Kukiz ostro o absurdalnym podatku. „Bandyckie Państwo, bandyckie podatki, bandziorskie partyjniactwo łupiące z kasy Obywateli”

Paweł Kukiz. Fot. PAP
Paweł Kukiz. Fot. PAP

Paweł Kukiz w ostrych słowach wypowiedzial się o daninie na swoim koncie na Facebooku. Lider Kukiz’15 ubolewa nad tym, że kolekcjoner samochodów z okresu PRL-u musi postawić Fiata 126p, który przez osiem lat stał w salonie mieszkania poprzedniego właściciela na półce, bo w innym przypadku musiałby płacić za samochód ubezpieczenie OC.

„Nawet gdyby chciał jedynie raz w roku przejechać parę kilometrów którymś z aut, to musi opłacać OC za CAŁY rok… Bandyckie Państwo, bandyckie podatki, bandziorskie partyjniactwo łupiące z kasy Obywateli na swoje apanaże jak i gdzie tylko może” – pisze na swoim koncie wzburzony polityk.

Czytaj też: Historyczne spotkanie. Trump i Kim Dzong Un rozmawiali się „w cztery oczy”.

Paweł Kukiz dodaje, że jego klub „ponad rok temu składał projekt ustawy, aby te kretyńskie przepisy wywalić”, ale „Prawi i Sprawiedliwi mają to w … poważaniu. Taki klimat…” – dodaje.

Polityk skomentował w ten sposób artykuł portalu Interia, w którym czytamy o absurdach tej ustawy. Mianowicie chodzi o to, że Fiat 126p, którego poprzedni właściciel, Mirosław Wypych z Opola, trzymał w salonie mieszkania, teraz trafi na specjalną półkę u kolekcjonera pojazdów z czasów PRL, który kupił auto za 60 tys. złotych.

Portal pisze dalej: „wszystkie należące do pasjonata motoryzacji z okresu PRL-u fiaty 125p, polonezy, warszawy, a także pojazdy produkowane w innych państwach bloku wschodniego mają przejechanych najwyżej kilkaset kilometrów”.

W marcu 2017 roku Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu z Kukiz’15 informował o złożeniu w Sejmie projektu nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, które miało umożliwić „czasowe wycofanie pojazdu z ruchu dla wszystkich zarejestrowanych pojazdów”, co pozwalałoby ich właścicielom nie płacić w czasie wycofania z ruchu pojazdu obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Czytaj też: Dzisiaj reprezentacja Polski gra ostatni sparing przed Mundialem w Rosji. O 18 mecz z Litwą

Nczas.com/ Facebook: Paweł Kukiz/ Interia.pl

44 KOMENTARZE

 1. No tak, tylko że jeżeli OC ma obejmować odpowiedzialność cywilną i być obowiązkowe to powinno być per osoba, a nie per samochód. Tak jak lekarz – nie wiem czy jest obowiązkowe OC – płaci raz – jako lekarz, a nie per każdy etat.

  • I to obowiązkowe ubezpieczenie powinno obejmować tylko szkody powyżej pewnej kwoty, np. 10000zł. Aby nie obciążać ubezpieczalni głupimi stłuczkami za parę stów i tym samym obniżyć jego cenę. Ponadto powinna istnieć możliwość zastąpienia ubezpieczenia własnym funduszem, np. wysokości 500 000 zł. Jeśli nie popełnisz żadnego wypadku i na starość zrezygnujesz z prawa jazdy, możesz sobie wypłacić odłożone pieniądze, a jeśli spowodujesz wypadek do fundusz jest gwarancją, że masz z czego zapłacić.

  • W ogóle nie powinno go być. Jest KK i KC i to jest w sam raz.
   Kukiz się rozwija albo mu kazali więc może kiedyś dojdzie do tego, że to wszystko to żydokomuna, która w ’89 przeszła do konspiracji i się utajniła przejmując praktycznie 100% Polski. Stara taktyka dobrego i złego policjanta. Podzielili się na PO i PiS i dymają naród w cyklach 8 letnich. Dowodem na prawdziwość tej tezy jest, że nikt (poza tymi co czymś się narazili) nie wylądował w pierdlu przez 27 lat. Zmowa na 100% a naruszający ją idioci jak Lepper czy gen. Petelicki lądują w piachu.
   Ludzie, wymagajcie i żądajcie niech każdy cwaniaczek – chcący Wami rządzić – pokaże świadectwo chrztu ojców i dziadków (po czym sprawdzać je w parafiach) i zaświadczenie od proboszcza, że chodzi do Kościoła. To jedyny pewny sposób! Nie chroni on w pełni, ale jest wstępnym filtrem. Do tego czasu traktujcie go jako ciało obce z wszystkim tego konsekwencjami. Trzeba się bronić. Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać.

   • Masz rację, świadectwo chrztu jest bardzo ważne. Przecież tylu kościelnych pedofilów je ma. Ba, nawet mają święcenia, często i wyższe, więc są bliżej Ducha Świętego. Tak więc Polacy wymagajcie świadectwa chrztu. Zabezpieczy to przed każdą zbrodnią.

    • Na jednego księdza pedofila przypada tysiąc par homo, które gwałcą dzieci, które adoptowali.

    • Wspaniała kultura Kibol. Typowo chrześcijańska pokora i szacunek wobec drugiego człowieka. Ty jak i Preriokur zapewne tłumaczycie sobie każdą zbrodnię w ten sposób. Rozumiem, że bandycki ksiądz jest lepszy? Tak blisko Jezusa i „Świętej Komunii”. Podam Wam podobny przykład. Jeśli coś by Wam zrobił Eskimos – nie martwcie się. Przecież tak mało Eskimosów popełnia przestępstwa w Europie. Do tej pory powstrzymywałem się od nazwania Ciebie po imieniu, ale jesteś Kibol zaburzonym, chamskim, pełnym hipokryzji głupcem, któremu brakuje podstawowej wiedzy na temat świata. Na szczęście masz świadectwo od proboszcza. Ochrzczony z dziada pradziada i z taką samą tępą czołobitnością wobec kleszych zabobonów. Mam nadzieję, że Twój Dziadek był jednak mądrzejszym człowiekiem od Ciebie.

     • a ja mam nadzieję ,że z taką zaciekłością to nie bronisz złodziei i wzelkiej maści oszustów??

     • Jeśli mnie się pytałeś to chyba jednak nie zrozumiałeś o czym pisałem. Kolejny urażony prawdą o Kościele i panującej w Polsce hipokryzji?

  • Napisałem już niżej. Cztery osoby w domu, jeden samochód i trzeba byłoby cztery razy opłacić oc? Bzdura. Byłoby jeszcze gorzej niż teraz. Jeśli samochód nie stoi na drodze publicznej, właściciel powinien mieć prawo do niepłacenia za oc. Powinno być tanio i nieuchronnie. Jak z autostradami w Czechach. Na rok winieta za 250, ale za jej brak 2,5tyś kary.

 2. A co to emeryt nie emeryt płacić musi !!!!no i nas takie ku. …..a prawo ” oj no ja emeryt biedny jestem stary …..” ku. …a jak jesteś biedny to nie kupuj auta emerycie! A nie później żerowania na uczuciach innych ! Albo plac albo nie lataj po redaktorkach ……to już koniec ( nareszcie ) komuny! Kupno auta zawsze wiąże się z wydatkami, nie wiesz starszy Panie ! Bo Polacy wszyscy chcą być tylko bogaci !!!! To już nie komuna ze się nakradlo i jakoś było! !!!! A Pan panie Kukiz trochę ostro reaguje ale dobra kampania 👏

  • Parafrazując znane powiedzenie: człowiek może wyjść z komunizmu, komunizm z człowieka nie wyjdzie. Czego jesteś dowodem. Płacić podatki trzeba ale takie, które są sprawiedliwe. Płacenie OC za stojący samochód sprawiedliwe nie jest. Ale jeżeli źle Cie oceniłem i nie jesteś komunistą tylko zwykłym faszystą, to przepraszam.

    • Logiczny wniosek z tego co napisałeś jest taki: utrzymywanie wojska, policji czy sądów nie jest możliwe bez kradzieży.

  • Ależ oczywiście. Chodzi o stworzenie wrażenia, że wszyscy są w OC i nie ma sposobu cofnięcia tego dobrodziejstwa nawet dla kierowców. Zważcie, że wszystkie śmierdzące komuchy zawsze używają tego typu argumentu w stosunku do pomysłów UPR/KNP/KORWiN – „a gdzie to występuje na świecie” lub „tego już nie ma na świecie od 100 lat”.
   To jest działanie psychologiczne typu „czarny sufit” opisywane przez Józefa Mackiewicza w „Drodze donikąd”.

   tu fragment powieści pt. „Droga donikąd” napisanej przez najwybitniejszego – mego ulubionego – pisarza politycznego Józefa Mackiewicza cyt.:

   „Identycznie zrobili bolszewicy: pod naturalny potencjał ludzkiego kłamstwa podstawili młyńskie koło, nie po to, by mleć mąkę albo piłować deski na tartaku, ale żeby przepytlować ludzką psychikę. Ja nie będę tu mówił o doktrynie bolszewickiej. Jest to temat bez dna. Ja mówię o technice bolszewickiej, bo tylko znajomość techniki może nam dać klucz do zahamowania ich maszyny. Otóż bolszewicy doszli na podstawie studiów bardziej praktycznych niż teoretycznych, że skon centrowane kłamstwo ludzkie posiada siłę, której granic na razie nie znamy, że można dokonać przewrotu gruntownego w takich dziedzinach, jak mowa ludzka, znaczenie słów itd. – Tadeusz zatrzymał się pośrodku pokoju, uniósł głowę i wskazał palcem sufit:
   – Jeżeli ty albo ja, albo ktoś z normalnych ludzi w normalnych warunkach zechce na przykład zełgać, że sufit jest nie biały, a czarny, to rzecz
   wyda się nam zrazu bardzo trudną. Zaczniemy od kołowania, chrząkania, wskazywania na cienie po jego rogach, będziemy tłumaczyć, że w istocie swej nie jest on już tak zupełnie czysto biały… Jednym słowem, będziemy się posługiwać skomplikowaną metodą, która zresztą nie doprowadzi w końcu do celu, bo nikogo nie przekona my, że sufit jest czarny. Co robią natomiast bolszewicy? Wskazują sufit i mówią od razu: „Widzicie ten sufit… On jest czarny jak smoła”. Punkt, dowiedli od razu. Ty myślisz, że to jest ważne dla ludzi, że prawda jest odwrotna? Zapewne tak myślisz.
   A oni się przekonali na podstawie praktyki, że to wcale nie ważne. Że wszystko można twierdzić i że twierdzenie zależy nic od jego treści, a od sposobu jego wyrażenia. I oto widzimy jak dochodzą do następnego etapu, powiadając do ludzi tak: „A teraz wyobraźcie sobie, że istnieją podli kłamcy, wrogowie wszelkiej prawdy naukowej, postępu i wiedzy, którzy tak nisko upadli w swym nikczemnym zakłamaniu za pieniądze kapitalistów, że ośmielają się łgać w żywe oczy, że sufit jest biały!” I zebrany tłum wyrazi swe oburzenie, wzgardę, a nawet śmiać się będzie i wykpiwać tak oczywiste kłamstwa tych wrogów prawdy… My sądzimy dotychczas, że oni mogą wyczyniać takie seanse zbiorowej hipnozy tylko u siebie po uprzednim zmaltretowaniu swoich obywateli. Nic podobnego. Oto przychodzą do nas i wydają na przykład broszurkę o tym, co u nas się działo. Dla nas o nas samych. Ja tobie zaraz pokażę. – Wyjął z podręcznej teczki małą, szarą książeczkę.”
   Koniec cyt.

   • A najprościej rzecz ujmując to jest po prostu Argumentum ad traditionem – czyli brak argumentu.

 3. O.C. powinien płacić kierowca. I to on, a nie samochód powinien mieć podwyższoną składkę za spowodowanie szkody. No ale wtedy mógłby mieć kilka samochodów i płacić jedno O.C. I to jest niedopuszczalne w państwie prawa i sprawiedliwości społecznej.

  • To też nie jest rozwiązanie. Cztery osoby w domu, jeden samochód i cztery razy oc? Jeśli samochód nie stoi na drodze publicznej, właściciel powinien mieć prawo do niepłacenia za oc. Kary za brak oc w przypadku szkody powinny być dotkliwe i nieuniknione. Dzisiaj pijak też może wsiąść do auta bez opłaconego oc i narobić szkód.

 4. no tu z Kukizem się zgadzam w 100%… polskie państwo jest wyjątkowo pazerne, a politycy nie dość ze chciwi i bezczelni to jeszcze są głupimi prostackimi cwaniakami, półinteligentnymi karierowiczami.

 5. PAWELEK ZABURCZAL ZE ZLODZIEJSKIE PODATKI ,TOZ SAM TYCH ZLODZIEJI WSPIERASZ PRZEZ TWOJE GLOSOWANIA W PARLAMECIE A TERAZ PISZCZYSZ ,NIE BODZ SMIESZNY CHORONGIEWECZKO

 6. Obowiazkowe roczne OC wyczysciło nasz kraj z samochodów kultowych, i niekoniecznie zabytkowych, ale które mogły za parę lat takimi być !
  nasi umiłowani obrońcy konstytucji jakoś w tej sprawie nie protestują.
  Bo ta opozycja po prostu durna jest , zamiast punktować PIS tam gdzie to jest dobre, bredzą.
  Tylko Kukiz cos jeszcze mądrego mówi.
  Całe to Peło i reszta tylko poprawia wyniki PIS-u !

 7. Kukiz hipokryto, Ty śmiesz mówić o państwie łupiącym obywateli? Przecież sam głosowałeś za wprowadzeniem nowego podatku, a twoje ugrupowanie popiera wprowadzenie podatku od najbogatszych.

  • Kukiz popieral podatek bankowy i od sklepow wielko powierzchniowych. Szmaciarz.

 8. Kukiz ty chyba już z tej swojej zACIETRZEWIONEJ POLITYKI dostałeś pierdolca !!!!!!!!

 9. Orwell to pewnie by się w grobie przewrócił gdyby przeczytał wasze komentarze jak i to co wyprawiają wasi kochani lewaccy przywódcy :] Nie tylko w Polsce niestety muszę przyznać.

 10. Bandyckie to jest państwo które ma niskie podatki i dziurawe drogi – np. Rosja. Kierowcy muszą płacić podatki jeżeli nie będą płacić to będą mieć dziurawe i wąskie drogi jak w Rosji.

 11. Nie ma takiej niegodziwości na świecie do jakiej nie dopuścił by się rząd, nawet demokratyczny a w tym przypadku czysto socjalistyczny, jeżeli nie ma pieniędzy.
  Tylko czekać jak niedługo wprowadzą OC na rowery a w następnej kolejności na hulajnogi i wózki dziecięce. Ale spoko, to nie koniec łupienia, przecież te wszystkie kurioza „+” trzeba z czegoś sfinansować.

  • Im wyższe podatki tym więcej Polaków stać na samochody. Dziś mamy 3 razy więcej samochodów niż w 1990 roku.

Comments are closed.