Radosław Sikorski. PAP: Maciej Kulczyński
Radosław Sikorski. PAP: Maciej Kulczyński

W tym tygodniu w Turynie odbywa się coroczne spotkanie Grupy Bilderberg, na którym obecny będzie… Radek Sikorski a także kardynał Pietro Parolin. Parolin jest Sekretarzem Stanu Watykanu i prawdopodobnie najwyższym obecnie rangą urzędnikiem w Stolicy Apostolskiej.

Grupa Bilderberg od lat budzi wiele kontrowersji i jest często postrzegana jako paramasoński, zakulisowy rząd światowy ze względu na szczególną dyskrecję, jaka jej towarzyszyła i wieloletnie zaprzeczanie jakoby grupa w ogóle istniała. Choć wśród członków elitarnego klubu znajduje się wiele prominentnych nazwisk ze świata biznesu, bankowości, nauki, mediów i polityki, to niewielu z nich wciąż piastuje stanowiska rządowe w rodzimych krajach.

Zastanawiająca jest jednak obecność osoby kardynała na spotkaniu biorąc pod uwagę fakt, iż nie otrzymał on nigdy wcześniej zaproszenia i będzie jedyną osobą duchowną obecną na spotkaniu. Kościół głęboko angażuje się w dialog, ale ma poważne trudności ze znalezieniem właściwych partnerów. Szczególnie wśród ludzi, których interesy są reprezentowane przez Bilderberg. 

Michalkiewicz. The Movie

Oczekuje się, iż Jego Eminencja podczas spotkania znajdzie rozmówców, którzy zechcą zwrócić uwagę na m.in kwestię nauczaniu społecznego Kościoła czy środowiska.

Równie zaskakujący jest udział w spotkaniu paramasonów z Gruby Bildelberg Radka Sikorskiego. Skompromitowany polski polityk nie ma przecież obecnie żadnego wpływu na rzeczywistość. Już większy wpływ ma jego żona Ann Appelebaum, która także bierze udział w spotkaniu. Obecność tak „ważnych” person na spotkaniu zainicjowanym przez polskiego masona Józefa Rettingera budzi wątpliwości, czy przypadkiem nie są to już tylko sympozjony przegranych światowej polityki.

https://www.youtube.com/watch?v=MPrM-vYz2ag

Czytaj także: http://nczas.com/2018/06/09/zaskakujacy-apel-szefa-bundestagu-wystrzegajmy-sie-arogancji-wobec-polakow/