Kto wygra Mundial? Analitycy szwajcarskiego banku przeprowadzili 10 tys. symulacji [TABELA]

Robert Lewandowski, logo mundialu w Rosji/ Twitter/ Facebook
Robert Lewandowski, logo mundialu w Rosji/ Twitter/ Facebook

Zespół analityków ze szwajcarskiego banku UBS postanowili wykorzystać swoje umiejętności, by dokładnie przewidzieć przebieg zbliżającego się Mundialu. W tym celu przeprowadzili pond 10 tys. symulacji. Wyniki przedstawili w tabeli. Polacy mogą czuć się rozczarowani.

Fachowcy z UBS znają się na analizach i przewidywaniu. Pracują dla instytucji, która działa w największych światowych centrach finansowych i ponad 50 państwach. Bank zatrudnia na całym świecie 70 tys. osób. Zespół analityków UBS postanowił wykorzystać swoje umiejętności do przewidzenia wyników Mundialu w Rosji.

W tym celu przeprowadzono ponad 10 tys. symulacji. By zwiększyć prawdopodobieństwo, wykorzystano kilka czynników. Analitycy wzięli pod uwagę wyniki ostatnich pięciu imprez tego typu, przebieg kwalifikacji oraz ranking elo, który pozwala na oszacowanie siły poszczególnych, w tym wypadku, drużyn.

ZOBACZ: Trzaskowski chce grzać ławę. Internauci komentują nowy pomysł kandydata [GALERIA]

Zdaniem pracowników UBS, największe szansę na zwycięstwo ma reprezentacja Niemiec. Spośród wszystkich przeprowadzonych symulacji 24 proc. zakończyło się wygraną naszych zachodnich sąsiadów.

Nieco mniejsze, ocenione na 19,8 proc. szansę mają zawodnicy Brazylii. Wysoko ulokowała się również drużyna Hiszpanii, której Szwajcarzy dali 16,1 proc. szans.

Komentujący wyniki rankingu portal independent.ie zauważył, że duży wpływ na wynik symulacji mogły mieć składy poszczególnych grup. Na najbardziej uprzywilejowanej pozycji znaleźli się właśnie Niemcy.

Według symulacji kadra Nawałki ma zaledwie 0,9 proc szansy na zwycięstwo w Mundialu. Szanse na pierwsze miejsce w grupie oceniono na poziomie 35,4 proc. Polscy kibice nie będą raczej dopingować reprezentacji na finałowym spotkaniu.

Poniżej tabela stworzona przez analityków banku.

Tabela stworzona przez analityków UBS

Źródło: independent.ie, UBS, Twitter