Skandal! 9 milionów dla antypolskiego POLIN. A wiceminister kultury Jarosław Sellin jest zachwycony działalnością antypolskiego centrum

polin muzeum antypolonizm
Budynek Polin. / foto: wikipedia

To naprawdę szokuje! Wiceminister kultury Jarosław Sellin jest wprost zachwycony działającym za pieniądze polskiego podatnika centrum propagandy żydowskiej Polin. „Spełniła zakładane nadzieje” – powiedział o instytucji przesiąkniętej brutalnym antypolonizmem. Ministerstwo dopłaciło w tym roku do Polin blisko 9 milionów złotych.

Polin regularnie organizuje propagandowe imprezy zmierzające do przedstawienia Polaków jako antysemitów. Jednocześnie promuje takie postacie jak stalinista Zygmunt Bauman. Instytucji wsparcia udzielają podmioty rządowe. Prezydent Andrzej Duda pojawiał się na organizowanych przez Polin imprezach. Nawet Sławomir Cenckiewicz twierdzi, że szef antypolskiego centrum propagandowego to… miły człowiek.

Tymczasem istnienie Polin dyskryminuje inne narody I RP, które nie mają instytucji im poświęconych. Jak najszybciej należy przekształcić je na Muzeum Narodów Rzeczpospolitej by nie stanowiło centrum antypolskiej propagandy.

Czytaj także: Pomalowali Baumana. Stalinowca promowanego przez żydowskie centrum propagandy Polin

Reklama / Advertisement

Comments are closed.