Wegańscy aktywiści w natarciu. Zdewastowali sklep mięsny

Wegański aktywista w czasie happeningu/foto: YT

Zniszczyli sklepową witrynę a na fasadzie budynku wymalowali hasła „Stop dla specyzmu”. Chodzi o równość wszystkich gatunków żyjących na Ziemi. Kamery miejskiego monitoringu zarejestrowały atak.

Sklep mięsny „L’Esquermoise” w centrum francuskiego Lile został zaatakowany ok. 2:00 w nocy. Napastnicy, najprawdopodobniej wegańscy aktywiści, zniszczyli sklepową witrynę.

Na ścianie budynku przy użyciu sprayów napisali „Stop dla specyzmu”. Hasło odnosi się ruchu, który ma zamiar zastąpić europejskie partie Zielonych. Działacze postulują równe prawa wszystkich gatunków, redukcję czasu pracy, zmniejszenie konsumpcji, sprawiedliwy podział bogactw i powszechny dochód gwarantowany.

ZOBACZ: Powstał dron wielkości muchy! RoboFly to najnowszy cud techniki. Czy posłuży do inwigilowania obywateli? [VIDEO]

Ich zdaniem ludzie spożywający mięso występują przeciw różnorodności gatunkowej na Ziemi i stanowią powód wymierania zwierząt na naszej planecie. Jak twierdzą każda istota żywa ma takie same prawa, a ludzie nie powinni zabijać zwierząt dla mięsa, skór lub z innych powodów.

Nie jest to pierwszy tego typu atak w regionie. Już wcześniej na celowniku wegańskich aktywistów znalazły się sklepy i rzeźnie.

Francuska policja zabezpieczyła nagrania z miejskiego monitoringu, które zarejestrowały atak. Mer miasta potępił atak.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Najnowszy SONDAŻ: PiS na czele, ale sam rządzić nie będzie. Wysoka pozycja SLD, Nowoczesna leci na łeb na szyję

SPRAWDŹ: Europejskie mocarstwa i dyplomaci sprzeciwiają się decyzji Trumpa. „Powtórzyliśmy zobowiązanie do pełnego i efektywnego wdrażania porozumienia”

Źródło: rp.pl/strajk.eu