Korwin znów o inwalidach: zimno, konkretnie, w dodatku… prawdziwie

Janusz Korwin - Mikke kara parlament sąd kobiety
Janusz Korwin - Mikke

Jak zwykle świat polityki nie stosuje się do elementarnych zasad polityki. Media zaczęły zastanawiać się, czy „rząd” zwyciężył w pojedynku z inwalidami. Jest to skandal. „Rząd nie jest od toczenia sporów z kimkolwiek poza innymi rządami; rząd jest od rządzenia. Od przyznawania pieniędzy nie jest „rząd” tylko Sejm.

Próba szantażowania Parlamentu, że „nie wyjdziemy bez otrzymania okupu” też jest skandalem – i dobrze, że Parlament wytrzymał tę próbę sił. Powtarzam: szantażyście nie wolno ustępować – czy będzie to ”przedsiębiorstwo Holokaust” czy garstka bezbronnych inwalidów. A jeśli uważali oni, że PiS im coś obiecało – to powinni okupować siedzibę PiS-u, a nie Sejm!
Ale od matki jednego z inwalidów otrzymałem następujący, wzruszający, list:

Czytaj także: Trump popełnia błąd Obamy. Robi reset z Rosją. Czy stoi za nim Izrael?

„Jak Panu nie wstyd pisać tak o osobach niepełnosprawnych niezdolnych do samodzielnej egzystencji – że jak przeżyli 30 lat, 40 lat itd. – to niech tak żyją. Na pewno jesteśmy z tego samego pokolenia – i ile Pan już wychował dzieci? Co? Bo ja od 40-tu lat wychowuję to samo dziecko. Już nie noszę go na rękach, mimo że nie chodzi – ale już go nie udźwignę. Zmieniam pieluchy, ale już nie piorę – a prałam po 100 sztuk dziennie. Poinformuję Pana, że jest 63 zł dofinansowania do pieluch na miesiąc, a jedna sztuka kosztuje 3,50 zł, a mój syn zużywa 90 pieluch. Karmię, ubieram, przebieram, myję, golę. Jest na etapie 2-letniego dziecka i nie mówi – ale mamy: 153 zł pielęgnacyjnego, rentę socjalną, 200 zł alimentów, i moją wypracowaną emeryturę 991 zł. A matki, co nigdy nie splamiły się pracą, i mają małe dzieci niepełnosprawne, i są młode i silne – mają zasiłek pielęgnacyjny 153 zł, 500+, i około 1400 zł chyba opiekuńczego. To proszę sobie przeliczyć – i jakie są potrzeby dorosłego c zł owieka bez rozumu, a jakie dziecka. Wszystkiego trzeba więcej: jedzenia, picia, leków, środków czystości, pieluchy droższe. Czyżby Pan o tym wiedział pisząc to w internecie? Sam Pan prosi o wspomożenie, o przekazanie darowizny. Po prostu żebrze – a jest przeciwny dofinansowania na egzystencję osobom niepełnosprawnym, niezdolnym do samodzielnej egzystencji. Powinien się Pan wstydzić pokazywać publicznie. Pan ma gromadkę dzieci – i nie wie Pan co je czeka, i jakie mogą być wnuki – bo niezbadane są wyroki Boskie. I aż cisną się dla Pana życzenia, wystarczyłoby jedno słowo: „wzajemnie’” takiego dobrobytu

Z poważaniem,

Matka 40-tolatka”

Czytaj także: Ogórek i Lis pokłóciły się o Parodię Równości! Ale się drapią

Na co odpowiedziałem – bez emocji:

„Szanowna Pani!

Opisała Pani swoją bardzo ciężką sytuację, wylała swoje żale – dobrze, to teraz niech Pani posłucha:

1) Ludzi żyjących w trudnej sytuacji jest sporo.

2) Nie powiedziałem, że „jak przeżyli 30 lat, 40 lat itd. – to niech tak żyją” – tylko odpierałem argument, że bez zwiększonej pomocy tacy ludzie poumierają. Nie zajmuję się tym, jak Pani ma żyć.

3) Jest wiele osób lubiących pomagać takim osobom, jak Pani i Jej syn – ale mają ograniczone możliwości, bo zabierają im pieniądze na podatki na „pomoc socjalną” – co polega na utrzymywaniu hordy urzędników zajmujących się tą pomocą.

4) Skarży się Pani, że inne matki mają lepiej. Niestety: gdy państwo rozdaje to powstają nieustanne kłótnie, kto ma dostać więcej. Jedyne wyjście: państwo nie powinno pomagać nikomu – bo od tego są fundacje i podobne instytucje charytatywne. Państwo nie jest instytucją charytatywną,

4) Ja żebrzę, czyli proszę o dobrowolne wsparcie – natomiast Pani nie żebrze, tylko domaga się Pani, by państwo, grożąc ludziom kijem, zabrało im pod przymusem pieniądze i wręczyło je Pani. Pani wzywa do rabunku. Proszę przeczytać wypowiedzi rodzin inwalidów:
„Chciałabym zaapelować do wszystkich, których będzie dotyczyła danina solidarnościowa, żebyście się na to nie zgadzali i nie płacili tego podatku, bo my się na to nie zgadzamy” – powiedziała jedna z uczestniczek protestu opiekunów osób niepełnosprawnych oraz ich podopiecznych w Sejmie. – „Ja osobiście i inni rodzice wolimy, żeby firmy i ludzie prywatni przekazywali nam pieniądze dobrowolnie, w postaci jednego procenta czy darowizn, a nie przymusowo” – zaznaczyła.
Głos zabrał również syn liderki protestujących Iwony Hartwich, Jakub: „Powiedzmy sobie otwarcie: Polska nie rozumie, każdy rząd polski nie rozumie, na czym to wszystko polega, na czym polegają potrzeby osób niepełnosprawnych. Zaczynamy budowę systemu od tyłu, znowu się nachapią fundacje i stowarzyszenia, a do nas żadne środki nie trafią”.
Brawo raz jeszcze – i pamiętajcie: politycy, którzy Wam teraz „pomagają”, to właśnie ci, którzy chcą się nachapać.  – odżegnujących się od takiego bandytyzmu.
Po czym kontynuowałem:
5) Zakłada Pani, że mogę zmienić poglądy, gdy zmieni się moja sytuacja. Cóż: mam nadzieję, że ich nie zmieniłbym i nie zmienię.

6) Gdyby Pani podała jakiś adres, to może jakiś milioner – z tych, co lubią pomagać innym – zainteresowałby się Pani losem (są nawet takie organizacje!). A tak, to tylko Pani sobie ponarzekała.

W nadziei, że coś się w Pani życiu zmieni,

pozostaję z poważaniem,

JKM”

I nadal mam tę nadzieję.

Czytaj także: A to wtopa! LOT zerżnął farbę.. z Krajowego Rejestru Długów

31 KOMENTARZE

 1. 100 szt dziennie pieluch prała?
  dżizas. to ile on je i pije?
  swoją drogą to mogłaby mu zafundować niejaką lewatywe wilkołakową przedstawiającą się jako ala wilk.
  odlałby się i wysrał w nią i nie miałaby problemu z pieluchami.

  • Kłania się ANALFABETYZM MATEMATYCZNY, powszechny wśród roszczeniowych lewaków.
   100 pieluch dziennie oznacza (tak +/-) 4 pieluchy na godzinę, czyli CO KWADRANS.
   Coś niecoś wiemo zmienianiu pieluch u dorosłych i uprzejmie informuję, że doświadczony opiekun potrzebuje na zmianę pieluchy osobie dorosłej niesprawnek około 3 minut. Więc od zakończenia zmiany jednej do rozpoczęcie zmiany kolejnej ma tak (+/-) 12 minut. Przez całą dobę. Znaczy podopieczny nie śpi, nie je tylko wypełnia pieluchy. Pytam cynicznie – CZYM, jeżeli nie ma czasu się napełnić. A nawet, gdyby przyjmował tylko posiłki płynne, to w takim tempie podopieczny najzwyczajniej w świecie się ODWODNI.
   Lewaccy histerycy i roszczeiowcy, sami będąc analfabetami, uważają, że wszyscy inni też na analfabetyzm cierpią.
   I nie zdają sobie sprawy, że publikując swoje brednie WYRZĄDZAJĄ KRZYWDĘ swoim zazwyczaj naprawdę cierpiącym podopiecznym!

  • baba bzdury pisze a ludzi się łapią na te jej kłamstwa. Pampersy wymyślono PO TO aby nie zmieniać ich tak często jak pieluchy tetrowe.Niemowlę zużywało ok 30 pieluch tetrowych an dobę,pampersów wystarczy max 5 dziennie.Pamper wchłania do 1,5 litra moczu zanim odczuje że coś tam się zebrało.Znam kilka rodzin z niepełnosprawnymi.Ta matka to kolejna która obraża naprawdę chorych bo kłamie i naciąga fakty.

 2. ta kobieta dużo przeżyła, ale jest tak tępa że niczego się nie nauczyła.

  • Niestety ta kobieta jest zdolna do tego tylko by opiekować się swoim dzieckiem;
   Szkoda, ze niczego więcej po porostu nie zrozumie.

 3. Przykro mi to pisać ale to brak inteligencji i zaradności tej kobiety przyczynił się do ich sytuacji bardziej niż niepełnosprawność jej syna… Gdyby poświęciła życie na na coś na czym się zna, zamiast narzekania i prania… to może by zarobiła na opiekunkę dla niego… wykwalifikowaną…

  Pozdrawiam.

  • IKS
   Ale ty zrozum, że ona w życiu nie potrafi nicc więcej niż opiekować sie dzieckiem również dużym.

   • A ty człowieku co potrafisz, krytykować innych? Z życiowego doświadczenia wiem,że ludzie myślący w taki sposób jak ty najczęściej otrzymują od życia to samo. Fajna perspektywa? Zastanów się zanim coś chlapniesz.

  • Jak by zarobiła? jak 70-80% musiałby oddać państwu na wydatki. Chyba że na czarno, to wtedy mniej, bo tylko VAT, akcyza, OC, RTV i pewnie coś tam jeszcze, ale tyle tych danin jest, że trudno spamiętać.

   • matka wraz z dzieckiem niepelnosprawnym dostaje do panstwa ok 3tys zl ,dodaj do tego 500+=3500zl….Brednie piszesz,chcesz powiedziec ze jak zarabiasz to nie 3tys tylko 600zl bo panstwu musisz oddac reszte w zakupach?Ile ty masz lat,12?Wszyscy ludzie na świecie kupując płacą podatki,vaty i inne.Tak durnego wpisu dawno na forum nie było.

    • No tak sie sklada ze poprzednik/czka ma racje co do wiekszosci wyplaty, patrzac na podatki (wlacznie z dochodowym), akcyzy etc i doliczajac do tego teorie o samonakladajacych sie podatkach to faktycznie wydajesz na produkty i uslugi ok. 20%-40% wyplaty w zaleznosci co kupujesz i ile zarabiasz, reszta idzie do skarbu panstwa.

 4. Powyższe popieracze JKM tak samo chamsko się wypowiadają o niepełnosprawnych!Życzę wam takiego losu,a potem komentujcie!Należy wierzyć w fundacje?Nasrają wam jak i inni!

  • Jeżeli życzysz komuś takiego losu, to może powinieneś się nad sobą poważnie zastanowić. Niemniej, ja bym się na miejscu powyższych wstrzymał z tak kategorycznymi sądami. Trend, żeby zdelegalizować aborcję eugeniczną, powinien zawierać plan, jak pomóc bohaterskim matkom.
   Jak nie w podatkach (skądinąd słusznie), to jak inaczej. Idźmy w tym kierunku.

  • „Zycze wam takiego losu” zadziwia mnie ze zazwyczaj ”dobri miloscierni i tolerancyjni” pluja takim jadem, zawiscia i fanatyzmem ktory rzekomo zwalczaja.

 5. no ala wilk, lewaczko do potęgi n, może dofinansujesz biedną panią i będziesz oddawać wszystkie swoje pieniądze które pewnie dostajesz co miesiąc? 100 pieluch dziennie, to ile razy może robić pod siebie? Niemowlę już mniej zużywa. Szczerze to co z tym 40 latkiem który ma rozwój umysłowy niemowlaka? Ja się zastanawiam czy taka osoba nadaje się do życia, bo jak dla mnie to już dawno powinien przejść jakąś operację mózgową. Przecież na starość matka już nie wyrobi. Często się zastanawiam czy ta matka to przypadkiem jakiegoś wała nie robi z ludzi która jeszcze mówi że żąda pieniędzy, a mogła powiedzieć by żądała wyleczenia 40-latka to może jeszcze by wiadomo na co te pieniądze poszły.

  • Ty to chyba nie wiesz w jakim kraju żyjesz? Nawet o najprostsze skierowanie trzeba się prosić,a często się słyszy panu czy pani,to już nie potrzebne takie badanie. Myślisz,że taka wyniszczona,udręczona kobieta ma jeszcze dość sił ,żeby użerać się i walczyć o coś tak oczywistego? Gdyby opieka społeczna dobrze spełniała swoją rolę ,to wiedzieliby gdzie na ich terenie są rodziny czy osoby w potrzebie. Ale ci pracownicy co? Muszą m- ąc w m- ąc ciągle te same papiery żądać od podopiecznych.czyli biurokracja. Obciąć parę stanowisk , od razu doceni się swoją pracę i wykaże się inicjatywą jeden z drugim na rzecz bądź co bądź swoich pracodawców, ludzi.

  • Jeszcze żaden lewicowiec, prawaczku, się nie skalał pomaganiem za własne pieniądze, więc czemu ja mam to robić?

 6. Prywatna pomoc socjalna jest jak prywatne drogi – pięknie to brzmi ale nigdzie na świecie się nie sprawdziło.
  Konieczna jest pomoc państwowa dla niepełnosprawnych – trzeba podwyższyć podatki. Niskie podatki = bieda.

  • Sam p. Mikke mówi , żeby znieść podatki. Każdy miałby pieniądze w kieszeni

  • „Konieczna jest pomoc państwowa dla niepełnosprawnych – trzeba podwyższyć podatki.” a najlepiej zabrać całą zarobioną kwotę, pożyje się z 2 miesiące max i pracownik zdechnie, ale najważniejsze że szantażyści dostaną naszą kasę.

 7. Same wspaniałe wpisy widzę. Z czego bierze się znieczulica? Z takich dywagacji. Kto z piszących takie słowa, obelżywe co najmniej dla takich osób, może pochwalić się ,że kiedyś komuś pomógł bezinteresownie? Pewnie nikt , ale do wymądrzania się jesteście pierwsi. Brak empatii,byleby mnie było dobrze,to jest to. Może każdej z tych osób krytykujących przydałaby się taka nauczka życiowa,żeby coś zrozumieć?

 8. No cóż… nazwałbym to roboczo indoktrynacjo-uzależnieniem. Ludzie myślą, że jest tylko jedno wyjście z sytuacji, bo tylko o takowym trąbią w telewizji. Nawet nie usiądą i nie zastanowią się czy mają lepsze alternatywy. a szkoda. Potem Wolność/Korwin dostają 4% w wyborach…

  Naprawde szkoda mi tej Pani. Szkoda mi tego, że jest tak pogrążona w niewiedzy i braku świadomości odnośnie tego „skąd się biorą pieniążki”.

 9. z jednym się zgadzam z JKM – nie dawać nikomu – nie było by kłótni kto dostał więcej. Niemniej Państwo w jakimś zakresie powinno pochylać się nad najbardziej potrzebującymi czyli tymi którzy nie są w stanie skorzystać z możliwości innej właśnie niż pomoc Państwa. Byłaby to garsteczka ludzi. Wszystkim innym – wędki (czyli tak proste regulacje by każdy mógł się utrzymać z pracy własnych rąk). Oczywiście odchudzone Państwo nie zdzierałoby z pracujących więc wędki byłyby efektywne. Wtedy i tych pomagających byłoby więcej.
  Pozdrawiam.
  ps: gdyby obecny nędzny system miałby się nie zmienić – racje ma matka. Jest w większej potrzebie niż cała masa beneficjentów różnych programów „+”. Jedyny błąd w/w kobieta popełniła pisząc do JKM. Bo on chce zmienić system. Powinna pisać do tych co chcą utrzymać obecny (by zmienili/dodali nową grupę beneficjentów co doda oczywiście nową grupę grabionych ; lub ewentualnie stare będą jeszcze bardziej grabione).

 10. Z innej beczki:dlaczego matka z dzieckiem niepełnosprawnym ,która nie przepracowała więcej jak 1-2 lata dostaje od panstwa 3500zl a niepełnosprawny dorosły po przepracowaniu 35-40 lat dostaje głodową emeryturę i grosze pielęgnacyjnego?Proszę o odpowiedz komu ta pomoc finansowa się naprawdę należy i kto na nią zapracował.Dlaczego dyskredytuje się dorosłych niepełnosprawnych które cale swoje życie odprowadzaly skladki do budżetu państwa a gloryfikuje dzieci w tym dzieci 40 letnie ?

 11. Tragedia jest istnienie demokracji! Ludzie zmuszani są do podejmowania decyzji, o których nie mają pojęcia! Ba ostatnio w aptece kobieta się pyta czy test ciążowy robić przed, czy po stosunku! Serio! Więc rozmowa o podatkach , umiejętności liczenia pampersów lub czegokolwiek innego jest pozbawiona sensu!!!

Comments are closed.