Szokujące słowa ministra Borisa Johnsona. Brytyjczycy powinni wynająć Trumpa, by w ich imieniu negocjował Brexit

Trump_johnson
Donald Trump. Boris Johnson minister spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii

Do mediów przeciekły nagrania z zamkniętego spotkania brytyjskich Konserwatystów. Boris Johnson wychwalał na nim prezydenta Donalda Trumpa i żartował, że to on powinien negocjować z Brukselą Brexit.

W piątek mija rok odkąd Theresa May stanęła na czele brytyjskiego rządu. Powszechnie zarzuca jej się nieudolność, a zwolennicy wyjścia z UE ustępliwość wobec Brukseli i słabość w negocjowaniu warunków Brexitu. Do mediów teraz przeciekły nagrania z kolacji jaką odbyli liderzy Partii Konserwatywnej, z których jasno wynika, że premier krytykowana jest nawet w szeregach własnej partii.

Pośrednio najgorszą laurkę wystawił jej minister spraw zagranicznych, który wychwalał prezydenta Trumpa i stwierdził, że dla Brytyjczyków najlepiej byłoby gdyby to on w ich imieniu negocjował z Brukselą. Sam Johnson jest zwolennikiem opuszczenia Unii za niemal każdą cenę.

Wyobraźcie sobie Trumpa negocjującego Brexit. Ten to dopiero dałby im (Brukseli – przyp. red) popalić – mówił szef brytyjskiej dyplomacji. – Mielibyśmy do czynienia z chaosem, ciągłym zrywaniem rozmów. Każdy by myślał, że w końcu zwariuje, ale w końcu do czegoś doszlibyśmy.

Zobacz też: Donald Trump o imigrantach: „złapać i zwolnić ich do tego kraju, z którego przybyli”

Johnson zażartował, że Wielka Brytania powinna wynająć Trumpa.
Trump negocjujący Brexit to fantastyczny pomysł – zachwalał minister.

Johnson powiedział, że z każdym dniem rośnie jego podziw dla prezydenta Trumpa.
– Jestem coraz bardziej przekonany, że w jego szaleństwie jest metoda.

Te słowa na pewno osłabia pozycję Theresy May. Okazuje się bowiem, że nawet jej najbliżsi współpracownicy jej nie cenią. Coraz częściej mówi się o tym, iż w ciągu dwóch miesięcy May zapłaci cenę za swa nieudolność i kunktatorską postawę i utraci tekę premiera.

Zobacz też: Wicepremier Włoch powiedział wprost po co Trump wprowadził cła

Reklama / Advertisement

Comments are closed.