Wydawca „Wyborczej” dołuje i wyprzedaje co tylko może

Adam Michnik. Foto: PAP/ Andrzej Rybczyński
Adam Michnik. Foto: PAP/ Andrzej Rybczyński

Agora, wydawca m.in. „Gazety Wyborczej”, idzie z dół z wynikami finansowymi i musi się wyprzedawać, żeby nie być pod kreską.

Agora zanotowała spadek wpływów ze sprzedaży o 7,6% do 278 mln zł za I kwartał 2018 r. Sytuację uratowała w tym kwartale sprzedaż działek, na której koncern zarobił 27,65 mln., dzięki czemu wyszedł ogólnie na plus 9,7 mln zł netto.

Czytaj też:Szokujący sojusz ojca Rydzyka. Jego Telewizja Trwam zawarła porozumienie z TVN i Agorą

Warto dodać, że rok wcześniej Agora notowała stratę w wysokości 6,1 mln zł.

W I kwartale tego roku Agora poniosła największe straty na działalności filmowej i poligraficznej.

Sytuacja Agory na tyle jest niedobra, że koncern musiał obciąć wydatki aż o 40,3%, dzięki czemu zmniejszył koszty operacyjne o prawie 11%. Ww. redukcje były możliwe m.in. dzięki zwolnieniom grupowym przeprowadzonym w lutym i w marcu br. Wtedy z pionu druku zwolniono 53 pracowników.

Czytaj też: Wydawca „Gazety Wyborczej” chyli się ku upadkowi? Agora sprzedała kolejną siedzibę

Pod koniec lutego Agora sprzedała działkę w Warszawie (za 19 mln zł) i Gdańsku (za 8,65 mln zł). Poza tym prawie wszystko inne jest na minusie.

Wpływy segmentu filmowo-książkowego Agory zmalały w skali roku o 9,3 proc. do 115,1 mln zł.
Pion prasowy zanotował spadek przychodów o 5,5 proc. do 49,7 mln zł, z czego największy spadek dotyczył reklam, mniejszy wydań papierowych „GW”, natomiast wzrósł sprzedaży prenumerat cyfrowych, ale nie na tyle, żeby całkowicie równoważyć spadki związane z niższymi wpływami ze sprzedaży wydań papierowych dziennika.

Według danych ZKDP w pierwszym kwartale br. średnia sprzedaż ogółem „GW” wynosiła 98 753 egz., o 16,5 proc. mniej niż rok wcześniej.

Na koniec marca br. zadłużenie kredytowe Agory wynosiło 80,7 mln zł (z czego 50,6 mln zł to zadłużenie zewnętrzne sieci kin Helios).

Źródło: Wirtualnemedia

19 KOMENTARZE

  • Wujaszek Jurek Soros dosypie ile trzeba.
   Nie martwcie się o Adasia! Krzywdować sobie nie będzie.

  • Nieźle zaciągnął majątku przez ostatnie ponad 25 lat… A kiedy Judasz Iskariota odda wszystkie srebrniki pozostanie mu jeno sznur.

 1. No i super!Kto jeszcze chce takie dziadostwo czytać co opluwa i obgaduje Polskę przed innymi?

 2. GW jest niczym innym jak neomarksistowską propagandówką lewackiej patologii.

 3. Los takich ludzi jak michnik jest bardzo smutny.Chyba już do końca świata na dźwięk tego nazwiska ludzie będą spluwać i rzucać przekleństwa.

 4. przecie już po wszystkim… grał na dudach do końca. Teraz zagra „to już jest koniec, możemy iść”. W Październiku nowa dostawa jankesów pilnujących polaczków. Za rok to na Szeszele pojedzie. Robote wykonał, teraz czas na emeryture.

 5. Szechter i tak wyjdzie na swoje!!!parch i złodziej utuczony na polskiej krzywdzie!!!oby smażył się w piekle!!!razem z bratem zbrodniarzem!!!!

 6. Parszywa sytuacja Konrad. Olewałeś kolegów jak do Ciebie pisali aby nie lać gnojem po łamach to się pakój.

Comments are closed.