Rakiety poleciały na Izrael. Żydzi odpowiedzieli nalotami

F16l Sufa sił powietrznych Izraela/foto: wikipedia
F16l Sufa sił powietrznych Izraela/foto: wikipedia

Izraelskie Siły Obronne oficjalnie potwierdziły atak rakietowy i twierdzą, że odpowiedzialność za niego ponosi Hamas.

W oświadczeniu na Twitterze Siły Obronne poinformowały, iż jedna rakieta została wystrzelona ze Strefy Gazy w kierunku terytorium Izraela. Pocisk został przechwycony przez system obrony powietrznej ‚Żelazna Kopuła’.

Jeśli Hamas nadal będzie opierał się na terrorze, zamiast rozwiązywać problemy, które nękają cywili z Gazy, to nadal będzie płacił wysoką cenę, która będzie wzrastać w miarę potrzeby – czytamy w oświadczeniu.

W odpowiedzi izraelskie siły powietrzne rozpoczęły naloty na obiekty należące do Hamasu. Wśród nich znalazły się dwa zakłady produkcji i magazynowania amunicji organizacji oraz kompleks wojskowy.

Uderzenia zostały przeprowadzone w odpowiedzi na wystrzelone rakiety oraz serię aktów  terrorystycznych zorganizowanych przez Hamas w weekend.

Napięcia między Izraelem a Palestyną nasiliły się w ostatnich tygodniach po tym, jak Donald Trump przeniósł amerykańską ambasadę w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy.

Według szacunków służby zdrowia w Gazie, podczas protestów zginęło co najmniej 60 osób. Jednak izraelskie media twierdzą, że przywódca Hamasu przyznał, iż 50 spośród zabitych Palestyńczyków należało do organizacji.

12 KOMENTARZE

 1. Polska ma od wieków sąsiadów niemieckich i ruskich, którym jest solą w oku. Silna Polska to zadyszka w Moskwie czy Berlinie. O Kijowie nie piszę bo to upadła Ukraina. Podobnie ma współczesny Izrael, który od powstania 14.05.1948r jest solą w oku arabskim i perskim muzułmanom!

  • JAK ŻYĆ Z SĄSIADAMI?
   Żyd nam pokazuje jak się żyje z sąsiadami. Krytykuje sąsiadów w Jedwabnem i pokazuje jak to się robi. Pokazuje, że nie archaicznymi kijami tylko nowoczesnymi bombami laserowymi się przemawia do sąsiadów.
   Patrzymy uważnie, żydzie, i uczymy się jak żyć z sąsiadami.

  • A nic o 200 milionowym Pakistanie ,sąsiedzie Iranu z którym niema zatargów. Pakistan, islamski kraj ,którego generał tydzień temu ostrzegł Israel aby za bardzo nie brykał. bo te jego 60 bomb jądrowych , ani jego opiekun USA, nie pomoże. Trump powiedział, że nie będzie pomagał Israelowi w jego awanturach. Pakistan ostrzegł, że w dwanaście minut zniszczy israel!!! Spełnia się przepowiednia drugiego holocaustu zapisana w Torze,nie zostanie ani jeden żyd.

   • Razan al-Nadżar od tygodni pomagała rannym w zajściach na granicy Strefy Gazy. Pomoc poszkodowanym i biały strój ratowniczki medycznej nie uchronił jej przed kulami izraelskiego snajpera.
    21-letnia an-Nadżar zginęła 1 czerwca niedaleko granicy między Strefą Gazy a Izraelem, koło miejscowości Khan Junis. Palestyńskie Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że dziewczyna była wolontariuszką resortu i ochotniczo wspierała prace służb medycznych w czasie protestów urządzanych przez mieszkańców Strefy Gazy przeciw izraelskiej blokadzie regionu. Rzecznik Ministerstwa podkreślił, że w dniu, w którym została zabita, an-Nadżar znów pomagała rannym. Nosiła przy tym biały strój ratownika medycznego wyraźnie zaznaczający jej rolę. Mimo tego otrzymała śmiertelny postrzał w klatkę piersiową.

 2. Ponad 27 tys. obywateli Izraela otrzymało w latach 2002–2017 r. polskie obywatelstwo. Pobiliśmy swoisty rekord. Żaden wniosek o nadanie polskiego obywatelstwa nie został rozpatrzony negatywnie. Seryjna „produkcja” nowych obywateli Polski trwa w najlepsze i od trzech lat przekracza 3,5 tys. rocznie. Według ostrożnych szacunków tylko 1 na 20 nowych obywateli Polski zna polski język (dane izraelskiego dziennika „Yedioth Ahronoth” i czuje się związany z polską kulturą.

  • Tylko Żydzi, którzy dostali nasze obywatelstwa nie osiedlają się w Polsce. Zazwyczaj czasowo pracują na zachodzie UE. Nie sądzę aby mieli zamiar zasiedlić Polskę.

  • Tak działa prawo krwi. Ci Izraelczycy cały czas byli polskimi obywatelami zgodnie z naszym prawem.

  • chazarzy pochodzą od Tureckich pastuchów z Azji. Przyjęli wiarę mojżeszową, ta wiara zezwala na wszystkie złe czyny bezkarnie, prawem jest Talmud instrukcja dla bandytów.

Comments are closed.