Szok! Ogromne jezioro wyparowało. Wszystko za sprawą wybuchu wulkanu! [VIDEO]

Ogromne jezioro wyparowało./ YouTube
Ogromne jezioro wyparowało./ YouTube

Szok! Ogromne jezioro wyparowało. Lawa wydobywająca się z wulkanu na wyspie Big Island sprawiła, że zniknęło największe jezioro słodkowodne w całym archipelagu. W sieci pojawiło się niesamowite nagranie pokazujące siłę natury. 

Jak podaje Daily Mail głębokość Green Lake sięgała w niektórych miejscach 61 metrów. Jezioro, które powstało około 400 lat temu, było popularnym kąpieliskiem, zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców wyspy. Wystarczyło 90 minut, by przestało istnieć. .

Czytaj też: „Gladiator” będzie kibicował Polakom na Mistrzostwach Świata. Russel Crowe wytypował swoich faworytów [WIDEO]

„Aktywność sejsmiczna i emisja pyłów z krateru utrzymywały się na niskim poziomie. Emisja gazów była jednak wysoka i spodziewamy się dalszych, nieznacznych eksplozji” – mówi Jessica Ball, wulkanolog z agencji naukowo-badawczej USGS.

Dodajmy do tego, że lawa wulkaniczna stworzyła niemal 1,5 kilometra nowego lądu.

Jak podaje Daily Mail do erupcji wulkanu Kilauea, jednego z pięciu na głównej hawajskiej wyspie, dochodzi nieprzerwanie od ponad trzech dekad.

Aktywne są jeszcze wulkany Mauna Loa i Ricard Rapoza, rzecznik hawajskiej agencji zarządzania kryzysowego HI-EMA, zapewnia jednak, że w najbliższym czasie nie powinno dojść do kolejnego wybuchu.

Po raz kolejny widać jaką siłę ma natura.

Przeczytaj też: Tak Trump przekonał Kim Dzong Una do porozumienia? Przed spotkaniem puścił mu krótki filmik [VIDEO]

2 KOMENTARZE

  1. Może i kiedyś na wiejskiej wybuchnie :] i coś więcej niż jezioro wyparuje.

Comments are closed.