Netanjahu ostrzega Asada: „Zniszczymy twoje siły zbrojne! Nie jesteś już chroniony.” Izrael dogadał się z Rosją?

Benjamin Netanjahu, Włodzimierz Putin. Foto: PAP/EPA
Benjamin Netanjahu, Włodzimierz Putin. Foto: PAP/EPA

Reżim syryjskiego prezydenta Baszara el-Asada „nie jest już chroniony” przed represjami – ostrzegł w czwartek rząd w Damaszku izraelski premier Benjamin Netanjahu, który przebywa z wizytą w Londynie.

„Sadzę, że pan Asad powinien to wziąć pod uwagę, utrzymując, że wojna jest skończona i że Państwo Islamskie jest skończone (…) wobec czego zaprasza Iran, który mógłby przybyć z zamiarem zaatakowania i podjęcia próby zniszczenia Izraela z terytorium syryjskiego” – powiedział.

Jego reżim „nie jest już chroniony” – oświadczył Netanjahu, kierując te słowa do prezydenta Asada podczas spotkania z przedstawicielami mediów w londyńskim ośrodku badawczym Policy Exchange.

Premier Netanjahu ostrzegł, że jeśli Asad zlekceważy to ostrzeżenie, Izrael „zniszczy jego siły zbrojne”.

10 maja Izrael przeprowadził dziesiątki skutecznych ataków powietrznych przeciwko celom uznanym za irańskie na terytorium Syrii. Uzasadnił je jako odpowiedź na „irański ostrzał rakietowy prowadzony z Syrii”.

„Konsekwencje poniosą nie tylko siły irańskie, lecz także reżim Asada” – ostrzegł premier Izraela.

„Sądzę, że należy to bardzo poważnie wziąć pod uwagę” – dodał izraelski polityk. (PAP)

21 KOMENTARZE

 1. Coraz bardziej rozlegla sila kreciej roboty Izraela bedzie miala jednoznaczny efekt, polegajacy na zajeciu resztek terenow Palestyny, do ktorej „zagospodarowania” potrzebnych im teraz jest okolo $400 Bilionow.

  • „bedzie miala jednoznaczny efekt, polegajacy na zajeciu resztek terenow Palestyny”

   To byłoby dla nich samobójstwo demograficzne. Eksterminować tych Palestyńczyków nie mogą (to już nie te czasy), dać im pełni praw obywatelskich też nie mogą, bo Żydzi staliby się w Eretzu mniejszością. I tak ku temu idzie, bo izralescy Arabowie mają wyższy przyrost naturalny.

   W ogóle, gdyby nie piana na pyskach gdy Żydzi mówią o Polsce, to byłoby mi ich żal. Izrael jest modelowym przykładem powiedzenia o tygrysie: dosiedli tygrysa i nie ma jak zsiąść, no więc jadą dalej z braku lepszego pomysłu.

   • Implozja Izraela jest juz na dobrej drodze do ich ewidentnego samobojstwa, co im wcale nie przeszkadza skomlec o przyznanie szmalu.
    A zalowac ich nie ma co, bo w przypadku braku innych alternatyw, troska naszych politykow doprowadzi do przyjecia ich z otwartymi rekami.

 2. mam pytanie do dziennikarzy. jako Polacy wiecie że ten bandzior łże jak pies na nasz temat. To nagle na temat Syrii miałby się zrobić prawdomówny? to oprych i hitlerowiec.

 3. Pycha,buta,obłuda,zaklamanie-czyli wszystko czego nienawidzi BÓG.Jak to się skończy dla SRULA,można łatwo przewidzieć!

 4. Jest tylko jedna przyczyna. Wszystkie te frustracje i problemy to wyłącznie skutek wyrzucenia Boga z życia współczesnych tzw. post-sowieckich społeczeństw. Nic nie jest w stanie zastąpić piękna Kościoła Katolickiego i Mszy Wszechczasów. Jedyna prawdziwa religia to Kościół Rzymsko-Katolicki sprawujący Najświętszą Ofiarę. Nie ma innej prawdziwej wiary i nie będzie. Reszta jest co najwyżej jej cieniem i majaczeniem. To są tylko wierzenia, odszczepieńcy i heretycy.
  Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać. Żydokomuna wyjaławia teren i podsuwa prostym ludzikom w to miejsce kolejne „błyskotliwe” teorie walki z Kościołem jak zasada zrównoważonego rozwoju, teoria ewolucji, względności i wielkiego wybuchu! (najlepszy oczywiście jest „wielki wybuch” – walnęło coś z niczego i powstał Wszechświat).

 5. Tacy są pewni, prowadząc taką otwartą Politykę przeciwko innym państwom, sami pokazują swoją niewiarygosnosc, zakłamanie, brak poszanowania praw człowieka.To ma być dyplomacja?
  To jest „krzyk”,kogoś, kto „odwagę, pomylił z głupotą”.

 6. B. Netaniachu taki pewny nawet sekciarski psycho pastor Chojecki mówi że Putinowi nie można wierzyć :)
  W niemczech, francji, szwecji … pełno muzułmanów którzy szykują się na chazarskich żydów

 7. Nikogo nie szanuja. Zadarli nawet z Polakami,dzieki ktorym przetrwali jako narod. Stracili Polske na wlasne zyczenie,a kasy i tak od nas nie wyrwa. Chyba,ze 17 tys.co miesiac od Gowina.

  • „-Zadarli nawet z Polakami”?
   No co Ty, Polska dla nich to kraj wieśniaków, których można okłamywać, okradać, poniżać i manipulować.
   OTWÓRZ OCZY!!!

 8. Przyjda do Polski i Ukrainy jak na swoje bo za 300 duzych baniek mozna sie dobrze urzadzic 😅

Comments are closed.