego Żyda – współczesnego obywatela hoplitę; dzielnego, nieustępliwego wojownika. Izrael jest państwem opartym na zasadach narodowej demokracji, jest państwem z poszanowaniem praw mniejszości – chrześcijańskiej, arabskiej, muzułmańskiej, gruzińskiej. Jest krajem o gospodarce innowacyjnej, jest społeczeństwem, które jest dumne ze swojej gospodarki, ze swoich innowacji. Z tego, że tworzy spójną i pokojową ekumenę.
   A co ty osiągnąłeś w życiu, sebiksie? Oprócz chodzenia na mecze, chlania wódy i darcia pizdy, to kim ty jesteś, prócz śmiecia szkalującego Izrael? Szkalującego dorobek Romana Dmowskiego. Mądre to było, sebiksie? Więc co będzie?
   Mazel tov, ty biedna polska kurwo.

   • A co na to lekarze? I nie musisz tak często się przedstawiać, chłopcze. Ale prymitywów syjoniści wypuszczają teraz do pyskówek.

    • Nie wypuscili . Gdy lament zydowskich placzek juz ucichl, wyslali to scierwo po kolejna jalmuzne, bo mordercom zabraklo talarkow na amunicje. Ten parch chce nas uswiadomic, na czym polega syjonistyczna „demokracja”.

   • Sommer, moze bys sie zainteresowal tym, co tu sie dzieje.
    Jeden obrazony, nie znajacy hisorii Izraela Zyd, zamienil ten dom wariatow w burdel, a ty nie reagujesz.

 4. Od poszanowania praw mniejszości i demokracji do dominacji i dyktowania warunków innym.Skończyło się na zaborczym fanatyzmie i obsesji.

 5. Wszystko przez te ulewy w Warszawie. Musiało zalać szambo, bo jakiś parch z niego wypłynął i z pianą wścieklizny na ustach pluje wokoło.
  Trzeba zawołać straż pożarną, żeby wypompowała to gówno z powrotem do szamba, bo smród nie do wytrzymania.

 6. Kolejna kurwa z obrzezanego stada w swych padalczych konwulsjach chce nas zachwycic swoja gowno warta impertynencja. Jego pojecie demokracji ma wiele odcieni, a posrod tych najwazniejszymi sa morderstwa, rozboj i wyludzanie. Niech mu sie wydaje, ze dzieki jalmuznom i wydojonym datkom na narzedzia zbrodni, jego ojczyzna stala sie kraina mlekiem i miodem plynaca. Niemniej caly swiat, ktory ich nienawidzi dostrzega tylko krew, na ktorej buduja swoja nedzna egzystencje.

 7. Żydowski towarzysz w opisach – zaczyna pokazywać faktyczne oblicze tego narodu i ich podejście do innych nacji a szczególnie Polskiej. Cóż, najlepszym działaniem z Naszej strony będzie chyba wysłanie wszystkich tych „bohaterów” do ichniejszej krainy która płynie „mlekiem i miodem”. Nie rozumiem tylko dlaczego tak dużo żydów stara się obecnie o obywatelstwo Polskie.

  • Oni nas kochaja! Ale co do muzulstwa maja racje. Jak sie dzicz wdziera, to sie strzele i koniec. Szkoda ze w UE o tym zapomnieli.

Comments are closed.