Zemsta za niewpuszczenie Murzynów? Wiemy ile UE nam zabierze pieniędzy w ramach polityki spójności ! Mowa o dziesiątkach miliardów euro

zdj ilustracyjne/ PAP/ Twitter
zdj ilustracyjne/ PAP/ Twitter

UE mści się na Polsce za imigrantów? Polska ma otrzymać 64 mld euro w ramach polityki spójności w nowym wieloletnim budżecie UE – wynika z przedstawionej przez Komisję Europejską propozycji. Cięcie wynoszące ponad 20 proc. oznaczają, że do Polski trafi prawie 24 mld euro mniej niż w obecnej perspektywie budżetowej.

Nowe zasady przydziału środków polityki spójności, jakie przedstawiła KE, przewidują, że wielkość funduszy będzie nadal powiązana z bogactwem regionów, ale są też kryteria dodatkowe, takie jak bezrobocie wśród ludzi młodych, niski poziom szkolnictwa, zmiany klimatyczne oraz przyjmowanie i integracja migrantów.

Czytaj też: Rosjanie jak zwykle niewinni. Nie chcą płacić za zestrzelony na Ukrainie malezyjski samolot

Całkowity budżet na politykę spójności dla całej UE na lata 2021-2027 ma wynieść w zobowiązaniach i cenach bieżących (uwzględniających inflację) 373 mld euro. Polsce, która jest największym nowym krajem unijnym ma przypaść największa część tych środków 64,39 mld euro w cenach z 2018 roku lub 72,7 mld euro w cenach stałych (uwzględniających przyszłą inflację).

Drugie pod tym względem Włochy mają otrzymać 38,5 mld euro (w cenach z 2018 roku), a trzecia Hiszpania 34 mld euro. KE zdecydowała, że mimo dziury związanej z wyjściem Wielkiej Brytanii z UE, z polityki spójności nie będą wyłączone żadne regiony. Jedną z rozważanych opcji, było wykluczenie tych bogatszych, na czym mogłaby skorzystać Polska. Tak się jednak nie stało.

Czytaj też: Szkodnik Soros przewiduje kryzys finansowy i upadek UE. „Wszystko, co mogło pójść nie tak, poszło nie tak”

Nczas.com/ PAP

24 KOMENTARZE

  • Po co się tak ekscytować, proszę 13 514 872 matołów głosujących za wstąpieniem do UE. Trzeba o tym było myśleć w 2003 podczas referendum, proszę 13 514 872 matołów. No i jeszcze ten błysk geniuszu w A.D. 2009 – Traktat Lizboński panów Kaczyńskich. Aż im pióro pokazało gest Kozakiewicza, ale też nie pomogło, proszę 13 514 872 matołów.
   W sumie wszyscy siedzą w gównie po szyję a więc cicho sza umysłowe niemoty.
   „Unia” mówiła, że „da” tylko nie dosłyszeliście, że „w dupę”. 14 mln matołów dedykuję wierszyk:
   ”Koci, koci, łapci,
   pojedziem do babci,
   ale ani słówka,
   bo babcia Żydówka”

   Chciał naród polski Unii to ją ma. Koniec kropka.
   Referendum w Polsce w 2003 roku – referendum ogólnokrajowe w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej: „Czy wyraża Pani / Pan zgodę na przystąpienie Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej?”
   TAK 13 514 872 / 77,45%
   NIE 3 935 655 / 22,55%
   Głosy ważne 17 450 527 / 99,28%
   Głosy nieważne 126 187 / 0,72%
   Razem 17 576 714 / 100,00%
   Frekwencja 58,85%
   Frekwencja wymagana 50,00%

   • Pewnie dlatego, że gdyby nie te transfery to teraz wygłaszał byś te mądrości pracując fizycznie gdzieś zagranicą.

 1. Polska jest płatnikiem netto do UE,
  Chyba że kurwinoza jest taki tępy burak.

  • do Marco : Niech rząd jasno obwieści ile wpłaca Unii, a także ile Polska otrzymuje. Jest ruskie chyba przysłowie, jak dają brać, jak biją uciekać.

 2. Bez unijnej kasy polacken byliby dziś równie zacofani jak Albania lub Zimbabwe. Cywilizowanie dzikich ludów takich jak polacken to Brzemię Żydowskiego i Niemieckiego Człowieka.

  • ty żartujesz sobie tak?? czy faktycznie ci jakiejś klepki brakuje??… mam wrażenie ze to drugie, no cóż takich debili jak ty można tylko wyśmiać :)))))))

  • Kundlu niemiecki,żydowski baranie bez jaj.Nie było by Prus gdyby Żydzi nie ukradli pieniędzy z Rzeczpospolitej.Nie byłby takich qtasów jak ty gdyby nie bratnią pomoc kremlowskiego żydostwa po 1945 roku.Nie pisnąłbyś kundlu polacken nigdy gdyby twoi ziomale nie obrabowali i zniszczyli Polskę.Szczyno teutońsko banderowska .Niedosrany kurduplu chazarsko pustynny.

   • polacken to taki głupi i słaby pseudonarodek. Każdy tu może kraść i brać, co mu się podoba. Być nawozem historii to wasze, polacken, przeznaczenie.

 3. No i klawo! Same korzyści:
  1. Mniej możliwości zadłużania samorządów po uszy.
  2. Oczka się niektórym otworzą.
  3. Obecnie mamy imigrantów, którzy chcą pracować – utrzymanie niechcących kosztowałoby nas więcej niż te „straty”.

 4. toteż nasza składka powinna być pomniejszona o ta rzekomo obciętą „dotacje”… i tak to zachodnie firmy (głównie z niemiec) korzystają z tej „dotacji”… nie finansują jednego projektu w 100%, tylko 4 w 25%, lub 2 w 50%, resztę samorząd musi znaleźć sobie sam, wiec się zadłuża, a u kogo? no w bankach komercyjnych, które to balcerek sprzedał za symboliczna złotówkę i łapówkę pod stołem… potem podwyższa się podatki bo przecież taka pożyczka kosztuje (oprocentowanie)… wiec suma summarum lepiej jakby tych „dotacji” nie było bo i tak to my to wszystko sponsorujemy

 5. Niech rząd jasno obwieści ile wpłaca Unii, a także ile Polska otrzymuje. Jest ruskie chyba przysłowie, jak dają brać, jak biją uciekać.

 6. Wystarczy żeby Polska obniżyła podatki do poziomu rajów podatkowych, wtedy eurokołchoz może sobie te dotacje w dupę wsadzić.

  • A jak eurokołchoz nałoży sankcje na Polskę to z kim będziesz handlował?

   • nie strasz nie strasz bo sie zesrasz
    Ponadto niskie podatki działają jak magnes przyciągający firmy z całego świata, i co najważniejsze, na rozwój rodzimych przedsiębiorców.
    Chińskie LENOVO nie tak dawno zaczynało działalność od kapitału wynoszącego równowartość 20 dolarów, obecnie ta firma warta jest miliardy.

    • Brednie. Szwecja w 2017 roku zanotowała 500 mld dolarów inwestycji zagranicznych.
     Kapitaliści inwestują tam gdzie socjalizm i wysokie podatki.

     • A ja mam inne dane ze Szwecji, ze nie było nawet 1/10 tego co tam naskrobałaś
      Socjalizm odstrasza i zniechęca do inwestowania.

Comments are closed.