Lewacy oburzeni, bo Węgrzy się z nimi nie patyczkują. Za pomaganie nielegalnym imigrantom do więzienia

Plakat z kampanii węgierskiego rządu. Foto: twitter

Węgierski rząd wniósł we wtorek do parlamentu nową wersję projektu ustaw przewidującą kary więzienia za pomaganie nieuprawnionym do ochrony migrantom w składaniu wniosków o azyl lub pomaganie nielegalnym imigrantom w uzyskaniu prawa pobytu na Węgrzech.

Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR) zareagowało na to, wzywając Budapeszt do wycofania tego projektu. Podkreślono, że proponowane rozwiązania ograniczałyby działalność organizacji pozarządowych i pozbawiałyby uchodźców żywotnie ważnych usług, podsycając zarazem narastanie „postaw ksenofobicznych”.

„UNHCR jest poważnie zaniepokojony tym, że gdyby propozycje te zostały przyjęte, pozbawiłyby krytycznie ważnej pomocy i usług ludzi, którzy są zmuszeni uciekać ze swych domów, i jeszcze bardziej podsyciły napiętą dysputę publiczną i narastające postawy ksenofobiczne” – głosi oświadczenie UNHCR.

Reuters zwraca uwagę, że ta inicjatywa ustawodawcza jest częścią prowadzonej przez rząd Viktora Orbana kampanii przeciwko urodzonemu na Węgrzech amerykańskiemu miliarderowi George’owi Sorosowi, któremu władze zarzucają m.in. chęć sprowadzenia do Europy milionów uchodźców.

Według nowej wersji projektu znanego jako „Stop Soros”, zamieszczonej we wtorek na stronie internetowej węgierskiego parlamentu, za finansowe i organizacyjne pomaganie nielegalnym imigrantom grozi kara do 1 roku więzienia.

Zapowiadając wniesienie nowej wersji pakietu „Stop Soros” pod obrady parlamentu, sekretarz stanu w kancelarii premiera Csaba Domotor podkreślał, że rząd chce, by parlament uchwalił go tak szybko, jak to możliwe. Powiedział też, że ustawa „stworzy ramy prawne, a do sądów będzie należała decyzja, jak zakwalifikować pewne działania”.

„Potrzebujemy planu działania, by bronić Węgier, i jest to ten pakiet projektów ustaw STOP Soros” – podkreśliło węgierskie MSW, dodając, że są międzynarodowe i węgierskie organizacje, które pomagają nielegalnym migrantom dostać się na Węgry, i że ich karanie jest uzasadnione. Nie wymieniono z nazwy żadnej organizacji.

W jednym z trzech poprzednich projektów pakietu antyimigracyjnego przewidziano, że organizacje wspierające migrację musiałyby uzyskać zgodę na prowadzenie takiej działalności, a wydawałby ją szef MSW po przeanalizowaniu względów bezpieczeństwa.

Drugi projekt zakładał dla wspierających migrację organizacji otrzymujących środki z zagranicy opłatę wynoszącą 25 proc. zagranicznego wsparcia. Węgierska agencja MTI informuje, że ze zmodyfikowanej wersji projektu usunięto ten zapis.

Trzeci projekt przewidywał, że osoby organizujące nielegalną migrację, których działalność jest sprzeczna z interesem bezpieczeństwa Węgier, będą obejmowane zakazem pobytu w pasie 8 km od granicy kraju. W przypadku cudzoziemców zakaz taki mógłby w szczególnych przypadkach obejmować całe terytorium Węgier.

Rząd wniósł też do parlamentu projekt nowelizacji konstytucji, przewidujący, że Węgry mogą przyznać azyl tylko w przypadku, gdy są pierwszym bezpiecznym krajem, do którego przybyła osoba ubiegająca się o ochronę. Proponowana nowelizacja umacnia też zasadę, że decyzje w sprawie tego, kto może mieszkać na terytorium Węgier, są podejmowane na podstawie prawa krajowego – informuje MTI.

W wyborach z 8 kwietnia br. rządząca partia Fidesz premiera Orbana uzyskała ponad dwie trzecie miejsc w parlamencie, co umożliwia jej nowelizowanie konstytucji. (PAP)

51 KOMENTARZE

 1. Islamska leniwa dzicz nasłuchała się od lewaków jak to w UE rozdają darmowe socjale więc ciągną całymi stadami żeby poleniuchować na koszt podatnika.

  • NIkt cię nie zmusza do płacenia podatków w UE. Chcącemu nie dzieje się krzywda.

   • hehehe. przecież podatki wszystkie są pod przymusem? Słyszałaś kiedyś dobrowolnych podatkach?

   • ala wilk 29/05/2018 at 20:35
    NIkt cię nie zmusza do płacenia podatków w UE.
    xx
    dobry żart :)

     • ala wilk 30/05/2018 at 07:02
      Możesz przenieśc firmę do Rosji albo Chin, nikt nie broni.
      xx
      Patologiczne lewactwo może wyemigrować do Korei Północnej lub do Wenezueli.

   • O ja głupia cipa! Zapomniałam, że do płacenia podatków zmusza aparat karno-skarbowy.

   • Ależ ty jesteś głupia. Niewiarygodnie. Po prostu nieprawdopodobnie głupia. Głupszego trola niż Srala Wołk się tu nie znajdzie.

   • Polska jest NASZYM domem, a nie twoim ala! my twoich niemiec zmieniac nie bedziemy, po prostu je kiedys zaoramy! powiedz jako to jest bycie gejem dajacym tylka muzulmanom na dworcu w berlinie?

   • ala wilk „NIkt cię nie zmusza do płacenia podatków w UE. Chcącemu nie dzieje się krzywda.” samozaoranie poziom Mount Everest.

  • to działa tak!!!!! Państwa płacą składki na ONZ!!!!! Inne cwane państwa pod osłoną pomocy ściągają do siebie nachodźców i wyłudzają kasę z ONZ na ich utrzymanie!!!!! Dostaja na jedną głowę 4-5 tyś Euro, nachodźca dostaje 1 tyś w postaci zasiłku, używanych ciuchów, żarcia a reszta 3-4 tyś Euro idzie na rozbuchana administrację (urzędasów, polityków i innych cwaniaków)!!!!!! I taki to sobie urzędasy business wymyśliły!!!! Eh!!!! Caaniactwo w dooo…..ę kopane!!!!!

 2. Taki rząd nam by się przydał jak Węgierski, im kneset nie blokuje ustaw tylko PiS-owi ?

 3. Brawo Orban. Czekam na podobne krokiolskiego rzadu ale chyba sie nie doczekam bo PIS lewaczeje z miesiaca na miesiac i potajemnie przyznaje ciapatym tysiace wiz pobytowych. Wymienimy ta partie przy wyborach.

 4. Na aresztowanie i ukaranie Sorosa jest prosta sprawa. Po cichu zarzucić mu antypaństwowe działania a w ramach zadośćuczynienia ma odsiedzieć dożywocie w najcięższym węgierskim więzieniu i cały majątek Sorosa miałoby przejąć państwo. Wiadomo że to jest działanie podobne do tych lewackich ale inaczej nie da rady bo ten póki ma szmal to nic się nie zdziała.

 5. Wreszcie ukazal sie swiatu prawdziwy maz Stanu. Jestem pelen podziwu dla stanowczych posuniec naszych wegierskich braci. Tak rzadza madrzy liderzy.
  Widac z tego, ze Soros nie bedzie miec tam wstepu. Pieknie – jego miejsce i tak w Palestynie, tymczasowo okupywanej przez obrzezanego najezdzce.

 6. Mialam kiedys ochote na „kurwinoze”, ale juz nie, bo z tego debila jeszcze wiekszy matol ode mnie. Jak ci na imie ptaszku ? Czy ty wogole masz ptaszka ? Czy twoj wytarty o gacie napletek jest czerwony jak sztandar Putina ?

  • Ublizanie do niczego nie doprowadzi.Wasze wpisy ublizaja temu portalowi i osobom, ktore w nim zabieraja glos i staraja sie przedstawic ich personalna interpretacje faktow i zdarzen ktore ich interesuja.Bardzo budujacy przyklad dla tych, ktorzy przyjda po nas.Macie jedno co was laczy – kompletna moralna dezgenerada,brak personalnej dumy.Bylo by bardzo ciekawe zobaczyc wasz DNA – perfect match – wyglada na to, ze ma korzenie gdzies w epoce neardentalizmu.Emocje nie spowodowaly napisania tych kilku zdan i jakikolwiek komentarz bedzie traktowany jako ” pierdzenie kota na puszczy”.

   • A moze by jednak nalezalo zglosic do redakcji kilku natretnych i wciaz wulgarnych wichrzycieli tego forum ? To ludzie bez konceptu zycia i spolecznej przynaleznosci. Dla nich obca jest etyka slowa i nie majac skrystalizowanych pogladow, bladza w ciemnosci wlasnych kompleksów. Sa zagubieni w swojej nicości i szukaja wciaz zwady. Tymczasem ignorujmy WILKOLAKA i KURWINOZE.
    To wyjatkowo ubodzy intelektualnie ludzie bez sprecyzowanej osobowosci, czyli jakby DWA ZERA.

 7. Jak mikkolubom nie podoba się w Europie, to niech wypierdalają do Rosji, Iranu albo Somalii.

  • to działa tak!!!!! Państwa płacą składki na ONZ!!!!! Inne cwane państwa pod osłoną pomocy ściągają do siebie nachodźców i wyłudzają kasę z ONZ na ich utrzymanie!!!!! Dostaja na jedną głowę 4-5 tyś Euro, nachodźca dostaje 1 tyś w postaci zasiłku, używanych ciuchów, żarcia a reszta 3-4 tyś Euro idzie na rozbuchana administrację (urzędasów, polityków i innych cwaniaków)!!!!!! I taki to sobie urzędasy business wymyśliły!!!! Eh!!!! Caaniactwo w dooo…..ę kopane!!!!!

  • Przynajmniej mamy trzy mozliwosci (Rosja,Iran albo Somalia), a gdzie ty bedziesz spierdalac jak przyjdzie czystka?

 8. to działa tak!!!!! Państwa płacą składki na ONZ!!!!! Inne cwane państwa pod osłoną pomocy ściągają do siebie nachodźców i wyłudzają kasę z ONZ na ich utrzymanie!!!!! Dostaja na jedną głowę 4-5 tyś Euro, nachodźca dostaje 1 tyś w postaci zasiłku, używanych ciuchów, żarcia a reszta 3-4 tyś Euro idzie na rozbuchana administrację (urzędasów, polityków i innych cwaniaków)!!!!!! I taki to sobie urzędasy business wymyśliły!!!! Eh!!!! Caaniactwo w dooo…..ę kopane!!!!!

 9. Pomoc w przestępstwie jest przestępstwem.
  Zatem pomaganie NIElegalnie przekraczającym granice jest przestępstwem.

  Dodatkowo wprowadziłbym konfiskatę mienia dla osób organizujących i finansujących to przestępstwo.
  Soros zapłać całym majątkiem!

 10. Rozczulajace sa wasze ^polemiki^ z tym smierdzacym trollem o nicku ^ala wilk^ !
  Ludzie ogarnijcie sie !
  Siedzi taki smiec w ambasadxzie Izraela i prowokuje , a wy z tym czyms sie wyklucacie…swir ma beke a wy sie denerwujecie.
  Po co? ignorowac.

 11. dla tych co pomagaja swiadomie przekraczac granice nalezy sie kula w leb. Bo nasi zolnierz ryzykuja zyciem by bronic granic. Jesli ktos przewiezie migranta w ciezarowce a nie zauwazy tego tez idzie do wiezienia, wiec to jasne. Co do wypelniania wnioskow to zalezy, indywidualnie trzeba podchodzic. jesli jest to proceder za pieniadze i jako usluga przemytnikow ludzi to inaczej traktujemy ludzi niz po prostu ktos komus podal dlugopis i slownik

Comments are closed.