Nielegalnie przybył do Izraela. 33-letni Erytreyjczyk niewolił i gwałcił kobietę w jej własnym mieszkaniu

Obrazek ilustracyjny.

33-letni nielegalny imigrant z Erytrei, zamieszkały w południowym Tel-Awiwie, został aresztowany w weekend przez izraelską policję. Jest oskarżony o gwałt na kobiecie i więzienie jej tej bezbronnej kobiety w jej własnym domu.

Jak czytamy w israelnationalnews.com , 28-letnia kobieta z regionu Sharon w centralnym Izraelu została brutalnie zgwałcona przez nielegalnego imigranta z Erytrei w swoim mieszkaniu. Co więcej bandyta niewolił kobietę w jej własnym mieszkaniu.

Jak udało się kobiecie uciec? W sobotę, po tym jak podejrzany, pare razy ją zgwałcił opuścił on mieszkanie, wtedy ofiara zdołała uciec i zawiadomiła funkcjonariuszy policji stacjonujących w okolicy.

Czytaj też: Tragedia na budowie obwodnicy Częstochowy. Osobówka zmiażdżona, kierowca nie miał żadnych szans

Po dokonaniu pozytywnej identyfikacji podejrzanego, policja aresztowała tego bandytę. Ofiara powiedziała policji, że gdy została uwięziona w mieszkaniu krzyczała o pomoc. Dwaj inni imigranci usłyszeli jej wołania o pomoc i uratowali ją z mieszkania.

Dziesiątki tysięcy nielegalnych imigrantów, głównie obywateli Somalii, Erytrei i Sudanu, przyjechało do Izraela przez granicę egipską przy budowie południowego ogrodzenia granicznego w latach 2012-2013. Duża część nielegalnych imigrantów wtedy zamieszkała w południowym Tel Awiwie.

Podczas gdy tysiące osób deportowano z zalecenia izraelskiego rządu, i tak 35 000 dalej pozostało w Izraelu.

Kneset dwukrotnie uchwalił ustawy mające na celu przymusowe deportowanie większości pozostałych nielegalnych imigrantów. Sąd Najwyższy interweniował jednak w obu przypadkach, jednak uchylił pierwszą ustawę w 2017 r. I zamroził jej wdrożenie w 2018 r .

W kwietniu sąd zarządził by ponad 200 nielegalnych imigrantów zwolniono z aresztu.

Przeczytaj też: W odmętach lewackiego szaleństwa. PETA chce zmienić nazwę ulicy, żeby zachęcić do „szacunku i życzliwości względem ryb”

Źródło: israelnationalnews.com/nczas.com

Comments are closed.