Tak ma wyglądać Bóg? Według Amerykańskich naukowców tak! Będziesz w szoku [FOTO]

Tak według amerykańskich naukowców wygląda Bóg/ Twitter
Tak według amerykańskich naukowców wygląda Bóg/ Twitter

Tak ma wyglądać Bóg? Naukowcy z Karoliny Północnej postanowili stworzyć wizerunek Wszechmogącego. W tym celu zasięgnęli opinii kilkuset amerykańskich chrześcijan. Oto, jaki obraz Boga powstał.

Jak twierdzą amerykanie Bóg nie jest stary, nie ma długich, siwych włosów i brody. Wszechmogący, którego wizerunek stworzyli komputerowo naukowcy z Uniwersytetu w Karolinie Północnej zdecydowanie różni się od tego którego znamy z literatury, filmów i obrazów.

Według badań amerykańskich naukowców wszechmogącego charakteryzują kobiece, subtelne rysy, ciepłe spojrzenie i młody wygląd. Portret Stwórcy powstał na podstawie rozmów z amerykańskimi chrześcijanami.

Czytaj też: Doradca Trumpa ostro o premierze Kanady! „W piekle jest specjalne miejsce dla niego”

W doświadczeniu uczestniczyło 511 osób. Jak wyglądały same badania? Otóż badacze pokazali wiernym kilkaset losowo zmieniających się par twarzy. Badani mieli wybrać te, które ich zdaniem odpowiadają ich wyobrażeniom Stwórcy.

Oczywiście, jak to w Ameryce, postrzeganie Boga zazwyczaj zależało od ich politycznych poglądów. Liberałowie (w Ameryce liberał oznacza nowoczesnego socjalistę – red.) widzieli go młodszego, bardziej kobiecego, ciepłego, kochającego.

Konserwatyści zaś nadawali mu bardziej kaukaski wygląd. Postrzegali go jako istotę silną, potężną.

„Te różnice mogą wynikać z tego, jakiego rodzaju społeczeństwa pragną” – tłumaczył Joshua Conrad Jackson, jeden z naukowców.

„Konserwatyści chcą żyć w dobrze zorganizowanym społeczeństwie, kontrolowanym przez potężnego Boga. Liberałowie zaś chcą społeczeństwa tolerancyjnego, z kochającym Bogiem” – wyjaśnił.

Na postrzeganie Stwórcy wpływał też wiek badanego. Młodsi nadawali mu młodzieńczy wygląd. Według badań naukowców tak wygląda wszechmogący:

Przeczytaj też: Korwin-Mikke: Konstytucyjne utrwalenie podstawy socjalizmu. Może jeszcze zagwarantować dopływ światła słonecznego?

Źródło: fakt.pl/nczas.com

15 KOMENTARZE

 1. Ala! Do tej pory nienawidziłem cię, trollu. Ale w tej kwestii masz moje pełne poparcie!

  • Teraz już wiesz jak łatwo jest Tobą manipulować. Specjalnie dla Ciebie powiem tak:

   Prawa ma Bóg – człowiek ma tylko obowiązki. Wobec Boga, rodziny, ojczyzny, bliźnich. Dzieci wobec rodziców. Prawa ma TYLKO Bóg nie człowiek.

 2. Za pewne zrobili to z pieniędzy zagrabionych przemocą od podatników. Poza tym chyba przerzucę się z NC na czytanie Faktu. Tam przynajmniej nikt robi fałszywego wrażenia pisma na wyższym poziomie intelektualnym.

 3. Nie mam na to słów… nie mam na to słów , które nie uchodziłyby za wulgarne, aby to skomentować. Jedyne co udało wam się zrobić to zlepek wyobrażeń Boga, które są pojmowane natabene bardzo po ludzku. Bóg jest Istotą istniejącą poza czasem i materią, a więc czegoś, czego nie można objąć zmysłami, ani ŻADNYMI przyrządami, więc nawet jeśli powstają wizerunki Boga(uznane przez Kościół za właściwe), to one nigdy nie będą kompletne oraz ich zadaniem jest ukazanie przymiotów Boga(np. władzy, sprawiedliwości itp.) w sposób bardzo zmysłowy(np. jeśli chcemy pokazać nieskończoną mądrość Bożą, to autor może go bez wyrzutów sumienia namalować jego wizerunek jako starca, lub jako władcę, to wyposaży Jego wizerunek o symbole władzy np. korona czy berło), aczkolwiek nie należy zapominać, że to nie jest jest jedyny, właściwy, mający monopol na prawdę wizerunek, a jedynie próba zmysłowego ukazania Go.

  • Mądrze powiedziane.
   Jest tylko jedna przyczyna. Wszystkie te frustracje i problemy to wyłącznie skutek wyrzucenia Boga z życia współczesnych tzw. post-sowieckich społeczeństw. Nic nie jest w stanie zastąpić piękna Kościoła Katolickiego i Mszy Wszechczasów. Jedyna prawdziwa religia to Kościół Rzymsko-Katolicki sprawujący Najświętszą Ofiarę. Nie ma innej prawdziwej wiary i nie będzie. Reszta jest co najwyżej jej cieniem i majaczeniem. To są tylko wierzenia, odszczepieńcy i heretycy.
   Wszystko co nie jest jest zgodne z optyką katolicką można od razu wrzucić do kosza bez specjalnego przyglądania się temu. Jest wiele dróg które prowadzą na manowce i nie należy nimi podążać. Żydokomuna wyjaławia teren i podsuwa prostym ludzikom w to miejsce kolejne „błyskotliwe” teorie walki z Kościołem jak zasada zrównoważonego rozwoju, teoria ewolucji, względności i wielkiego wybuchu! (najlepszy oczywiście jest „wielki wybuch” – walnęło coś z niczego i powstał Wszechświat).

Comments are closed.