Wojna o 600 imigrantów się zaostrza! Premier Włoch Giuseppe Conte odwołał wizytę w Paryżu

Włochy_Giuseppe-Conte_Macron_wizyta
Giuseppe Conte. / Dostawca: PAP/EPA.

Premier Włoch Giuseppe Conte odwołał zapowiedzianą na piątek pierwszą od zaprzysiężenia wizytę w Paryżu, w trakcie której miał spotkać się z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. „Nie ma warunków” do takiej wizyty – podała Kancelaria Premiera.

Powodem odwołania podróży Contego są napięcia z Francją na tle krytyki ze strony władz tego kraju pod adresem Włoch za ich decyzję o niewpuszczeniu statku organizacji pozarządowej z ponad 600 imigrantami na pokładzie.

Prezydent Macron zarzucił nowemu włoskiemu rządowi „cynizm i nieodpowiedzialność” oraz łamanie prawa morskiego.

Źródła we włoskim rządzie podawały w środę, że premier Conte czeka na oficjalne przeprosiny od władz Francji i od tego uzależnia swą podróż.

Rano szef dyplomacji Enzo Moavero Milanesi wezwał ambasadora Francji, w zastępstwie którego na rozmowę udała się charge d’affaires placówki w Wiecznym Mieście. MSZ uznał ton wypowiedzi przedstawicieli Francji za niedopuszczalny i psujący wzajemne relacje. Wyrażono nadzieję, że Francja podejmie kroki, by „uzdrowić sytuację”, jaka powstała.

Pałac Elizejski oświadczył zaś, że nie otrzymał żadnej informacji w sprawie prośby o wystosowanie przeprosin.

Przeprosiny ze strony Francji nie nadeszły.

(PAP)

15 KOMENTARZE

 1. Krytykowanie jakiegokolwiek państwa, które obecnie,nie przyjmuje uchodźców to”krótko- wzrocznosc i obluda”. Kto pomoże tym państwom ,które są dzisiaj same na krawędzi
  bankructwa,zniszczonej kultury i bezpieczeństwa społecznego.
  Krytykować jest najłatwiej,ale wprowadzić prawo stop obecnej sytuacji nie ma.Dalej statki, które nie powinny wypływać po tych ludzi,tylko ich odsylac, pod rzucają ludzi i myślą, że ich i Nas uszczesliwjaja. Pomoc dla nich jest jedna na ich terenach.
  „Z uporem maniaka jednak ta sytuacja trwa dalej”

 2. I bardzo dobrze. Trzeba dziada trzymać na dystans. Niech sobie jeździ do Budapesztu i Moskwy.

 3. Lewaki,jak sie wam nie podoba spierdalac na wakacje do Grecji albo do Szwecji.

 4. Dzicy w zamian za socjal mają głosować na patologiczne lewactwo rządne pasożytowania na podatnikach, dlatego tak ich tłumnie ściągają do Eurokołchozu.

 5. Nasi polscy politycy przepraszają zawsze pierwsi, ze szczególnym ulubieniem Żydów i Ukraińców, jak chorągiewki, jak pluj k….. to powie że deszcz pada! Służą uniżenie masońskiej międzynarodówce i lewactwu.

  • Za to prawiczki uwielbiają polityków którzy nienawidzą Polski – np. Le Pen, Putina, Farage’a, Wildersa i neonazistów z AfD.

   • Wilders i AfD to lewica. AfD to wrogowie nazistów. Jedna lewica walczy z drugą.

Comments are closed.