Wszędzie dobrze, ale w Ziemi Obiecanej najlepiej. Miliarder z Rosji został obywatelem Izraela

Roman Abramowicz/ PAP/ EPA: ANTHONY ANEX
Roman Abramowicz/ PAP/ EPA: ANTHONY ANEX

Roman Abramowicz, rosyjski biznesmen-miliarder i właściciel drużyny piłkarskiej Chelsea FC, wyemigrował w poniedziałek do Izraela, dowiedział się The Jerusalem Post. Bogacz miał już odebrać izraelski paszport.

Jak podają izraelskie media Abramowicz wylądował na lotnisku Ben-Gurion w poniedziałek rano, spotkał się z urzędnikami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i otrzymał dowód osobisty Izraela.

Czytaj też: Krzyczeli: „Zbyt duży dekolt obraża Allaha!” I brutalnie pobili kobietę

Decyzja Abramowicza o wyemigrowaniu do Izraela pojawiła się po fali doniesień brytyjskiej prasy, że jego wiza w Wielkiej Brytanii wygasła, co skłoniło go do przeniesienia się do Izraela.

Jednak źródła bliskie Abramowiczowi odrzuciły te informacje i powiedziały brytyjskim mediom, że od dawna planuje zrobić aliję, i w końcu spełnił swoje marzenie w poniedziałek.

„On jest bardzo zaangażowana w życie Izraela” – powiedziały źródła zbliżone do jego otoczenia.

„Ma tam rodzinne więzi, zainwestował w biznes i rozdawał wiele darowizn na cele dobroczynne i przez jakiś czas zastanawiał się by jeszcze bardziej związać się z tym krajem.”

„Nie odmówiono mu wizy i nie anulowano jej” – powiedziało jedno ze źródeł. „Nie było formalnego działania. Jedyną rzeczą, która się wydarzyła, jest to, że wiza została opóźniona”

Roman Abramovich, żydowski miliarder pochodzący z Rosji, buduje okazałą rezydencję w dzielnicy Neve Tzedek w Tel Awiwie. Według Forbesa, Abramowicz w wieku 51 lat posiada majątek 9,1 miliarda dolarów i jest 139. najbogatszą osobą na świecie i 12. najbogatszym Rosjaninem w 2017 roku.

W 2003 roku przejął Chelsea FC i od tamtej pory odniósł wiele sukcesów, w tym zwycięstwo w 2012 roku w Lidze Mistrzów.

Przez lata był częstym gościem w Izraelu i filantropem w sprawach związanych z Izraelem i żydowskimi społecznościami w całej Rosji. Niedawno otrzymał specjalną nagrodę od Federacji Wspólnot Żydowskich Rosji za swój wkład w wysokości ponad 500 milionów dolarów w ciągu ostatnich 20 lat na rzecz żydowskich spraw w Izraelu i Rosji.

Wśród znanych darowizn, które Abramowicz zrobił w Izraelu, najbardziej komentowano przeznaczenie około 60 milionów dolarów na różne zaawansowane przedsięwzięcia medyczne w Sheba Medical Center, w tym utworzenie nowego ośrodka medycyny nuklearnej.

W ostatnich miesiącach klub miliardera Chelsea Londyn prowadziła kampanię „Powiedz nie antysemityzmowi”.

Według nowego obywatela Izraela ta akcja miała podniesienie świadomość ludzi, jakie cierpienia odniósł naród żydowski podczas II Wojny Światowej.

Przeczytaj też: Włosi ruszą na Rzym. Padło wezwanie do pełnej mobilizacji i usunięcia lewicowego prezydenta

Nczas.com/ jpost.com/ theguardian.com

9 KOMENTARZE

  1. Najpierw wzbogacił się w Rosji podobnie jak podobno nieboszczyk Kulczyk w Polsce na majątku Rosjan, wypierdolił z Rosji jak mu się grunt pod nogami zaczął palić do UK a teraz do swoich. Jop jego mat” była!

  2. Czekam ze wypełni się przepowiednia i Izrael razem z Jerozolima
    się zapadnie na wieki !!!!!

    Tam żyją zbrodniarze II wojny światowej i ich rodziny !!!!!!

  3. Ale skąd takie zdziwienie.Z takim paszportem znajdzie się chociaż jeden Anglik który go nie wpuści do GB?Przecież groziłoby to co najmniej oskarżeniem o antysemityzm.Co innego z rosyjskim.I tak dziwię się,
    że nie ubrał sobie wcześniej jarmułki i taka May go nie całowała w rękę.No chyba,że się obraził za brak zaproszenia na ślub w Windsorze.

Comments are closed.