Oskarżycielski list PAAG do prezydenta Dudy bez odpowiedzi. Nabrano wody w usta

Spotkanie prezydenta Dudy z przedstawicielami organizacji żydowskich fot. PAP autor: Radek Pietruszka

Informowaliśmy o liście jaki Polish American Advocacy Group wystosowała do prezydenta Dudy, w którym głowie państwa postawiła szereg zarzutów.

Przypomnijmy:

1. Ukrywanie przed społeczeństwem przez polskie władze sprawy amerykańskiej uchwały 447 o odszkodowaniach dla organizacji żydowskich w USA za mienie bezspadkowe.
2. Ukrywanie przed społeczeństwem tematyki rozmów, które prezydent Duda prowadził z przedstawicielami organizacji żydowskich.
3. Wydawanie w Polsce ogromnych kwot na promocję żydowskiej kultury
przy jednoczesnym zaniedbaniu spraw historii naszego narodu
4. Nadawanie polskiego obywatelstwa Izraelczykom przy jednoczesnym utrudnianiu powrotu do Polski potomkom Polaków wywiezionych na wschód.
5. Człobliwość w stosunku do Ukrainy.
6. Zawetowanie ustaw o sądownictwie i ustawy degradacyjnej.

To tylko część zarzutów.

Niestety, ale internetowa strona prezydenta nic nie informuje o wpłynięciu tego listu, ani też, co oczywiste o odpowiedzi. To wygląda na stałą praktykę. Grupa poinformowala, że na jej listy do polskich władz nie otrzymuje żadnych odpowiedzi.

Zapadła cisza.

Prezydent Duda jednak nie uniknie odpowiedzi na postawione pytania. Na pewno o te sprawy zostanie zapytany podczas spotkania w Polonią w Chicago już w sobotę 19 maja.

Dziennik Polonijny poinformował, że w polskim konsulacie w Nowym Jorku odbyło się spotkanie prezydenta Dudy z przedstawicielami organizacji żydowskich.

Dziennik informuje, że „Jak się dowiadujemy, podczas spotkania nie poruszane były żadne kwestie majątkowe związane z restytucją mienia”.

Podobnie pisze „Dziennik Związkowy”: „Nie było mowy o kwestiach majątkowych. Rozmówcy zgodzili się, że dzisiaj wielka odpowiedzialność leży po stronie środowisk, którym zależy na dobrych relacjach polsko-żydowskich, tak aby debata nie była zdominowana przez postawy skrajne po każdej ze stron, które ostatnio się pojawiły” – przekazał PAP szef gabinetu prezydenta.

Jak widac wszystko jest po staremu. Komunikat jest taki sam, jak podczas poprzedniego spotkania Dudy z amerykańskimi Żydami.

Źródło: Dziennik Polonijny, Dziennik Związkowy, PAAG

14 KOMENTARZE

  • Jak się ma żonę o TAKICH korzeniach, to spotkanie ze starszymi i mądrzejszymi jest wręcz OBOWIĄZKOWE!

 1. Sa tacy co mysla, ze jak zakopia leb w piasek to nikt ich nie widzi.Zapominaja, ze dupa wystaje ponad powierzchnia i moze byc poczestowana solidnym kopniakiem.

 2. Niech PAAG zajmie się sprawami własnego kraju czyli USA np. strzelaninami w szkołach albo ludzi którzy muszą sprzedawać samochody żeby wyleczyć zęba. Od Polski proszę się odstosunkować – nie płacicie tu podatków.

 3. Część Polonii Amerykańskiej tęskni za komuną bo wtedy mogli zgrywać w PRLu milionerów ze 100 dolarami w kieszeni albo wykupować całą wódkę w Pewexie.
  Dziś chcieliby żeby Polska została wyrzucona z lewackiej UE bo denerwuje ich to że Polak zarabia 1500 euro u Helmuta legalnie z ubezpieczeniem i nie musi jechać do Chicago zarabiać 1500 dolarów na kontraktorce na czarno.

 4. ala wilk…w twoim przypadku przyslowie mowiace” Glupich sie nie sieje bo sami sie rodza” ma absolutna racje.

  • Ale taka jest prawda. Demokracja w Polsce zmniejszyła różnicę w zarobkach między Polską i USA. A do tego w USA żeby wyleczyć zęba trzeba sprzedać samochód a w Polsce dentysta jest na NFZ.

   • Jak zwykle kłamiesz.Mój znajomy był 15 lat w USA.Chodził do dentysty i nigdy wyobraż sobie nie musiał z tego powodu sprzedawać samochodu.

    • Nigdy nie miałam wypadku samochodowego. Wniosek? Wypadki samochodowe się nie zdarzają.

 5. Prawiczki chcieliby skłócić Polskę z Ukrainą i Litwą ku uciesze Rosji dlatego nienawidzą Giedroycia. Może najpierw wywołajcie u siebie wojnę z Kanadą ?

 6. Ala Wilk, daj spokój, poprostu napisz który oficer prowadzący cię szkoli albo zwyczajnie pierd….. głupoty :)

Comments are closed.