Węgry mocno uderzają w Ukrainę: „Stała się zagrożeniem dla sąsiadów”

zakaz handlu węgry kompromitacja
Victor Orban / Twitter

Rząd Węgier nie ustaje w wywieraniu presji na Ukrainę w celu obrony praw kresowych Węgrów.

Rząd Węgier wysłał do sekretarza generalnego NATO Jensa Stoltenberga oraz do wszystkich krajów członkowskich NATO memorandum wzywające sojusz do weryfikacji polityki wobec Ukrainy – poinformowała w piątek ‚Ukraińska Prawda’.

Ukraińscy dziennikarze otrzymali potwierdzenie o domniemanym dokumencie w kwaterze głównej NATO. Doniesienia zostały także potwierdzone na oficjalnej stronie węgierskiego rządu.

Memorandum zatytułowane jest: „Memorandum: inicjatywa stworzenia nowej polityki NATO wobec Ukrainy”. Został on przyjęty 18 maja bieżącego roku na pierwszym posiedzeniu węgierskiego rządu tuż po wyborach parlamentarnych.

Zdaniem Ukraińskiej Prawdy, której udało się dotrzeć do treści dokumentu, jest on pełny ostrej krytyki wymierzonej w Ukrainę. Rząd Orbana nie pozostawia złudzeń i podkreśla dobitnie, że „reformy na Ukrainie zakończyły się fiaskiem”.

Ukraińskie państwo osłabło do tego stopnia, że nie jest ono zdolne do wykonywania swoich podstawowych zobowiązań, w tym zapewnienia rządów prawa i sprawnego zarządzania w sferze ekonomicznej, socjalnej i politycznej – czytamy w memorandum.

W dokumencie podkreślono kwestię nieustannych ataków na prawa mniejszości narodowych, w tym także ukraińskiej ustawy o oświacie, która uderza w ponadpodstawowemu szkolnictwo mniejszości narodowych (także zakarpackich Węgrów).

Pomimo obietnic ukraiński rząd niezwłocznie przystąpił do wdrażania dyskryminujących regulacji,

Rząd Węgier podkreślił, że do opisanej sytuacji doszło na Ukrainie ‚pomimo bezprecedensowego stopnia politycznego wsparcia i pomocy finansowej z zagranicy’. Zasugerowano również, iż Ukraina zaczyna stanowić zagrożenie dla sąsiadów w regionie.

Państwo, które już jest słabe, staje się coraz bardziej wrażliwe na wpływy zewnętrzne i wewnętrzne. Doszło do tego, że Ukraina stała się wyzwaniem dla bezpieczeństwa swoich sąsiadów, w tym dla Węgier.

Zdanie rządu węgierskiego, NATO powinno zweryfikować swój stosunek do Ukrainy.

W celu zachowania stabilności w regionie na wschodnich rubieżach aliansu NATO powinno dostosować swoją politykę odnośnie Ukrainy do nowych okoliczności – cytuje dokument Ukraińska Prawda.

29 KOMENTARZE

 1. Orban nie uznaje granic Węgier ze Słowacją, Ukrainą, Rumunią, Serbią i Chorwacją.
  UE powinna Orbanowi postawić warunek – albo morda w kubeł albo won z UE. Niech idzie do Putina będzie miał dobrobyt jak w 1956.

  • Orban m racje.Takie panstwo jak Ukraina nigdy nie istnialo stad provlemy z tozsamoscia.Jak obecne wladze Ukrsiny nie zrobia pirzdku z riznymi bandami spod znaku Bandery ,to ich panstwi zlikwiduhe Risja i nikt nie kiwnie palcem.

  • Broni swoich i pilnuje interesów swojego kraju. Czy to źle? Unia Europejska to obecnie przykrywka dla kolejnego niemieckiego marszu na wschód. Czwarta Rzesza na razie toleruje żydokomunistyczne bezhołowie bo parchy bardziej osłabiają sąsiednie kraje niż Niemcy. Kiedy jednak padnie komenda to obywatele wyciągną zakurzone portrety Wilhelma, Bismarka, czy Adolfa – jakie tam akurat mają tam preferencje i zrobią porządek w jedną noc. Niekoniecznie kryształową.

  • ty wilku dobrze się czujesz?czy w ogóle wiesz czego chcesz?Psychiatra ci się kłania!

 2. Wolnosc24 powinien Srali Wołk postawić warunek – albo morda w kubeł albo won z tego portalu. Niech idzie do onetu, będzie miała wolność słowa jak w UE.

  • Przecież ala wilk to troll redakcyjny – ktoś z redakcji na etacie udaje „wrażliwość intelektualno-społeczno-polityczną” Szumlewicza żeby sprowokować więcej komentarzy.

  • Wystarczyłaby możliwość blokowania komentarzy dla użytkowników. Wtedy każdy z nas mógłby decydować, czyje komentarze chce widzieć na stronie.

   • Albo wolność, albo możliwość blokowania, choć w regulaminie warunków komentowania, powinien być ban za wulgaryzmy i pospolite chamstwo.

 3. Po maleńki cały świat się dowie, że upadlińcy to nie naróď…to wyrzutki, śmieci, wrzód na zdrowym ciele Europy

  • Dlatego zastanawiam się dlaczego tylu ich się do Polski przyjmuje?Przecież oni mają święto tego buca bandery i nawet w urzędach wywieszają czerwono-czarne flagi

 4. Polityka Węgier mi się podoba po prostu nie miękną. Nasz rząd powinien wziąść przykład z Pana Orbana. Ukraina nie przeprowadziła żadnych istotnych reform. Widać to choćby poprzez politykę do nas. Szkalują nas, obrażają nas, śmieją się z nas, już nie mówiąc o wychwalaniu bandery bo nie mają wzorców bochaterskich jak np u nas. Oni nas obrażają a my im pomagamy to się nazywa nie wdzięczność dlatego nasi polityc powinni postawić wkońcu jakieś ultimatum Ulrainie. Nie można się godzić na bezmuzgie działanie Ukrainy. Wiadomo nie od dziś że korupcja ma tam pełną swawole i każdy co ma kase może wpłynąć na ich politykę. Nawet wojna unich to wojna biznesowa „Ty zatakujesz a ty nie” wiem bo rozmawiałem z nie jednym ukraincem i mi tosamo mówili i dlatego nie chcą walczyć w tej wojnie. Na Ukraine trzeba wkońcu wywrzeć presje by się ogarneła i my jako lider regionu powinniśmy zadziałać.

  • Mało tego Ukraińcy jeszcze mają do nas pretęsje terytorialne dobrze że Rosjanie ich szarpią bo inaczej ich wojska były by u nas.

 5. a co robi nasz ukochany PiS? włazi w dupę upadlińcom, ot „prawdziwy polski rząd”

 6. Orban to jest wybitny mąż stanu, który realizuje politykę węgierską. powtórzę: WĘGIERSKĄ. Ona nie idzie w tym samym kierunku co nasza, ale jest zupełnie racjonalna. Dla nas problem z jego polityką jest taki, że Orban wspiera główne dążenie Rosji, by Ukrainę przedstawić (wszystko jedno czy prawdziwie, czy nie) jako państwo chore, coś jak Fryderyk Wielki Rzeczypospolitą. Z niego też był kawał łajdaka, ale mężem stanu był. Działania Rosji i Orbana, oczywiście z różnych przyczyn, zmierzają do ustanowienia „kordonu sanitarnego” wokół Ukrainy. Putin weźmie co chce, Orban też zagarnie swoje, a wszyscy inni będą mieli to gdzieś, bo to jakieś dzikie pola.
  Na dłuższą metę te działania Orbana są sensowne, na bardzo długa metę mogą Węgrów skłócić z wszystkim sąsiadami i przynieść temu państwu zagładę. Każdy z krajów graniczących z Węgrami może się bowiem obawiać z ich strony tego samego, co Ukraina.

  • W końcu jakiś normalny człowiek. Cieszę się z jego sukcesu i powiem tak: życie bez Boga jest ślepym zaułkiem. Bez Boga ni do proga – jak mawiali przodkowie Sarmaci. Tak wygląda współczesny świat. Bez Boga, bez Jego praw. I to ciągłe zastanawianie się nad wydumanymi problemami kolejnych zboczeńców. Trzeba się bronić. Następne pociągnięcie Pana Boga może być straszne. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

  • To dlaczego Orban nie wyjdzie z lewackiej UE? Przecież węgierską racją stanu jest Rosja tak jak w 1956 roku no nie?

 7. Uważam, że ala wilk powinna pozostać. Niech sobie buszuje. Jak wolność to wolność. Prawda jest taka, że ala wilk reprezentuje dupokratyczą większość naszego społeczeństwa. Ciężkie lata pracy geniuszy trybalizmu plemiennego zrobiły swoje. Warto więc mieć w dyskursie odniesienie do „rzeczywistości” -Ali wilk

 8. Dajcie spokój temu „ala wilk” bo zostaniecie oskarżeni o antysemityzm.To teraz przecież takie modne.
  Zwłaszcza,że kończy się moda na molestowanie różnego rodzaju profesorów z obydwóch członów POPiSu.

 9. W koncowym akcie dogorywania, ukrainska kraina powinna zostac podzielona na etniczne landy, by te powrocily do swoich macierzy. W ostatecznym rachunku ucierpialby tylko zyd, gdyz nie mialby komu sprzedawac broni.

 10. Wonderful paintings! This is the kind of info that are meant to be shared around the web. Shame on the search engines for no longer positioning this submit upper! Come on over and discuss with my website . Thank you =)

Comments are closed.