Kukiz o śmierci Brylewskiego: „wolność konsumowana w nadmiarze może się nie najlepiej kończyć”

Robert Brylewski i Paweł Kukiz
Robert Brylewski i Paweł Kukiz/foto: FB, YT

Mimo różnic światopoglądowych bardzo Roberta szanowałem i szanowałem tę jego wolność. Okazuje się jednak, że wolność konsumowana w nadmiarze może się nie najlepiej kończyć – stwierdził Paweł Kukiz w programie „Graffiti” na antenie Polsat News. Jego wypowiedź zbulwersowała wiele osób.

Jego wypowiedź wzbudziła ogromne kontrowersje. Kukizowi zarzucano, że nie zna prawdziwej przyczyny śmierci muzyka oraz że próbuje się na niej lansować. Jednocześnie z drugiej strony padły głosy, że to wcale nie napad ale nadużywanie narkotyków przez Brylewskiego było prawdziwą przyczyna zgonu muzyka.

Na początku stycznia br. Brylewski został napadnięty w mieszkaniu, które zakupiła jego partnerka. Napastnikiem okazał się syn byłej właścicielki, który nie mogąc pogodzić się z utratą lokalu postanowił się zemścić.

ZOBACZ: Czy istnieje życie bez Facebooka? Tak ale bardzo daleko od nas

Zachodzi bardzo duże prawdopodobieństwo, że śmierć pokrzywdzonego była następstwem urazów spowodowanych przez Tomasza J. Prokurator zlecił sekcję zwłok. Po uzyskaniu opinii biegłego zostanie podjęta decyzja o ewentualnej modyfikacji zarzutu przedstawionego Tomaszowi J. – poinformował szef Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Północ Artur Oniszczuk.

Brylewski miał m.in. uszkodzoną czaszkę, w związku z czym od stycznia do maja kilkakrotnie był hospitalizowany. Zmarł w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Obrony Narodowej przy ul. Szaserów w Warszawie. Był w śpiączce.

SPRAWDŹ: Czy Kamil Glik zdąży wykurować się do mundialu? Trener Nawałka ogłosił kadrę

Paweł Kukiz wspominał, że jego artystyczna ścieżka wielokrotnie przecinała się z tą, która podążał Robert Brylewski. Muzycy spotykali się na różnych koncertach i imprezach. Były wokalista zespołu „Piersi” przyznał, że bardzo szanował Brylewskiego.

Źródło: PAP/radiozet.pl

20 KOMENTARZE

 1. Kukiz wypierdalaj z polityki Ty jebana wtyko!

 2. Babka miała mieszkanie, sprzedała je konkubinie Brylewskiego. Syn byłej właścicielki nie mógł się z tym pogodzić i (zamiast zażądać np. pieniędzy z mieszkania od swojej matki) pobił konkubenta klientki jego matki. Przecież to się kupy nie trzyma!

  • Ten syn to pewnie jakis korwinista. Jak Rosja napadła na Ukrainę to JKM powiedział że winna jest Polska. Typowy dla JKM sposób rozumowania.

 3. Nie wiem o co halo – przecież Kuku stwierdził prosty fakt, że każdy wolność wykorzystuje jak chce z różnym skutkiem – w tej opowieści smutny jest brak szacunku do własności – ludzie nabici socjalem w łeb nie mogą przyjąć do wiadomości, że mieszkanie kasa, to wynik pracy i wysiłku nie zaś „darmochy” typu „wszystko +”
  Na drzewo!!!

 4. Śp. Robert Brylewski i jego konkubina uwierzyli propagandzie głoszonej przez władze Warszawy i niektóre środowiska artystyczne, że „Praga jest fajna” i kupili w tej nowomodnej dzielnicy mieszkanko. A tu taka niespodzianka – żulernia trzyma się nieźle i obcych nadal bije…

 5. A może Kukiz ma racje i ten gostek – podobnie jak antynarkotykowy ćpun bedący prezydentem Filipin – nadużywał po urazie silniejszego od heroiny dopalacza o nazwie fentanyl i odjechał ze świata jak Prince?

 6. Halo! Czy Kukiz mówił coś o narkotykach? To tylko sugestia pseudoautora tego pożal się boże artykułu.

 7. Abstynent Kukiz się odezwał. Równie dobrze JKM mógłby pouczać o wierności małżeńskiej :)

 8. „… Niemniej jednak na początku 1982 członkowie Brygady Kryzys zostali wybrani do przetestowania możliwości nowo otwartego studia Tonpressu na warszawskim Wawrzyszewie …” -https://pl.wikipedia.org/wiki/Brygada_Kryzys
  To oznacza , że rewolucję punkrockową w Polsce zorganizowali Czesław Kiszczak i Wojciech Jaruzelski

  • Mireczku, to że cierpisz na deficyt wiedzy jest bardzo smutne, chociaż ludzie swoimi brakami zazwyczaj się publicznie nie chwalą – ale to, że będąc niewątpliwie młodym człowiekiem, nie radzisz sobie z obsługą idiotoodpornej wyszukiwarki inernetowej budzi niepokój o Twoją przyszłość, dzieciaku…
   Zapytaj Wujka Google o kulisy, historię nagrania Czarnej Płyty, powstania Brygady Kryzys, a jak już przebrniesz przez treści zawierające więcej niż pięć zdań, sięgnij może po książkę „Kryzys w Babilonie” i nie kompromituj siebie więcej.
   Powodzenia :)

   • Czy na początku 1982 roku nie było Stanu Wojennego ? Czy wtedy Kiszczak razem z Jaruzelskim nie mordowali ludzi ? Czy wtedy Tonpress nie był w 100 % kontrolowany przez sowiecka bezpiekę tak jak cała tzw. rozrywka ? Jakim cudem kontestatorzy systemu nagrywaja swoją antysystemową płytę w najnowocześniejszym w tamtym momencie studiu w Polsce ,a ich wyrób jest rozpowszechniany przez państwowy komunistyczny kolportaż (innego wtedy nie było) ? Jedynym logicznym wyjaśnieniem jest autorstwo Kiszczaka i Jaruzelskiego tzw rewolucji punkrockowej w Polsce.
    Dzisiaj młodym , którzy nie mają pojecia o realiach zycia w PRL-u, mozna wciskać różne legendy , ale żyje jeszcze sporo osób znajacych komunę z autopsji . PRL to był kacet bez pasiaków. W przestrzeni publicznej nie działo się nic bez wiedzy i zgody sowieckiej bezpieki.

    • „PRL to był kacet bez pasiaków. W przestrzeni publicznej nie działo się nic bez wiedzy i zgody sowieckiej bezpieki.”
     Czyli okazuje się, że nic się nie zmieniło. Tak jest i teraz, a jedyna różnica polega na tym, że reakcje obecnego reżymu są bardziej stonowane, bo nie wtrąca się tak ochoczo do lochów tylko poddaje ostracyzmowi lub wykluczeniu ekonomicznemu. No i kontrolerzy życia publicznego pochodzą tym razem z zachodu.

Comments are closed.