Biegunka legislacyjna UE. Dobromir Sośnierz niczym Don Kichot [VIDEO]

Dobromir Sośnierz. / fot. YouTube
Dobromir Sośnierz. / fot. YouTube

Chcę zaprotestować przeciwko temu, co tutaj się dzieje. Kultura głosowania w tym Parlamencie jest poniżej jakiegoś zebrania plemiennego. Tu się nie liczy głosów, Pani nawet nie podnosi oczu znad kartki w wielu przypadkach. Po co ja tutaj głosuję, po co ja tutaj przychodzę? To jest brak szacunku dla głosu pojedynczego posła – bezskutecznie protestował europoseł Dobromir Sośnierz.

Następca Korwin-Mikkego w Parlamencie Europejskim po raz kolejny demaskuje demokratyczne pozoranctwo Unii, która mieni się wzorem dla całego świata. Okazuje się, że głosowania w PE nie mają żadnego sensu, a wszystkie poprawki, uchwały i rozporządzenia przepychane są poza salą plenarną. Protesty eurodeputowanego nie przyniosły żadnego efektu. Unia w pigułce.

Lecimy w tempie, które uniemożliwia czasem nawet sprawdzenie na kartce tych głosów. Co to jest? To jest jakaś parodia demokracji ! Wy cały świat pouczacie w kolejnych rezolucjach o tym jak powinna wyglądać demokracja, a robicie tutaj cyrk po prostu. Za co Wam ludzie płacą? Połowa ludzi nie podnosi tutaj rąk. Co to jest? – mówił Sośnierz.

Dziękuję bardzo. Wie Pan, że mamy kompromis, wszystko już się odbyło na posiedzeniach sprawozdawców cieni. Dziś mamy listę do głosownia – odparła Wiceprzewodnicząca komisji Dubravka Šuica.

Eurodeputowany opublikował na swoim Facebooku przebieg z prac PE. Nagranie jest najlepszym dowodem, iż UE już dawno przestała być wyznacznikiem demokratycznych standardów.

Procedura głosowań w PE rzeczywiście przewiduje tworzenie „kompromisów”, czyli uzgodnionych przez ugrupowania parlamentarne wersji poprawek. Przed głosowaniem europosłowie dostają listę, w której znajdują się „kompromisy” i inne poprawki zgłaszane przez poszczególnych europosłów wraz z rekomendacjami do głosowania. Uzgodnienia, których dokonuje się przed głosowaniami nie mogą jednak zastępować samych głosowań. Ostatecznie to poszczególni europosłowie decydują o kształcie stanowionego prawa i nie mają obowiązku stosować się do zaleceń, co wiceprzewodnicząca komisji zupełnie ignoruje, mechanicznie czytając wyniki „głosowania” z wcześniej przygotowanej listy bez sprawdzania, jak posłowie naprawdę głosują – można przeczytaj na Facebooku Sośnierza.

PRZECZYTAJ:Wielka Brytania zbroi i szkoli wiejskich policjantów. To reakcja na rosnące zagrożenie atakami terrorystycznymi

Źródło: FB

10 KOMENTARZE

 1. Marksistowskie patologiczne lewactwo doprowadziło kolejny projekt zwany UE do bezdennej głupoty.

  • A gdzie jest mądrzej niż w UE? Może w Rosji? Albo w komunistycznych Chinach?

   • Jest taki film na temat wolnorynkowych przemian gospodarczych w Chinach i była tam wiekopomna scena gdy z Placu Tiananmen Chińczycy usuwali wielkie portrety Marksa i Engelsa wyrzucając je w piSdu na śmietnik. Ruscy tez odbijają od dna po latach patologicznej komuny i powoli idą do przodu.
    Natomiast lewacka głupota eurokomuchów nieuchronnie prowadzi UE do rozpadu i likwidacji tego patolskiego tworu.

    • Gdzie jest taki film? W twojej wyobraźni?
     Putin ostatnio stwierdził że żałuje upadku ZSRS a Chińczycy wieszali portrety zbrodniarza Mao w rocznicę jego urodzin. No ale nasze prawiczki obchodzą urodziny Hitlera to pewnie Mao i Stalin też dla nich idole.
     Rosja ma wzrost gospodarczy minus 3%. No faktycznie idzie do przodu. To nawet Grecja rozwija się szybciej.

     • Grecja,ma nachodżców i gigantyczny dług,Rosja ma swoją walutę(rubla-w 70%),podatek liniowy 3×13 i ZERO długu!Chiny posiadają,gigantyczną nadwyżkę ,w bilansie handlu międzynarodowym.Przypomnę,że oba te państwa,wyszły z katastrofalnej sytuacji gospodarczej,do której doprowadzili ich ,,komuniści typu jewropejskiego”? Europa,się ,,zwija”,a Azja ,,rośnie”!

     • Przy takich sankcjach każdy z krajów UE miał by lepszy wynik, od -5 do -10%.

     • Alu, Hitler był lewakiem. Socjalizm narodowy to lewicowy ustrój. Tak samo obecny nasz rząd nie jest prawicowy. Niektórym wydaje się że jak socjalista czy komunista deklaruje że jest katolikiem to należy do prawicy.

Comments are closed.