Ziemkiewicz się śmieje z Trzaskowskiego. Bo z krakusa nagle stał się nagle… warszawiakiem…

Rafał Trzaskowski i Rafał Ziemkiewicz. Fot. PAP
Rafał Trzaskowski i Rafał Ziemkiewicz. Fot. PAP

Kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia koalicji Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej Rafał Trzaskowski jeszcze do niedawna ostentacyjnie obnosił się ze swoimi krakowskimi korzeniami. Teraz przerzucił się na stolicę. Hipokryzję szybko wyłapał dziennikarz Radia Zet Konrad Piasecki, a uszczypliwości nie odpuścił Rafał Ziemkiewicz. 

Hipokryzję i „elastyczność” Trzaskowskiego zauważył Piasecki. Okazuje się, że dopóki polityk PO nie starał się o wejście do stołecznego ratusza, obnosił się ze swoimi krakowskimi korzeniami.

Strona R.Trzaskowskiego – przed miesiącem „mój ojciec – krakowski jazzman, dziadek – przedwojenny krakowski sędzia apelacyjny i pradziadek – podpora galicyjskiego szkolnictwa wszyscy byli krakowianami, nawet przyrodni brat też Krakus” – przytoczył na TT dziennikarz Radia Zet.

Teraz nie wiedzieć czemu… można się tylko domyślać, że na potrzeby kampanii. Trzaskowskiemu przypomniało się jego warszawskie pochodzenie.

Strona R.Trzaskowski – dziś „Urodziłem się na warszawskim Powiślu z matki warszawianki i ojca z Krakowa. Rodzina ze strony matki od pokoleń związana jest z Warszawą. Wuj, brat matki Andrzej Arens, poległ w pierwszej godzinie Powstania Warszawskiego” – czytamy w drugim wpisie Piaseckiego.

Wybiórczość Trzaskowskiego skomentował Ziemkiewicz. Barwy kampanii… – skwitował lakonicznie, acz bardzo trafnie.

Zobacz: Prezydent Duda odznaczył małego bohatera. 9-latek uratował kolegę, pod którym załamał się lód

3 KOMENTARZE

 1. ▌▌Rafał A. Ziemkiewicz: — „Barwy kampanii…”

  Raczej „mądrość etapu”…

  • No to tylko patrzeć jak wybiorą sobie kandydata sfer UB – Rafała.
   Cyt. za Wikipedia: Rafał Kazimierz Trzaskowski (ur. 17 stycznia 1972 w Warszawie) – polski polityk i politolog, doktor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie spraw europejskich.
   Jest absolwentem Kolegium Europejskiego w Natolinie, a także Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Był stypendystą Oxford University (1996) oraz paryskiego Instytutu Unii Europejskiej ds. Badań nad Bezpieczeństwem (2002). W 2004 uzyskał stopień naukowy doktora nauk humanistycznych w zakresie nauk o polityce na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW na podstawie pracy pt. Dynamika reformy instytucjonalnej w Unii Europejskiej[1].

   Sami z tej miernoty – wykształconej do gotowania na gazie i ostrzenia opinii publicznej – robicie nie wiem kogo. Ten człowiek to jest zero. Dosłownie ZERO. On na niczym konkretnym się nie zna. Nie ma żadnego zawodu. Sami sobie jesteście winni bo jesteście zwykłe matoły.

   Po co się tak ekscytować, proszę 13 514 872 matołów głosujących za wstąpieniem do UE. Trzeba o tym było myśleć w 2003 podczas referendum, proszę 13 514 872 matołów. No i jeszcze ten błysk geniuszu w A.D. 2009 – Traktat Lizboński panów Kaczyńskich. Aż im pióro pokazało gest Kozakiewicza, ale też nie pomogło, proszę 13 514 872 matołów.
   W sumie wszyscy siedzą w gównie po szyję a więc cicho sza umysłowe niemoty.
   „Unia” mówiła, że „da” tylko nie dosłyszeliście, że „w dupę”. 14 mln matołów dedykuję wierszyk:
   ”Koci, koci, łapci,
   pojedziem do babci,
   ale ani słówka,
   bo babcia Żydówka”

   Chciał naród polski Unii to ją ma. Koniec kropka.
   Referendum w Polsce w 2003 roku – referendum ogólnokrajowe w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej: „Czy wyraża Pani / Pan zgodę na przystąpienie Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej?”
   TAK 13 514 872 / 77,45%
   NIE 3 935 655 / 22,55%
   Głosy ważne 17 450 527 / 99,28%
   Głosy nieważne 126 187 / 0,72%
   Razem 17 576 714 / 100,00%
   Frekwencja 58,85%
   Frekwencja wymagana 50,00%

 2. „Chciał naród polski Unii to ją ma. ” i chwalić Pana za to !! Gdyby nie Unia bylibyśmy dzisiaj daleko za Białorusią, w niekwestionowanym królestwie Watykanu.Wojtyła znał nieskończoną pazerność kościelnych środowisk, głosował za wejściem do UNI, wszystkich Polaków do tego gorąco namawiał.
  „Koci koci łapki
  klecha znowu w akcji
  koloratka uciska
  mózg uszami wyciska ”
  (zasłyszane na miejskich podwórkach )

Comments are closed.