Postkomunista Miller kpi z Andrzeja Dudy. „Poważni ludzie nie powinni się tym zajmować”

Leszek Miller. / fot. Prt Sc Onet Rano
Leszek Miller. / fot. Prt Sc Onet Rano

Były premier i polityk SLD, Leszek Miller, bardzo krytycznie odniósł się do pytań referendalnych zaproponowanych przez Andrzeja Dudę. Poważni ludzie nie powinni się tym zajmować – powiedział Miller.

Według Leszka Millera tylko jedno pytanie z 15 zaproponowanych przez Prezydenta, jest istotne. To pytanie o zwiększenie kompetencji Prezydenta RP.

To jest to pytanie, gdzie pan prezydent pyta, czy naród uważa, iż jego kompetencje dotyczące zwierzchnictwa nad armią i udziału w polityce zagranicznej powinny być zwiększone. Bo to jest rzeczywiście istotny problem, ale nie w takiej postaci powinno to być rozstrzygane – powiedział Miller.

Chodzi jednak jedynie o kompetencji w zakresie Sił Zbrojnych i polityki zagranicznej. W referendum nie będzie jednak pytań o system prezydencki czy zmianę ordynacji.

Będą za to pytania o wpisanie do konstytucji programu 500 plus, przynależności Polski do Unii Europejskiej czy obligatoryjnym referendum przy milionie podpisów. Do tego kilka pobożnych życzeń, jak zapewnianie „bezpieczeństwa żywnościowego”.

Z prezydenckich propozycji nie brakuje kpin, Korwin-Mikke proponował, by zapytać o „zapewnienie dopływu słońca słonecznego”. Z kolei Millerowi brakuje pytanie „czy należy utrzymać czas letni, czy przejść na zimowy”.

Poważni ludzie nie powinni zajmować się tymi pytaniami. Mam nadzieję, że to referendum się w ogóle nie odbędzie, bo Senat nie wyrazi na to zgody – oświadczył Miller.

Zobacz też: Leszek Miller ostro masakruje PiS. „Rozdaje na lewo i prawo. Sprawiedliwie, to nie znaczy po równo”

Źródło: RMF FM/Wolnosc24

10 KOMENTARZE

  1. On chociaż jest czerwony i z tym się nie kryje, a kim jest duduś który podpisał się pod obowiązkiem szczepień niemowląt.

  2. „tylko jedno pytanie z 15 zaproponowanych przez Prezydenta, jest istotne. To pytanie o zwiększenie kompetencji Prezydenta RP.”
    To samo pisałem wczoraj.
    Miller WYJĄTKOWO dobrze mówi.

  3. Miller czasami dobrze prawi. Te 15 pytań chyba układał jakiś zidiociały ćpun na lewackim haju.

  4. ZNOW TEN POLGLOWEK MULER ZABIERA GLOS ,KTO JEGO SLUCHA ,TAKI GLUPEK JAK ON TOZ TO MNIEJ NIZ ZEROTO TEN CO WIE JAK SKONCZYC NO I SKONCZYL A JAK TO CHYBA WSZYSCY WIEDZA …AMEN ……REALISTA

Comments are closed.