Lidl będzie budował mieszkania. Biedronka woli paczkomaty zwane „maszynami paczkowymi”

lidl kasjer zarobki
Lidl. / foto: wikimedia

Popularna w Polsce sieć dyskontów rusza z nową inicjatywą. Lidl zapowiedział, że bierze się za rynek nieruchomości. Mieszkania mają powstać w bezpośrednim sąsiedztwie lub nad sklepami. Podobne rozwiązanie chce wprowadzić również Aldi. Wszystko ze względu na bardzo wysokie czynsze i ceny mieszkań.

Lidl zaczynał od sieci tanich dyskontów, następnie swoim klientom zaproponował zagraniczne wycieczki. Teraz, choć na razie tylko w Niemczech, zamierza wejść na rynek nieruchomości.

Sieć chce wykorzystać trudną sytuację na rynku oraz fakt, że posiada grunty położone wewnątrz dużych miast, gdzie poszukiwania mieszkań trwają nieraz wiele miesięcy.

ZOBACZ TEŻ:: Jak PiS łupi Polaków. Podatki, daniny, opłaty…

Pierwsze dwa bloki mieszkalne ze 110 mieszkaniami powstaną we Frankfurcie nad Menem. Kolejne inwestycje są planowane w Berlinie, Monachium, Düsseldorfie i Hamburgu. Konkurencyjna sieć Aldi nie zamierza ustępować Lidlowi pola i również zamierza budować mieszkania.

Rozwiązanie może szybko przyjąć się nie tylko na zachodzie Europy, gdzie coraz trudniej o własne lokum, ale także w Polsce. Wystarczy spojrzeć na ceny mieszkań oraz ich wynajmu w Warszawie, by zrozumieć, że Lidl mógł odkryć prawdziwą żyłę złota.

Największy polski rywal Lidla, czyli Biedronka nie wyszła do tej pory z podobną inicjatywą. Firma chce za to w najbliższym czasie uruchomić przy swoich sklepach paczkomaty.

Pojawił się jednak problem. Prawnicy firmy InPost twierdzą, że słowo „paczkomat” jest znakiem zastrzeżonym i nie może być użyty w kontekście planów konkurencji. Dlatego Biedronka nazywa swoje paczkomaty „maszynami paczkowymi”.

ZOBACZ: Polskim rolnikom za mało szmalu od Unii! „Jeżeli UE nie chce wyrównać poziomu dopłat dla rolników, to te dopłaty w ogóle w całej UE zlikwidować.”

Źródło: bezprawnik.pl/nczas.com

8 KOMENTARZE

  1. To się zaczyna „odjazd”.Miejsce zamieszkania,będzie od razu z wpisem przynależności do „domu handlowego”.
    „Kto pierwszy, ten lepszy”.” Pomysłowość konkurencyjna, „dźwignią handlu”.

  2. Moj nowy adres : LIDL INC. Ulica blotna-numer zachlapany, mieszkanie pod schodami, wypelnione szczurami.

  3. Trzeba ogłosić na terenie Polski absolutny bojkot tego bękarta Banku Światowego!

  4. Gotowe i zamieszkałe mieszkania nad lidlem stoją już kilka lat w Heilbronn…

Comments are closed.