Najnowszy SONDAŻ: Prawo i Sprawiedliwość traci przewagę. Zatrważający wynik Nowoczesnej. W Sejmie 5 partii

Katarzyna Lubnauer i Jarosław Kaczyński. / foto: PAP
REKLAMA

Według najnowszego sondażu „Estymator” do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań. Najwięcej traci Prawo i Sprawiedliwość, minimalnie zyskują z kolei Kukiz’15, PSL, Wolność i Razem.

Partia rządząca ciągle cieszy się poparcie ponad 39 procent badanych, jest to jednak spadek o 1,9 punktu procentowego w porównaniu do badania z poprzedniego miesiąca.

REKLAMA

Na drugim znajduje się największa partia opozycyjna Platforma Obywatelska, która również traci, ale nieco mniej niż PiS. Obecnie partia Grzegorza Schetyny cieszy się poparcie 27,1 procent badanych.

Do Sejmu weszłyby jeszcze Kukiz’15 z poparciem ponad 10 procent badanych, Sojusz Lewicy Demokratycznej – 9,0 procent oraz Polskie Stronnictwo Ludowe – 6,2 procent.

Poza Sejmem pozostałe uwzględnione w badaniu partie. Nowoczesna z poparciem – 2,9 procent badanych, Partia Wolność – 2,3 procent oraz Partia Razem – 2,1 procent.

Zobacz też: [SONDAŻ] PiS przegrywa wybory w największych miastach. Jak wypadają wolnościowcy?

Źródło: Do Rzeczy

REKLAMA