Skandal! Włodarze miast zarabiają więcej niż prezydent Andrzej Duda. Na podium oczywiście Hanna Gronkiewicz-Waltz

Hanna Gronkiewicz-Waltz. Foto: PAP/Stach Leszczyński
Hanna Gronkiewicz-Waltz. Foto: PAP/Stach Leszczyński
REKLAMA

Jak informuje „Super Express” prezydenci miast zarabiają więcej niż głowa państwa. Gazeta podkreśla, że największymi zarobkami pochwalić się może prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Na podium najlepiej zarabiających włodarzy miast miała znaleźć się także Hanna Gronkiewicz-Waltz.

„Super Express” zauważa, że roczna pensja prezydenta Polski – ok. 240 tys. zł – to żadne kokosy w porównaniu do zarobków włodarzy miast.Zaznaczając, że nie wszystkich prezydentów miast są jeszcze znane, „SE” wskazuje, że jeśli chodzi o zarobki tych znanych, którzy pełnią swoją funkcję od wielu lat, nie mają na co narzekać.

REKLAMA

Czytaj też: Kto tu zwariował? Żydzi wkręceni w żydowski antysemityzm

Największym z samorządowych bogaczy ma być – prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, który zarobił ok. 360 tys. zł.

„Blisko 160 tys. zł to pensja prezydenta, ponad 66 tys. zł udało mu się uzyskać dzięki wynajmowi nieruchomości.”

„Dodatkowy zastrzyk gotówki dla włodarza Poznania zapewniły też Międzynarodowe Targi Poznańskie i Sanitech Poznań. Obie spółki pozwoliły zarobić Jaśkowiakowi ponad 133,5 tys. zł”.

Drugie miejsce na podium zajął prezydent Rzeszowa – Tadeusz Ferenc z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jego zeszłoroczne zarobki miały sięgnąć kwoty 311 369 zł. Trójkę najbogatszych włodarzy miast zamyka – według „SE” – prezydent stolicy.

Dzięki pracy na Uniwersytecie Warszawskim, prawom autorskim oraz pracy w magistracie Hanna Gronkiewicz-Waltz w 2017 r. miała wzbogacić się o ponad 280 tys. zł.

Czytaj też: Wielki Brat kontra amerykańscy obywatele. Czy Amazon zdradzi ludzi sprzeda się władzom?

Nczas.com/ se.pl

REKLAMA