Jeden z najpopularniejszych youtuberów zwija biznes i ucieka do Estonii. „System podatkowy kręci Polakom sznur na szyi. Czuję się jakby wracała komuna”

Janusz Korwin-Mikke i Maciej Wapiński. / fot. Facebook/Wapniak

Jeden z najpopularniejszych Polaków na Youtube, twórca kanału „Wapniak”, czyli Maciej Wapiński postanowił wynieść się z Polski. System podatkowy kręci Polakom sznur na szyi – mówi vloger.

Maciej Wapiński zasłynął kręceniem pranków, ale też filmików ze swoich podróży czy materiałów edukacyjnych w zakresie ekonomii. Sam jest zwolennikiem wolnego rynku, co wielokrotnie podkreślał.

W jednym ze swoich ostatnich vlogów Wapniak stwierdził, że zawiesza swoją działalność w Polsce i przenosi się do Estonii. To wynika z moich poglądów gospodarczych. System podatkowy kręci Polakom sznur na szyi. Teraz dochodzą do tego kolejne daniny – mówi.

Jak podkreśla rząd wszędzie szuka pieniędzy na rozbudowane programy socjalne, a on nie ma zamiaru do tego dokładać. Dopóki premierem będzie były bankster, nic się nie zmieni – dodaje.

Dlaczego zamierza przenieść się do Estonii? Bo jest bardzo otwarta na ludzi zarabiających w internecie – tłumaczy. W Polsce już samo opodatkowanie pracy sięga blisko 50 procent. Poza ZUS-em płacisz podatek dochodowy, VAT, PIT i nagle okazuje się, że połowę zarobionych pieniędzy oddajesz fiskusowi – mówi.

Wapniak skrytykował też program „500 plus”, którym PiS kupił głosy wyborców za ich własne pieniądze. Z pewnością budzą w narodzie pewną roszczeniowość. Czuję się jakby wracała komuna. Politycy kupili sobie głosy za programy socjalne finansowane z kieszeni samych wyborców – uważa.

Vloger zapowiada też, że po przeprowadzce nakręci filmy edukacyjne, które będą porównywały system podatkowy w obu państwach. W końcu w Polsce ponad 30 procent nie wie, że płaci jakiekolwiek podatki, a 58 procent myśli, że nie płaci VAT. Gdy słyszę takie rzeczy, to myślę, ze niektórzy zasługują na to, by trwać w tej swojej biedzie – komentuje Vapniak.

Czytaj także: Znany youtuber odwiedził obóz dla uchodźców na Malcie. „Jeżeli tak to będzie wyglądało w Polsce, to jest masakra” [VIDEO]

Źródło: INNPoland

21 KOMENTARZE

   • od 1918 roku, dodatkowo wzmocniona w 1926 co doprowadziło do tragedii 1939 roku z której, mozliwe, że nigdy nie wyjdziemy i znikniemy jako naród.

    • No w 1918 to była najgorsza tragedia dla prawiczków za cara było lepiej prawda prawiczki?

  • Nie słyszeliście o zastraszaniu dziennikarzy i administratorów portali internetowych?
   Nie słyszeliście o próbach wymuszenia kłamliwych oświadczeń, sugerowanych przez policjantów?
   Poszukajcie na znanym portalu internetowym udostępniającym materiały video, linku zatytułowanego
   06 10 Audycja specjalna
   Oczy Wam się otworzą.
   Chociaż myślę, że większość czytelników nczas.com ma już oczy otwarte, ale po tym materiale będziecie je przecierać ze zdziwienia/niedowierzania.
   To już się dzieje.

  • Bo Rosja trollu dopiero wychodzi z mentalności sowieckiej, czyli jest o tyle lepiej, że tam zmiany idą w dobrą stronę, ludziom marksizm się po prostu przejadł, zabrakło im jedzenia i powietrza. Przez ponad 100 lat wszystko szło w złą stronę – lewica wymordowała całą wartościową tkankę narodu rosyjskiego i jeszcze podbitych nacji… Po prostu odbili w drugim kierunku, ale nadal jest to homo sovieticus, bez konserwatywnych wartości, z bolszewickim rodowodem. Estonia jest pod wpływem skandynawii, dlatego upada moralnie, była pod kloszem sowietów, ale ma pewne wartości związane z historią oraz pęd do innowacji i wolnego rynku. Stawia na technologie, niestety ma problem z Rosją, lewicą i moralną degrengoladą jak wszyscy zarażeni rakiem lewicowości.

 1. Ostatnio czytałem taki artykuł na temat Singapuru, gdzie zarówno jego autor jak i osoby komentujące go wyrażały nad nim swoje ochy i achy. Wszyscy rozwodzili się nad tym jak tam jest pięknie, bogato i bezpiecznie, a nikt nie wspomniał, że tamtejszy system polityczny jest niemalże o 180st, odwrócony od tego panującego w UE, tym w Polsce. Nikt z obrońców socjalizmu nie skarżył się, że jest tam tak mocno krytykowana przez nich kara śmierci za m. innymi takie przewinienia jak zabójstwo, handel narkotykami, łapówkarstwo, że nie ma tam żadnego 500+, że jak się nie chce przymierać głodem, to trzeba pracować, a nie żebrać o jałmużne i że dla przeciętnego europaty zachłyśniętego samym sobą jest tam cholernie drogo. Wszyscy jakby amnezji dostali.

  Czemu o tym piszę?, bo w Polsce wszyscy wolą czytać bajki i się nad nimi zachwycać i dalej głosować na złodziei i lewackie partie niż głosować na tych co by chcieli taki Singapur stworzyć w Polsce. Na koniec chciałbym dodać, że Polska liczy ponad 1000 lat, a Singapur zaledwie około 50ciu lat. Więc pytam, co my do cholery robiliśmy przez pozostałe 950 lat? Czytali bajki i kombinowali jak tu kogoś okraść, aby nie miał lepiej niż my, a nam się należy? Kłócili się między sobą i dawali się okradać dla naszego dobra rzekomo?

  Kiedyś już o tym pisałem ale w Polsce nic się nie zmieni jeśli rządzić będą te same szumowiny i panować będzie to samo lewackie prawo. To, że w jednym dziesięcioleciu są oni bardziej pobożni, a w innym bardziej bezbożni, to że w jednym bardziej ograbią pracodawców, a w innym nauczycieli, emerytów, czy lekarzy, nie ma tu większego znaczenia.

  Kiedyś ktoś powiedział takie mądre słowa, aczkolwiek nie dla każdego zrozumiałe ale „żeby coś zmienić w swoim życiu, to trzeba coś zmienić w swoim życiu”, a nie żyć przeszłością i starymi przyzwyczajeniami. Inaczej się nie da niestety.

  • Takie sprostowanie małe, otóż sam Singapur powstał wcześniej, bo w 1819 roku. Nie podległość uzyskał w 1965 roku, czyli około 50 lat temu. Nie zmienia to jednak faktu, że to od tego okresu zaczął się rozwijać i bogacić, czyli powstał ten Singapur jaki znamy. To tak jakby ktoś chciał się czepiać na siłę :]

   • W hong kongu też, ale tylko z tym, reszta kapitalizm. Prawdopodobnie tylko taki system mieszkaniowy działa w takich mikro Pańśtwach. Ala W jesteś głup.. jak but.

    • Już ja widzę jakby UE upaństwowiła 50% mieszkań jak JKM piałby że komunizm

 2. To dopiero biznesmen i przedsiębiorczy człowiek! Handluje krpytowalutami, a ma o sobie mniemanie jakby conajmniej zatrudniał 10.000 osób. Chyba się trochę człowiek zagalopował…

  • Niech handluje czym chce, oby nie bronią, niewolnikami, prochami. Samoocenę powinno się mieć możliwie wysoką. Tylko to może dać sukces, plus praca. Zakompleksione miernoty na sukces raczej liczyć nie mogą.

  • Michał zalatujesz mi troche komunistą… Co Cię obchodzi kto co na czym zarobił? Jeżeli uważasz, że on zarobił na kryptowalutach dlaczego nie sprobujesz tego samego?

 3. Wapniaka jak oglądałem czasami to dalo się wyczuć korwiniste :) to oczywiście komplement

 4. Trzeba poczekać aż powyzdychają wszystkie postkomunistyczne kreatury z okrągłego stołu, wtedy będzie lepiej.

  • Zostaną ich źle wychowane dzieci… Socjalistów nie wytępisz tak łatwo bez użycia siły hehe

Comments are closed.