Drony i sztuczna inteligencja. Tak wygląda inwigilacja totalna [VIDEO]

Policyjne patrole odchodzą do lamusa. W najbliższej przyszłości nasze miasta będą patrolować drony, które dzięki sztucznej inteligencji zidentyfikują podejrzanych oraz określą stopień zagrożenia. System jest testowany w USA, gdzie trafił na wyposażenie kilku jednostek policji.

Dzięki współpracy firmy Axon, która dostarcza amerykańskim funkcjonariuszom kamery montowane na mundurach oraz paralizatory z wytwórcą dronów DJI, w USA powstaje nowoczesny system inwigilacji obywateli.

Latające roboty dzięki swoim kamerom obserwują przechodniów. Dane trafiają na bieżąco do chmury, gdzie sztuczna inteligencja poddaje je drobiazgowej analizie. Sprawdzana jest tożsamość zaobserwowanych osób oraz ryzyko wystąpienia agresywnych zachowań.

ZOBACZ: HIT! Feministka z PE musiała przeprosić Korwin-Mikkego. Tak się bidula zdenerwowała, że nie była pewna czy kobieta to też człowiek [VIDEO]

Naukowcy z Wielkiej Brytanii oraz Indii postanowili sprawdzić dokładne działanie systemu, który już testują amerykańscy policjanci. W ten sposób powstał program „Eye in the Sky”.

Zdaniem twórców ich projekt może naśladować możliwości, jakie swoim klientom oferuje firma Axon. Naukowcy stworzyli sztuczną inteligencję, którą, na podstawie 2000 zdjęć, nauczono, kiedy człowiek zamierza dopuścić się przemocy. W ten sposób program zaczął rozpoznawać niebezpieczne sytuacje.

Komentatorzy wskazują jednak, że ilość danych dostarczonych AI była bardzo ograniczona i z tego powodu możliwości projektu „Eye in the Sky” są dość skąpe.

SPRAWDŹ: Spektakularna klapa! Tegoroczny festiwal w Opolu to katastrofa. Internauci nie zostawili suchej nitki [VIDEO]

Warto dodać, że wiele firm na całym świecie, w tym również tacy giganci jak Google, czy Facebook pracują nad ulepszenie AI do poziomu, w którym będzie ona mogła interpretować i rozumieć ludzkie zachowania. Już teraz funkcjonują systemy, które są w stanie w czasie rzeczywistym identyfikować steki osób. Rozwiązanie jest stosowane przez chińską policję.

Poniżej próbka możliwość programu „Eye in the Sky”.

Źródło: qz.com

6 KOMENTARZE

 1. U nas tego nie będzie, bo J. Kaczyński wszedł pod „żydowski parasol ochronny”. A żydowski parasol ochronny powiada tak: żydowski ekspert od ocieplania wizerunku Polski Jonny Daniels oświadcza: „Grzegorz Braun to debil” (moron like Grzegorz Braun). Tu źródło: //wprawo.pl/2017/12/14/zydowski-ekspert-ocieplania-wizerunku-polski-oswiadcza-grzegorz-braun-debil-polska-prawica/

  Rządzi naprawdę pokolenie Kujbyszew ’44. Takie to „państwo” piątej klepki na wzór teatrzyku piątej klepki Krysi Jandzi. Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Poza tym oczekiwanie od człowieka – który żywi się na kolacjach u żydka Danielsa – że coś zrobi jest zaprawdę niepoważne. Tacy jak pan premier to tworzą tylko tzw. twarze jak twarze ładnych kobiet we wszelkich reklamach.

 2. Przydałoby się jeszcze rozporządzenie wprowadzające przymus noszenia specjalnych ubranek z kropeczkami, jak przy krasztestach i bajkfittingu.
  I pomyśleć, że ktoś z PO/PSL posłał do diabła agiehowców z Krakowa, którzy taki system chcieli w dawnej stolicy testować.

 3. Tragedia. Ale bezmózgo motłoch to kupi bo od zawsze preferował bycie niewolnikiem pod warunkiem, że pan da mu żryć, nachlać się i zabawić. Innych wymagań motloch nie ma.

 4. Algorytm rozpoznawania ludzi.
  pytanie: masz psa lub kanarka?
  odpowiedź: Nie.
  Masz akwarium z rybkami?
  Nie !
  Czy lubisz stokrotki?
  Nie wiem,
  TO JESTEŚ PEDAŁ!

 5. Kolejny krok to beda Policjanci SI w rodzaju mecha psów z firmy boston dynamic

Comments are closed.