Żydzi nie chcieli żeby Argentyna wystąpiła na mundialu w Rosji. Powód? Dyskryminacja religijna

Lionel Messi i Banjamin Netanjahu/foto: YT, PAP
Lionel Messi i Banjamin Netanjahu/foto: YT, PAP

Nie mogę grać z ludźmi, którzy zabijają niewinne palestyńskie dzieci. Musieliśmy odwołać mecz, ponieważ najpierw jesteśmy ludźmi, a dopiero potem piłkarzami –  miał stwierdził Lionel Messi po odwołaniu spotkania między drużynami Argentyny i Izraela. Mecz miał odbyć się w Jerozolimie. Zdaniem argentyńskiego dziennikarza sportowego Żydzi chcą teraz w odwecie wykluczyć Argentynę z Mundialu.

Martin Arevalo, argentyński dziennikarz sportowy poinformował na Twitterze, że Izrael chce wystąpić do FIFA o wykluczenie reprezentacji Argentyny z Mistrzostw Świata. Wszystko zaczęło się od odwołania meczu, który miał odbyć się w Jerozolimie.

Jego zdaniem Izrael będzie motywował swój wniosek oskarżeniami o dyskryminację religijną. Jeśli FIFA przychyliłaby się, co bardzo wątpliwe, do prośby, doszłoby do bezprecedensowej sytuacji.

Cała sytuacja jest o tyle problematyczna, że pracownicy telewizji TyC Sports, której Messi miał udzielić wywiadu zawierającego stwierdzenie o mordowaniu palestyńskich dzieci, nie przeprowadzali z piłkarzem żadnej rozmowy. Tak przynajmniej twierdzi pracownik stacji, który wraz z reprezentacją Argentyny przebywa w Barcelonie.

ZOBACZ: Kaczyński opuścił szpital. Naczelnik wraca do gry

Spotkanie między reprezentacjami Argentyny i Izraela miał odbyć się 6 czerwca. Jednakże argentyńska federacja i FIFA otrzymały mnóstwo wiadomości nawołujących do zrezygnowania z meczu w Izraelu. Ostatecznie zdecydowano się na odwołanie spotkania.

Według mediów, po informacji o odwołaniu spotkania premier Izraela Benjamin Netanjahu miał dzwonić w tej sprawie do prezydenta Argentyny Mauricio Macriego, ale decyzja nie została zmieniona. Wartości moralne i sport dzisiaj zwyciężyły, a Izrael dostał czerwoną kartkę – uznał szef związku piłkarskiego Palestyny Jibril Rajoub.

Sparing z Izraelem miał być ostatnim sprawdzianem argentyńskiej reprezentacji przed mundialem. Podczas turnieju w Rosji zagrają w grupie D z Nigerią, Chorwacją i Islandią.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Iran będzie grał w mistrzostwach świata na bosaka? Amerykańska firma odmówiła dostarczenia jego piłkarzom butów [WIDEO]

Źródło: Twitter/PAP

22 KOMENTARZE

 1. żydki to mogą sobie paluchami w butach pokiwać!To jest wredna nacja i niech się nie dziwią,że coraz więcej ludzi staje się antysemitami na ich własne życzenie!

 2. Żydzi nie mają nic do gadania, reprezentacja Izraela nie zakwalifikowała się na Mundial. 😝

 3. Wszyscy nawolujacy do biojkotu imprez sportowych, ze wzgledu na roznice polityczne, czy religijne, powinni przypomniec sobie po co, w starozytnej Grecji, ustanowiono igrzyska sportowe.
  Igrzyska mialy zastapic wojne.

  • No tak po prawdzie, to dyscypliny sportowe (gdzieniegdzie były też rozgrywane konkurencje artystyczne) na Igrzyskach greckich, miały właśnie przygotowywać do wojny.

 4. rozumiem że religia parchów to mordować nieuzbrojonych, skoro krytyka takiego postępowania to dyskryminacja religijna.

 5. Niesamowita odwaga. Szkoda, ale to prawdopodobnie bedzie koniec Messiego.
  Syjonisci go zniszcza przy aprobacie Ameryki.

 6. Czy sa jeszcze jakies dziedziny zycia, w ktorych Obrzezani mieliby sie dostosowac sie do innych, a nie odwrotnie ?

 7. Ostatnio to państwo ciągle ma nowe życzenia i” chęci „na wszystko co inne i cudze,bez jakiegokolwiek okazywania szacnku i tolerancji dla innych. To może niech zapadna w hibernacje, po stu latach jak się z niej wybudza, może dostaną apetyt,tylko na swoje i uszanują innych.

 8. Nie no jak Izrael chce to muszą ich wykluczyć. Innej opcji nie ma. Przecież to naród wybrany.

 9. Tfu na żydowskie mordy!! I co może odwołacie mnie z bycia obywatelem Polski? Wypierdalać z żmijowym plemieniem.

 10. Gdyby tak „nie daj Boze” FIFA ulegla presji Israela to wiekszosc
  normalnych i wolnych krajow powinna zbojkotowac mundial i wycofac w nim
  swoj udzial. Niestety ale w polskie sluzalcze i sprzedajne wladze ja nie wierze,
  aby mieli godnosc i honor.

 11. Wiem teraz jakiej drużynie będę kibicował na mundialu, gdy z rywalizacji odpadnie Polska. FORZA ARGENTINA!!! :)

Comments are closed.