Wojna Austrii z islamem! Deportują imamów i zamykają meczety

Deportacje finansowanych z zagranicy radykalnych imamów i zamknięcie siedmiu meczetów zapowiedział prawicowy kanclerz Austrii Sebastian Kurz w ramach „walki z politycznym islamem”.

„W naszym kraju nie ma miejsca na społeczeństwa równoległe, polityczny islam i radykalizujące tendencje” – powiedział szef austriackiego rządu w Wiedniu.

Jak sprecyzował szef MSW Herbert Kickl, obecnie 40 imamów sprawdzanych jest pod kątem ewentualnego złamania zakazu przyjmowania środków finansowych z zagranicy. W przypadku dwóch już podjęto decyzję o deportacji. Jak powiedział minister, obecnie służby przyglądają się łącznie 60 z 260 austriackich imamów.

„Jesteśmy dopiero na początku (drogi)” – powiedział wicekanclerz Heinz-Christian Strache ze współrządzącej, prawicowo-populistycznej Austriackiej Partii Wolności (FPOe).

Kurz zapowiedział też zamknięcie siedmiu meczetów. Jak podkreślił, decyzja ta związana jest szczególnie z kontrowersyjną rekonstrukcją historyczną, która odbyła się w jednym z głównych meczetów społeczności tureckiej w Wiedniu; podczas rekonstrukcji, przedstawiającej jedną z ważnych bitew w historii imperium osmańskiego, wystąpiły dzieci przebrane za żołnierzy.

Jak informowała wcześniej austriacka agencja APA, jeden z przeznaczonych do zamknięcia meczetów powiązany jest z nacjonalistyczną turecką organizacją Szare Wilki.

Jak podaje APA, zapowiadane deportacje imamów i zamykanie meczetów to skutki kontroli przeprowadzonej przez ministerstwo kultury i MSW w organizacjach i świątyniach powiązanych z Turecko-Islamską Unią na rzecz Kulturowej i Społecznej Współpracy w Austrii (ATIB). ATIB, organizacja zrzeszająca ponad 60 mniejszych stowarzyszeń z całej Austrii, jest od dawna podejrzewana o sympatyzowanie z tureckimi środowiskami nacjonalistycznymi.

W Austrii mieszka około 500 tys. muzułmanów, z czego znaczną większość stanowią Turcy, którzy przyjechali do kraju w poszukiwaniu pracy.

W 2015 roku parlament Austrii uchwalił ustawę regulująca status mniejszości muzułmańskiej w tym kraju. Przewiduje ona m.in. zakaz finansowania imamów z zagranicy, co ma zapobiec szerzeniu się islamskiego ekstremizmu, nakłada obowiązek posługiwania się także niemieckim przekładem Koranu, ale też gwarantuje im prawo do opieki duchowej w szpitalach i wojsku oraz chroni ich prawo do spożywania pokarmów zgodnych z zasadami koranicznymi.

Zobacz: Skandaliczny wpis rzecznika PO. Koledzy Trzaskowskiego robią wszystko, żeby przegrał z Jakim

Źródło: PAP

10 KOMENTARZE

  1. Tak powinno być w każdym kraju gdzie mieszkają Muzułmanie. Mogą mieszkać, pracować i wyznawać swoją religię ale nie można dopuszczać do radykalizmów. W Warszawie budowę meczetu sfinansował bliżej nie znany szejk jakiś tam… I pewnie nauczać będzie tam Salaficki imam…

  2. Jestesmy potega Allach jest najwiekszy, nie ma sily ponad Allahem, wszystkie kobiety sa wlasnoscia Synow Allacha, poddajcie sie to ocalicie gardla

  3. Nasz rząd islamu się nie boi, bo już wie, że nie dopuszczą do niego Żydzi.

    • Tak przynajmniej wynika z komentarzy oceniających ostatnie działanie ministrów.

    • do Krakus : A wiesz bęcwale to iż koczowniczy lud Awarów osiedlił się w Germanii? Stąd nazwa landu Bawaria.

      • Wiedzialem – matole, ale to nie ma nic wipolnego z olsnieniem obecnych politykow. Gon sie pajacu i nie obrazaj innych, bo to zawsze moze wrocic z nawiazka. Wsadziles swoj nos w nieodpowiednia dziure. Czuje to w swojej odbytnicy.

Comments are closed.