Ostry głos i bojkot Żydów. „Izrael to nielegalne i kryminalne państwo”

Jerozolima. Źródła: PAP/EPA/ABIR SULTAN
Jerozolima. Źródła: PAP/EPA/ABIR SULTAN

Radni Walencji przyjęli uchwałę bojkotującą Izrael. W dokumencie zapisano, że miasto stało się „strefą wolną od izraelskiego apartheidu”. Nasze działania wobec nielegalnego państwa, jakim jest Izrael, muszą być bardziej stanowcze – stwierdził lider trzeciej siły politycznej w kraju Pablo Iglesias Turrión, przywódca Podemos.

W Walencji, trzecim co do wielkości mieście Hiszpanii, radni zdecydowali się na ogłoszenie bojkotu Izraela, których ich zdaniem prowadzi politykę apartheidu.

Działania władz miasta wspiera znany z antyżydowskich poglądów lider lewicowej partii Podemos, która wyborach w 2015 r. zdobyła 20 proc. głosów.

Zobacz też: Większej głupoty dawno nie słyszeliście. Tak minister infrastruktury tłumaczy wprowadzenie podatku od paliwa

Pablo Iglesias Turrión na anetnie publicznej telewizji stwierdził, że Hiszpania powinna postępować z Izraelem w bardziej zdecydowany sposób. Żydowskie państwo określił mianem przestępczego oraz nielegalnego kraju.

Inicjatywa władz Walencji nie jest w Hiszpanii odosobnionym przypadkiem. Wcześniej podobne uchwały i oświadczania wydało miast na terenie całego kraju. Ze względu na działania proizraelskiej organizacji ACOM ostatecznie anulowano lub wycofano uchwały w 24 ośrodkach miejskich. Hiszpański Sąd Najwyższy unieważnił 16 tego typu decyzji władz lokalnych.

Organizacja ACOM oskarża Turrióna oraz władze Walencji o antysemityzm. Zdaniem jej członków partia Podemos również działa w sposób antysemicki, ponieważ jednym państwem, jakie uznaje za nielegalne, jest właśnie Izrael. Organizacja już podjęła kroki prawne przeciw władzom miasta.

Czytaj również: Krzysztof Krawczyk jedzie ostro po islamie: „Uważam Mahometa za kretyna” [VIDEO]

Źródło: jta.org/nczas.com

19 KOMENTARZE

 1. Wtrącanie i narzucanie swoich poglądów, praw,kultury i religii prowadzi tylko do jednego,do wyproszenia gości, którzy do woli
  mogą „panoszyc” się na swoim podwórku.

  • „Z czym do gości?”. Tak się onegdaj mówiło. A o jakich gościach, w petitum, Grażyna Gora?

 2. Krytykujmy Izrael, dopoki jeszcze mozna.
  No i co z tego, ze moj komentarz ktos moze uznac za antysemicki?
  Co z tego?
  Nic.
  Na calym swiecie wypisuje sie glupoty o roznych narodach, o naszym sporo, a karane jest tylko pisanie i mowienie o Zydach.

  • ▌▌„Organizacja ACOM oskarża Turrióna oraz władze Walencji o antysemityzm. Zdaniem jej członków partia Podemos również działa w sposób antysemicki, ponieważ jednym państwem, jakie uznaje za nielegalne, jest właśnie Izrael. Organizacja już podjęła kroki prawne przeciw władzom miasta.”

   Ha, ha, ha — logika z izraelskiego śmietnika… (— „Jak kogoś nie lubimy, to nazywamy go antysemitą…”) — niech wskażą inne państwa które założono poprzez napaść na cudze ziemie i wypędzenie rdzennych mieszkańców, to Izrael przestanie być jedynym nielegalnym państwem realizującym politykę apartheidu / norymberskie ustawy rasowe i politykę „przestrzeni życiowej na wschodzie”.

   • ▌▌Myślicie, że prezydenta Dudę stać byłoby na żart w stylu Ronalda Reagana i rozpocząć orędzie „próbą mikrofonu”:

    — „Rodacy, miło mi oznajmić, iż podpisałem ustawę na zawsze delegalizującą państwo Izrael. Za pięć minut rozpoczynamy bombardowanie.”

    • socjalizm + niszczy Polske…ojjjjj…jak podobaja mi sie te slowa!!!…sama bym dolozyla jakis magazynek w kierunku tych…….parchow!!!

  • a Duda, Morawiecki i Ciapatowicz to genetyczni żydowscy niewolnicy, z resztą cały ten posrany PiS to to samo

  • pycha kroczy przed upadkiem… taka stara zasada, mam nadzieje ze i tym razem zadziała (mowie tu i Israhell’u)

 3. Żydzi zabili kilkuset Polaków.
  Naziści zabili 3 mln Polaków.
  Komuniści zabili 1 mln Polaków.
  Geje zabili 0 Polaków.
  Polskie prawiczki nienawidzą Żydów i gejów a jednocześnie obchodzą urodziny Adolfa i wychwalają KGBowca Putina i chińskich komunistów.

  • I co z tego jak wszędzie u sterów rządowych mają ”swoich”. Społeczeństwa w całej Europie są rozbrojone, a przeciwko sobie będą miały wszystkie struktury siłowe państwa , może nawet kilku państw.

 4. Hmmmmmmmmmmmmmmmmmm, antypolonizm Żydów obecnie szczególnie amerykańskich jest znany nie od dzisiaj; Już Zofia Kossak-Szczucka w czasie II WOJNY postawiła pytanie , dlaczego Żydzi bardziej nienawidzą Polaków aniżeli Niemców , którzy zorganizowali perfekcyjnie po niemiecku zagładę Żydów – NAJPIERW poprzez masowe rozstrzeliwania , a później gazowanie w obozach zagłady.Dzisiaj niestety wielu Żydów uważa , że to Polacy odpowiadają za Holocaust- coś niesamowitego i niezrozumiałego jest w tym , że wg Żydów polskie męty i kryminaliści które kolaborowały z Niemcami np. szmalcownicy utożsamiane sa z narodem polskim – a organizatorzy zagłady – to naziści. Fakt – Niemcy sowicie opłacili się Izraelowi setkami miliardów dolarów więc już są ok.

Comments are closed.