Niezwykły wyczyn Polaków. Bereznowska i Radzikowski po 24-godzinnym biegu mistrzami Europy [VIDEO]

Patrycja Bereznowska. Źródło:bieganie pl

Patrycja Bereznowska i Andrzej Radzikowski zostali mistrzami Europy w biegu 24-godzinnym. Polki wygrały też klasyfikację drużynową.

Zawody odbyły się w rumuńskiej Timisoarze. 42-letnia Patrycja Berezezowska, która z wynikiem 259,91 km jest rekordzistką świata, w ciągu 24 godzin przebiegła 243,7 km i wygrała mistrzostwa. Polka wyprzedziła Steene Rex o 3 km

Trzecie miejsce z wynikiem 239.6 km zajęła Małgorzata Pazda-Pozorska, która jest rekordzistką Polski w biegu na 100 km. Czwarta była także Polka – Monika Biegasiewicz.

W rywalizacji mężczyzn długo rozkręcał się Andrzej Radzikowski. Ale jak już nabrał właściwego rytmu, dobiegł do złotego medalu! Polski zwycięzca Spartathlonu z 2016 r. uzyskał w Rumunii wynik 265,28 km. Drugiego na mecie Stephana Ruela z Francji – zwycięzcę Spartathlonu z 2017 r. – wyprzedził o blisko 3 km.

Brązowy medal dla Rosjanina Aleksandra Sorokina, faworyta i wielogodzinnego lidera mistrzostw – 260,39 km.