Niewiarygodne! Żołnierzom zabroniono interweniować. Terroryści zamordowali 90 osób. Rodziny ofiar skarżą państwo francuskie

Codzienność Paryża fot. PAP/Abaca autor: Alan Apadyn
Codzienność Paryża fot. PAP/Abaca autor: Alan Apadyn

Rodziny ofiar i grupa osób, które przeżyły zamach w teatrze Bataclan oskarżają państwo francuskie o to, iż zabroniono interweniować będącym w pobliżu żołnierzom. Gdyby nie ten zakaz skala tragedii mogła być znacznie mniejsza

Ośmiu żołnierzy patrolu antyterrorystycznego „Sentinelle” znajdowało się w pobliżu teatru Bataclan w chwili, gdy doszło w nim do zamachu muzułmańskich terrorystów. Wojskowym jednak zakazali interwencji ich przełożeni.

Teraz grupa 17 osób – rodzin ofiar i ci, którym udało się przeżyć masakrę, skarży państwo francuskie. Według nich gdyby nie bierna postawa wojskowych rozmiary tragedii byłyby znacznie mniejsze.

Jak informuje dziennik „Le Parisien” obecni w tym czasie w okolicy policjanci prosili żołnierzy, aby ci użyczyli im swojej broni. Wojskowi zasłonili się jednak protokołem i odmówili przekazania karabinów.

Zobacz też: We Francji zatrzymano „uchodźcę”. Podejrzewany jest o przynależność do ISIS i zbrodnie wojenne

Sebastian Gomet, jeden ze skarżących, który w zamachu stracił młodszego brata Cedrika, powiedział gazecie, że „to nie przywróci mu brata, ale jest krokiem w stronę prawdy”.

Islamscy terroryści zaatakowali w czasie koncertu Teatr Bataclan i wzięli zakładników. Przeżyć zdołali tylko ci, którym udało się uciec. Islamiści po kolei rozstrzeliwali przybyłych na koncert. Zginęło wtedy 90 osób.

Już rok po tragedii rodziny ofiar domagały się wyjaśnień dlaczego żołnierze nie mogli wydać broni policjantom. Sprawę jednak zamieciono pod dywan.

Zobacz też: Co ludzie mają w głowach?! W ostatniej chwili uratowano życie dwulatka. Matka zostawiła go w upale w samochodzie i pojechała do pracy [VIDEO]

18 KOMENTARZE

 1. To niewiarygodne co wyprawiają przełożeni !Zabraniają żołnierzom bronić napadniętych i mordowanych ludzi przed islamskimi terrorystami? Do czego ten świat zmierza?Kto ,skąd i ile daje kasy tym rządzącym w danych państwach ludziom?

 2. >Ośmiu żołnierzy patrolu antyterrorystycznego „Sentinelle” znajdowało się w pobliżu teatru Bataclan w chwili, gdy doszło w nim do zamachu muzułmańskich terrorystów. Wojskowym jednak zakazali interwencji ich przełożeni.<
  Czyzby patrol antyterrorystyczny mial dopilnowac, zeby bylo jak najwiecej ofiar?

 3. Byl atak na turystow w swiatyni Hatchepsut w Dolinie Krolow kilkanascie lat temu.
  Tam rowniez zolnierze uciekli z posterunkow pozostawiajac turystow w rekach bandytow.
  „Bawili” sie bandyci kilka godzin w zbiorowe gwalty i inne rozrywki popularne w tamtych stronach.
  Kiedy o tym czytalem krew sie burzyla, ale widze ze to w armiach calego swiata normalne.
  Latwiej sposcic bombe atomowa na miasta wroga zabijajac cywili.
  Tylko nie moge sobe przypomniec co to za „nacja” probowala tak zbawic swiat.

 4. Zakazali żołnierzom używania broni, bo broń zabija. Oni chcieli przecież uniknąć ofiar. Gdyby mieli przypadkiem kredki pod ręką…

  • do Jet:Jet dobrze gada. Dać mu jeść. Najlepiej i również sprawdzić ile pompek wykona, przed Wojskową Komisją Uzupełnień.

 5. to normalne, ze nie oddali broni, jak by co na nich by byla odpowiedzialnosc, ale ze sami nie interweniowali to dziwne.
  w koncu byli na patrolu

 6. Typowa Francuska reakcja, rzeczywiście tragedia skoro obywatele Francji nie mogą liczyć na pomoc własnego rządu!!! Opuśccie ten kraj Ludzie ratujcie się gdzie możecie!

 7. „Rodziny ofiar skarżą państwo francuskie…” – jak znam życie teraz państwo oskarży (i skaże) rodziny ofiar za podburzanie nastrojów społecznych i podżeganie do niechęci wobec instytucji państwa.

 8. tak się kończy państwo urzędników, przepisów i procedur. Życie ludzkie się nie liczy ważne aby umrzeć zgodnie z przepisami , ważne żeby budynek spalił się zgodnie z przepisami a sędzie zgodnie z przepisami wydał wyrok (sprawiedliwość się nie liczy)

 9. taka francja to ideał lewatywy wyjętej bezpośrednio z dupy i śmierdzącej gównem niejakiej wilkołakowej przedstawiającej się jako ala wilk. jej podobają się takie akcje jak zresztą każdej lewatywie.
  każde lewactwo doprowadza do wojny.

 10. Widac ze te wszystkie tz. „zamachy terrorystyczne „to akcje scisle zaplanowane i
  uzgodnione z wysokimi decydentami-agentami NWO w krajach gdzie sa przeprowadzane.

 11. Przeciez francuscy zolnierze umieja sie tylko poddawac wiec ci nie mogli byc gorsi

Comments are closed.