Rządowa sondażownia znowu daje PiSowi ogromną przewagę. Nowoczesna wypada z Sejmu. Na jej miejsce wskoczył SLD

Jarosław Kaczyński. Foto: PAP/ Andrzej Hrechorowicz
Jarosław Kaczyński. Foto: PAP/ Andrzej Hrechorowicz

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w maju, głos na PiS oddałoby 40 proc. wyborców – o 6 punktów proc. mniej niż w poprzednim miesiącu – wynika z sondażu CBOS. Do Sejmu weszłyby również PO – z wynikiem 19 proc., Kukiz’15 – 10 proc., SLD – 6 proc. oraz PSL z 5 proc. poparciem.

Według CBOS 5-proc. progu wyborczego nie przekroczyłaby Nowoczesna, za którą opowiedziało się 4 proc. badanych, a także Wolność Janusza Korwin-Mikkego (2 proc.) i Partia Razem (1 proc.). 1 proc. respondentów wybrałoby inną partię niż podane, a 12 proc. było niezdecydowanych.

Odsetek poparcia dla PiS – wśród deklarujących chęć udziału w wyborach – wyniósł w maju o 6 punktów proc. mniej niż w kwietniu; spadło też – o 1 punkt proc. – poparcie dla Partii Razem. Wzrosło natomiast poparcie dla PO – o 3 punkty proc., dla Kukiz’15 – o 5 punktów proc. i PSL – o 2 punkty proc.

Odsetek badanych deklarujących oddanie głosu na SLD, Nowoczesną i Wolność pozostał w tym czasie na niezmienionym poziomie.

70 proc. ankietowanych przez CBOS zadeklarowało, że na pewno wzięłoby udział w wyborach, a 17 proc., że na pewno nie poszłoby do urn. 13 proc. respondentów nie podjęło jeszcze w tej sprawie decyzji.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 10–17 maja 2018 roku na liczącej 1170 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski. (PAP)

9 KOMENTARZE

  • Jest git i koliduje jak mawia p. Michalkiewicz, matoły. To wszystko co się dzieje, to taki teatrzyk dla tych tabunów niedorozwiniętych wyborców, którym co dwa dni sondażownie szlachty jerozolimskiej mierzą poziom rozumu specjalnymi do tego celu sondażami. Jak widać Tusk za mało jeszcze dał w dupę tym wszystkim swoim wyborcom i innym matołom.

   Teraz już wiecie wszelkie matoły zwane Suwerenem – głosujące przez 30 lat na PO/PiS/PSL/SLD/ – jak działa UB-państwo? Nie dość, że was dymało przez 30 lat to jeszcze sprzedało w niewolę żydowską.
   Myśleliście matoły, że państwo to prezydent, premier, organy, konstytucja? Państwo to struktura przestępcza utworzona przez sowieckich żydów w 1944 za czasów IW/UB/NKWD. A wam matołom tylko nazwy podmieniono, bo skądś wiedziano, że się nie skapniecie (bo jesteście matoły o wielkim mniemaniu o sobie). Dziś w TVP usłyszycie, że ACT 447 to nie dotyczy was matoły albo i nic nie usłyszycie. Będą kpić z Was do końca. Do zgaszenia światła.
   Uczcie się matoły. Na naukę nigdy nie jest za późno.

 1. Jakoś nie widzę w te sondaże. Rząd sam dla siebie je robi pomiędzy zwolennikami PiS dlatego takie poparcie.

 2. Reprezentacyjny sondaż na grupie 1000 osób, dla prawie 40 000 000 kraju? Przecież taka niska próba to kpina ze zdrowego rozsądku! Powiedzmy, że z tego 1000 20-30% w ogóle nie chciała odpowiadać, kolejne 20-30% nie chodzi na wybory, kolejne 20-30% powie że nie wie jeszcze, a z tego co zostanie 40% powie że PiS, 20% że PO, a w liczbach bezwzględnych ile to jest? 400 osób, 200osób? Na 40mln kraj przypominam :)

 3. a Michalkieiwicz+Korwin Mikke supportowani przez Gwiazdowskiego mając Misesa/Ayn Rand/Georga Friedmanna za pazuchą i głębie intelektualną Szpotańskiego – DALEJ KANAPA. No głupi ten elektorat. Jak się wam nie podoba to se go wymieńcie (Bertold Brecht). WIELCY NIEZROZUMIANI. Komuna-„BE” na każdy etapie i KAPITALIZM też BE. Wam dogodzić!!!

 4. Najlepszym obrazem tego, czym jest PiS byłby fotomontaż przedstawiający mongolskiego chazara nazwiskiem Nie-ten-chuj , z okupowanej Palestyny, dupczącego Kaczyńskiego w odbyt. Oczywiście walony w odbyt kaczor powinien mieć taką minę, jakby goła Grycanka robiła mu loda.

 5. Nowoczesna zbiera owoce swojego chuligaństwa politycznego, kłamstw i arogancji. Poza tym to jest to partia matołów z dyplomami.

Comments are closed.