Niepełnosprawny wziął urlop żeby protestować w Sejmie. Chodzi o syna Hartwich

Protest niepełnosprawnych w Sejmie. / fot. PAP/Paweł Supernak
Warszawa, 18.05.2018. Dawid Stanewicz w Sejmie, 18 bm. Protest opiekunów osób niepe³nosprawnych i ich podopiecznych trwa od 18 kwietnia. (mr) PAP/Pawe³ Supernak

Twierdził, że nie może znaleźć pracy. Domaga się zasiłków i dodatków od państwa. Tymczasem Jakub Hartwich, bo o nim mowa, jest oficjalnie zatrudniony w fundacji. Aktualnie przebywa na urlopie.

Fundacja oświadcza, że Pan Jakub Hartwich od listopada 2016r. jest zatrudniony w fundacji. Zatrudnienie jest dofinansowane przez PFRON. Obecnie Pan Jakub Hartwich przebywa na urlopie – poinformował przedstawiciel Fundacji z Widokiem.

Sposób spędzania czasu wolnego przez pracownika fundacji pozostaje w jego wyłącznej gestii. Fundacja prosi o uszanowanie jej działań i nie prowadzenie dyskusji dotyczącej obecnego protestu w Sejmie RP na fanpage fb prowadzonym przez fundację oraz w innych mediach – można przeczytać dalej w oficjalnym oświadczeniu.

ZOBACZ: „To nie jest protest polityczny” – okupujący Sejm gotowi na sesję NATO [FOTO]

Warto przypomnieć słowa Iwony Hartwich, nieformalnej liderki protestujących w Sejmie oraz matki Jakuba: Ja bym bardzo chciała, żeby Kuba pracował. Kuba za każdym razem słyszał, że nie ma dla niego pracy i w najbliższym czasie nie będzie.

Na jaw wychodzi więc kolejna manipulacja protestujących. Coraz więcej osób, na co wskazują sondaże uważa, iż osoby niepełnosprawne oraz ich opiekunowie powinni opuścić budynek.

Okupacja Sejmu staje się coraz bardziej upolityczniona. Protest wykorzystuje zarówno totalna opozycja, jak i związane z nią media oraz organizacje.

SPRAWDŹ RÓWNIEŻ: Sensacyjne wyniki sondaży w USA. „Efekt Trumpa” – na pół roku przed wyborami Republikanie wyprzedzają Demokratów

Źródło: wolnosc24.pl