„Śmierć Izraelowi!” Wielkie demonstracje w Iraku, Iranie i Strefie Gazy

Kukła Donalda Trumpa spalona w Iranie. Foto: PAP/EPA
Kukła Donalda Trumpa spalona w Iranie. Foto: PAP/EPA

Z okazji Dnia Jerozolimy setki tysięcy Irańczyków demonstrują w piątek w głównych miastach pod hasłem: „Śmierć Izraelowi!”. Solidarność z Palestyńczykami demonstrują też iraccy szyici. W Strefie Gazy Palestyńczycy gromadzą się wzdłuż granicy z Izraelem.

„Stany Zjednoczone, Arabia Saudyjska oraz Izrael chcą pogrążyć Iran, ale nie wiedzą, że postępując w ten sposób narażają własne bezpieczeństwo” – ostrzegał w przemówieniu wygłoszonym z okazji ustanowionego w 1979 roku Dnia Jerozolimy (Dnia Al-Kuds) przewodniczący irańskiego parlamentu Ali Laridżani.

Na wiecu pod hasłem „Jerozolima jest odwieczną stolicą Palestyny” manifestanci w centrum Teheranu reagowali na przemówienie okrzykami: „Śmierć Izraelowi!, „Śmierć Ameryce!”.

W Iraku tysiące członków popieranych przez Iran szyickich milicji przemaszerowało w mundurach ulicami stolicy, Bagdadu. Uczestnicy marszu podpalili izraelską flagę i nieśli podobizny irańskich ajatollahów Ruhollaha Chomeiniego i Alego Chameneia.

W Strefie Gazy tłumy Palestyńczyków gromadziły się od rana w pięciu punktach wzdłuż granicy z Izraelem, aby wziąć udział w zapowiadanych od wielu dni marszach protestacyjnych zorganizowanych przez „Komitet Wielkiego Marszu Powrotu do Jerozolimy jako odwiecznej stolicy palestyńskiej”.

Jest to kolejny, jedenasty piątek protestów; podczas dotychczasowych piątkowych demonstracji u granicy Izraela zginęło wskutek ostrzału prowadzonego przez izraelskie wojsko ponad 120 ich uczestników, a 3 800 zostało rannych.

Już we wczesnych godzinach popołudniowych palestyńscy demonstranci, podobnie jak podczas poprzednich zgromadzeń u granicy z Izraelem, podpalali w pobliżu granicy opony samochodowe i posyłali płonące latawce.

Przedstawiciele różnych organizacji palestyńskich wzywają przez megafony ludność do masowego udziału w proteście. W strefie przygranicznej z każdą godziną rośnie napięcie. Izraelska służba medyczna sygnalizuje, że od izraelskiego ostrzału rannych zostało dotąd dziesięciu demonstrantów.

Lider polityczny islamistycznego ruchu Hamas Ismail Hanije wezwał w piątek w południe ludność Strefy Gazy do masowego udziału w protestach. Swe wystąpienie zakończył okrzykiem: „Obalimy mury otaczające Gazę!”

Władze izraelskie oświadczyły, że pozwalają Palestyńczykom na pokojowe demonstracje, ale nie będą tolerowały prób wtargnięcia na terytorium Izraela.(PAP)

19 KOMENTARZE

 1. zydzi ,argentyne moga pocalowac w zadek ,przypiepszaja sie do wszystkich i do wszystkiego ,moze chca zawojowac swiat jak hitler ,ZLE SKONCZYCIE PARCHATE SZUJE ,W PIEKLE ;

  • „Kochaj blizniego…”, a w szczegolnosci starszych braci we wierze – krewnych JEZUSA !!!

   • zydzi NIGDY nie byli, nie są i nigdy nie będą naszymi braćmi w wierze, ignorancie!! talmud zydowski – ich religijno-polityczna konstytucja ma tyle wspolnego z Biblią co ty z wiedzą na temat swiętej wiary chrzescijanskiej/katolickiej! Pan Jezus był Nazarejczykiem a żydzi to go ukrzyzowali. Nigdy nie uznał, Pan Jezus, żydów za narod wybrany ale nazywał ich plemieniem żmijowym, plemieniem wyklętym! Pan Jezus nie narodził się jako zyd ale jako Syn Boga żywego.

    • Żydostwo to naród wymyślony – jak pisze Shlomo Sand. To plemię najpodlejsze z podłych, bez żadnej etyki i z podwójną moralnością, plemię bezwzględne i pozbawione jakichkolwiek skrupułów, szczerze wierzące, że są stworzeni do władzy nad światem. Naród żydowski jako taki, nigdy nie istniał tylko został wymyślony przez śmierdzących i ciemnych rabinów, którzy ubzdurali sobie, że Bóg ich wybrał do naprawy i przewodzenia światu. Kłamstwo to jako, talmudyczna bzdura powtarzane jest na całym świecie aż po dzień dzisiejszy. Żydzi to naród wiecznych tułaczy, oszustów i złodziei. To naród mącicieli, intrygantów, lichwiarzy i zdrajców…a jak trzeba to i morderców !

     • w necie ; żydzi to nie semici a chazarzy …. konspiracja chazarska podaje się za żydów … prawdziwi żydzi demakują synagogę szatana . gigantyczny protest amerykańskich żydów . prof shlomo sand obnaża kłamstwa założycieli izraela . szkujący wywiad z raboinem abe finkesteninem … rządzi synagoga szatana —- wszystkie odc .

   • @jasinek
    Nie szerz żydowskiego kłamstwa, bo stajesz się obrzezanym z mózgu.
    CHRZEŚCIJANIE – tych których poprzez ceremonię CHRZTU Apostołowie Chrystusa przyjmowali do KOŚCIOŁA BOGA, mieszkali w Rzymie już od 40r. n.e., od czasu kiedy Nazarejczyk – Apostoł Piotr – przybył do Rzymu, gdzie nauczając i CHRZCZĄC pogan, przyjmował ich do swego Kościoła – KOŚCIOŁA BOGA, ‚robiąc’ z pogan CHRZEŚCIJAN.

    Nazwa CHRZEŚCIJANIE – „Chrestos”, orginalnie pochodziła od Nazarejskiej religii Esseńczyków, w której poprzez ceremonię CHRZTU, jak w przypadku ludzi chrzczonych przez Jana Chrzciciela, przyjmowano nowych wiernych do Chrześcijańskiej wspólnoty – KOŚCIOŁA BOOGA.

    Ta nazwa orginalnych Chrześcijan – CHRESTOS, znana nam jest z archeologii już z drugiego wieku p.n.e.. Widnieje ona między innymi na obiekcie z przełomu II / I wieku p.n.e. wydobytym z zatopionego statku w antycznym porcie Aleksandrii.

    W roku 10 n.e., Philo Judaeus pisał o „theochrestos” – Theo-Chrestos, tych którzy byli „objawieni przez Boga”, i pisał też o „logia theochresta” Logia Theo-Chresta. Te pisma świadczą o tym że Philo pisał o Chrześcijanach kiedy Chrystus Nazarejczyk / Chrześcijanin, jeszcze nawet nie rozpoczął swojej działalności.

    [b]Dowody te świadczą o tym że Chrześcijaństwo było RELIGIĄ / Esseńczyka / Minejczyka – CHRYSTUSA, a nie że od Niego się ono (Chrześcijaństwo) wywodziło.

    Kościół Chrześcijański / Nazarejczyków wyznawał religię która była religią o wiele starszą od czasów narodzin Chrystusa, była to religia która później tylko uznała Chrystusa Nazarejczyka za swojego oczekiwanego od dawna Mesjasza – Odkupiciela – Wybawiciela.

    I napewno Chrześcijańska religia Nazarejczyków nie była religią żydowską – Faryzeuszy – (którzy wierzyli w swojego Boga Jehowę / Niszczyciela – Boga Izraela), czy Sadyceuszy – (którzy nie wierzyli w życie po śmierci).

 2. No cóż niektóre państwa ,robią wszystko co w swojej mocy,żeby ich nie lubić.Usrael przekroczyli najśmielsze oczekiwania.

 3. Mimo całej nagonki na Izrael i jego działania ja uważam, że realnym zagrożeniem dla naszej cywilizacji jest islam. Izrael to sól w oku tych świrów w turbanach!

  • Nie az tak bardzo, jak ta gangrena swiata, ktora niszczy wszystko od srodka, wiec w pierwszej kolejnosci trzeba zwalczyc to, co nam bezposrednio zagraza, a gdy sie z nimi uporami, wyslemy Beduinom nastepce Sobieskiego.

  • Nie wiem czy wiesz,ale islam powstał w VII wieku po Chrystusie,a Palestyńczycy(Semici jak cholera),żyją tak co najmniej od 2500 roku przed Chrystusem.Tu chodzi o sprawiedliwość,a nie religię.Dla Polski problemem są żydy,islam dla Polski jest niegroźny,oczywiście pod warunkiem,że nie będziemy postępować jak część debilnej UE.

 4. Mam nieżyd jak to czytam.Świat jest ogarnięty bakcylem żydopylorji-chciwus .

 5. w artykule o homo-paradzie w Izraelu napisaliście: „…na granicy ze Strefą Gazy nasilają się walki z palestyńskimi demonstrantami. Do tej pory podano, że śmierć poniosły cztery osoby, a ponad 600 zostało rannych. ” a tu piszecie: „podczas dotychczasowych piątkowych demonstracji u granicy Izraela zginęło wskutek ostrzału prowadzonego przez izraelskie wojsko ponad 120 ich uczestników, a 3 800 zostało rannych.”
  można wam wierzyć? w wasze wypociny?

 6. W GÓRĘ SERCA YEE-BAĆ I-SRA-HEL !!!

  PRECZ Z NATO-WSKIM OKUPANTEM Z POLSKI !!!

  może te opłaty za okupanta to początek DOBREJ ZMIANY i „pokątne”płacenie za „żydowskie mienie bezspadkowe” jakoś trzeba przecież kasę ukryć w wydatkach aby się „motłoch” nie zorientował!

 7. Religijna prawica protestuje przeciwko religijnej prawicy i tak w kółko nawzajem będą się zażynać.

 8. Dlaczego polski tz. rzad tak bardzo wystraszony i zniewolony podczas gdy inne narody
  zrywaja kajdany i macki zydowskiego pasozytnictwa na wlasnych narodach.

Comments are closed.