Włosi popierają twardego Salviniego. Przeciwstawiają się imigracyjnej polityce Brukseli i chcą zamykania portów

Matteo Salvini i imigranci/foto: wikipedia
Matteo Salvini i imigranci/foto: wikipedia
REKLAMA

Blisko 60% Włochów popiera decyzję Ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego, by nie wpuszczać do portów statków z nielegalnymi imigrantami. Niemal 70% stoi po jego stronie w sporze z Unią Europejską.

Wyniki sondaży przeprowadzonych przez IPSOS zostały ogłoszone w dniu, w którym konwój statków nielegalnymi imigrantami nie wpuszczonych do Włoch zawijał do hiszpańskiej Walencji. Na pierwszym z nich – „Datillo” było ponad 600 Afrykańczyków. Na drugim – „Aquarius” 106.

REKLAMA

59% Włochów uważa, że decyzja o zamknięciu portów dla statków z imigrantami była słuszna. Jeszcze więcej Włochów popiera Salviniego w jego sporze z Unią. Aż 68% uważa, że dobrze robi przeciwstawiając się polityce imigracyjnej Brukseli.

Prenumerata NCZ! z książką GRATIS!

Zobacz też: Przyjęli niechciany przez Włochów statek z imigrantami. Teraz będą celem następnych

W sobotę Salvini nie wpuścił do Włoch kolejnych statków transportujących nielegalnych przybyszy z wybrzeży północnej Afryki.

Lider Ligi i minister spraw wewnętrznych skomentował to na Facebooku pisząc, iż nie pozwoli, by Włochy stały się „gigantycznym obozem dla uchodźców”.

„Dwa kolejne statki z flagą Holandii, Lifeline i Seefuch przypłynęły pod wybrzeże Libii i czekają by załadować ludzi porzuconych przez przemytników – napisał na Facebooku Salvini.

„Ci dżentelmeni wiedzą, że Włochy nie będą dłużej wspólnikiem w w biznesie nielegalnej imigracji, więc muszą szukać innych portów, by zawinąć”.

Zobacz też: Socjaliści będą ubogacać Hiszpanię. Lewacki rząd chce zlikwidować płoty chroniące przed inwazją imigrantów [WIDEO]

REKLAMA