To oni odpowiadają za dramat Tomasza Komendy? Niewinnie skazany podał listę osób, które wydały go na 18 lat gehenny

komenda więzienie piekło koszmar
Tomasz Komenda. źródło: screen/tvn24

Przed kilkoma dniami Sąd Najwyższy uniewinnił Tomasza Komendę, który niesłusznie skazany, spędził w więzieniu 18 lat, za zabójstwo i gwałt na 15-letniej Małgosi, czego nie zrobił. Teraz w prokuraturze Okręgowej w Łodzi rozpocznie się przesłuchanie osób, które doprowadziły do jego zatrzymania i osadzenia. 

Komenda wytypował sześć osób, które jego zdaniem doprowadził do największego dramatu w jego życiu i sprawiły, że najlepsze jego lata spędził za kratami. W czwartek i piątek śledczy przesłuchają prokuratorów Tomasza F., Marka Janczyńskiego, Renatę Procyk-Jończyk i Katarzynę Boć-Orzechowską.

Prokuratura będzie chciała dociec czy w trakcie śledztwa nie doszło do tworzenia fałszywych dowodów, zeznań oraz zatajeń, które mogłyby świadczyć o niewinności Komendy. Zeznania w tej sprawie złożył także sam poszkodowany.

Mam głęboką nadzieję, że osoby, które bezpośrednio przyczyniły się do mojego aresztowania i osadzenia, odpowiedzą za celowe działania na moją niekorzyść. Mam tu na myśli panią Dorotę P., pana Bogusława R., pana Zbigniewa P., pana Stanisława O., pana Tomasza F. i pana Michała K. Sprawiedliwości stanie się zadość, gdy po uczciwym śledztwie wszyscy wyżej wymienieni zasiądą na ławie oskarżonych – napisał w oświadczeniu do Sądu Najwyższego.

„Na liście Tomasza Komendy znaleźli się: Dorota P. – sąsiadka babci Tomasza Komendy, która wskazała go jako osobę z portretu pamięciowego podejrzaną o gwałt i zabójstwo Małgosi; Bogusław R. – emerytowany policjant przesłuchujący Komendę po zatrzymaniu; Zbigniew P. – emerytowany policjant, główny śledczy; Stanisław O. – były prokurator, który wystąpił o areszt i przedstawił zarzuty Tomaszowi Komendzie, Tomasz F. – prokurator, który napisał akt oskarżenia oraz Michał K. – obrońca Komendy, który zdaniem matki Tomasza niszczył dowody świadczące o niewinności jej syna” – czytamy na wroclaw.wyborcza.pl.

Zobacz: Dzięki reprezentacji Adam Nawałka został milionerem. Selekcjoner zgarnia niewiarygodne kwoty!

Źródło: se.pl

1 KOMENTARZ

 1. Sądowa żydokomuna (w tym WSI/SB/wywiad itd.), która w ’89 przeszła do konspiracji i się utajniła przejmując praktycznie 100% Polski.
  Stara taktyka dobrego i złego policjanta. Podzielili się na PO i PiS i dymają naród w cyklach 8 letnich. Dowodem na prawdziwość tej tezy jest, że nikt (poza tymi co czymś się narazili) nie wylądował w pierdlu przez 27 lat.
  Zmowa na 100% a naruszający ją idioci jak Lepper czy gen. Petelicki lądują w piachu.

  Widać sowietyzacja 1944-89 nie poszła Polaczkom na zdrowie. Mają w głowach jak w d…. po śliwkach skoro wybierają na swego prezydenta Sztoltzmana czy na premiera Cimuszko. Typowy przypadek kreacji nowych „polskich elit” w wyniku anihilacji starych polskich elit wyglądał mniej-więcej tak.
  Dla zilustrowania tej patologii podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” – 23 maja 1994 r. polski sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory, ale życia mu nie przywrócił (a więc brak sprawiedliwości wg Domicjusza Ulpiana, bo naszemu bohaterowi nie przywrócili życia które się Mu należy).
  To tylko jeden przykład. Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego.
  Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie.
  Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” jest Sztoltzman, Cimuszko, …. I tak jest do dzisiaj.
  Pan Stanisław Michalkiewicz, Grzegorz Braun czy Leszek Żebrowski pokazuje nam jak powinny wyglądać polskie elity które wymordowano w setkach tysięcy i nie ma ich genów wśród nas. Pan Stanisław, Grzegorz czy Leszek jest świetnym przykładem kogo nam teraz brakuje.

Comments are closed.