Izrael ostrzelany rakietami. Nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ

Na wniosek USA zbierze się w środę wieczorem czasu polskiego na nadzwyczajnym posiedzeniu Rada Bezpieczeństwa ONZ, by omówić sprawę ostrzału Izraela ze Strefy Gazy – poinformowały we wtorek źródła dyplomatyczne w ONZ.

We wtorek palestyńscy bojownicy z radykalnych ugrupowań Hamas i Islamski Dżihad wystrzelili ze Strefy Gazy na Izrael około 70 pocisków moździerzowych i rakietowych. Władze Izraela nie potwierdziły informacji, że podczas ostrzału rannych zostało sześciu izraelskich żołnierzy.

Zachodnie agencje zwracają uwagę, że był to najsilniejszy ostrzał Izraela od konfliktu zbrojnego między państwem żydowskim i Hamasem w 2014 roku.

W odpowiedzi izraelskie siły powietrzne przeprowadziły naloty na kilka pozycji Islamskiego Dżihadu i Hamasu w Strefie Gazy.

Islamski Dżihad ogłosił we wtorek wieczorem zawieszenie broni, które – jak poinformował rzecznik tego ugrupowania – uzgodniono dzięki mediacji Egiptu. Rządzący w Strefie Gazy Hamas nie wypowiedział się w tej sprawie.

Natomiast informację o rozejmie zdementował natychmiast Izrael. Siły powietrzne tego kraju dokonały wieczorem kolejnych nalotów na cele w Strefie Gazy.

Wcześniej rzecznik Hamasu bronił wtorkowego ostrzału na państwo żydowskie, nazywając to „naturalną odpowiedzią na izraelskie zbrodnie”.

Ponad 120 Palestyńczyków zginęło, a tysiące odniosły obrażenia w organizowanych od 30 marca masowych protestach i starciach z izraelskimi żołnierzami na granicy Strefy Gazy i Izraela.

Hamas zapowiedział dalsze demonstracje. Izrael twierdzi, że krytykowane za brutalność działania wojska są konieczne do obrony izraelskiego terytorium, i oskarża Hamas o próby dokonywania ataków pod osłoną demonstracji. (PAP)

24 KOMENTARZE

 1. Prawiczki razem z terrorystami islamskimi przeciwko Izraelowi, UE i USA. Typowe.

 2. „Izrael twierdzi, że krytykowane za brutalność działania wojska są konieczne do obrony izraelskiego terytorium, i oskarża Hamas o próby dokonywania ataków pod osłoną demonstracji.”
  Izrael nie broni swojego terytorium, tylko terytorium które bezprawnie zajął.
  Palestyńczycy nie chcą napaść na Izrael, lecz odzyskać swoje prawowite tereny.

 3. israel ostrzelany??? ..a czy israelowi wolno zabijac palestynczykow -oni walcza o swoje ziemie tak trudno zrozumiec …POLACY my to wiemy wsadzili israel jankiesi i angole ,,w srodek palestyny i arabow jak wrzod na dupie .a po co po to zeby jankiesi i kingdomowcy mieli z tego kase .mianowicie wiedzieli ze to bedzie wojna ,,a jak wojna to i kasa i kolo zamkniete PROSTE ,PROSTE -wojna daleko od nich ……

 4. Trzeba kupić uzbrojenie od Izraela i zapewnic sobie przyjaźń Izraela
  Dlaczego nasi tego nie zrobili ?
  W dodatku uzbrojene jest dobre, rachunek prosty :
  wartość zakupu odjąć roszczenia = wielkość dodatnia !
  Coś kupimy i jeszcze mamy kasę !
  Czy rząd PIS-u nie zna matematyki ?

  • bzdury totalne,
   jaka przyjaźń izraela.
   spadaj żydowski parchu na onet lub wp bo tu nikt na taki bełkot sie nie nabierze.

 5. Nas to ostrzeliwują g z terytorium Izraela i lewymi wekslami po nieboszczykach na bln zł rakietami Szalom 447 przy cichej współpracy judeochrześcijan i jedean miejscowych

Comments are closed.