Włosi popierają twardego Salviniego. Przeciwstawiają się imigracyjnej polityce Brukseli i chcą zamykania portów

Matteo Salvini i imigranci/foto: wikipedia
Matteo Salvini i imigranci/foto: wikipedia

Blisko 60% Włochów popiera decyzję Ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego, by nie wpuszczać do portów statków z nielegalnymi imigrantami. Niemal 70% stoi po jego stronie w sporze z Unią Europejską.

Wyniki sondaży przeprowadzonych przez IPSOS zostały ogłoszone w dniu, w którym konwój statków nielegalnymi imigrantami nie wpuszczonych do Włoch zawijał do hiszpańskiej Walencji. Na pierwszym z nich – „Datillo” było ponad 600 Afrykańczyków. Na drugim – „Aquarius” 106.

59% Włochów uważa, że decyzja o zamknięciu portów dla statków z imigrantami była słuszna. Jeszcze więcej Włochów popiera Salviniego w jego sporze z Unią. Aż 68% uważa, że dobrze robi przeciwstawiając się polityce imigracyjnej Brukseli.

Zobacz też: Przyjęli niechciany przez Włochów statek z imigrantami. Teraz będą celem następnych

W sobotę Salvini nie wpuścił do Włoch kolejnych statków transportujących nielegalnych przybyszy z wybrzeży północnej Afryki.

Lider Ligi i minister spraw wewnętrznych skomentował to na Facebooku pisząc, iż nie pozwoli, by Włochy stały się „gigantycznym obozem dla uchodźców”.

„Dwa kolejne statki z flagą Holandii, Lifeline i Seefuch przypłynęły pod wybrzeże Libii i czekają by załadować ludzi porzuconych przez przemytników – napisał na Facebooku Salvini.

„Ci dżentelmeni wiedzą, że Włochy nie będą dłużej wspólnikiem w w biznesie nielegalnej imigracji, więc muszą szukać innych portów, by zawinąć”.

Zobacz też: Socjaliści będą ubogacać Hiszpanię. Lewacki rząd chce zlikwidować płoty chroniące przed inwazją imigrantów [WIDEO]

8 KOMENTARZE

  1. Słuszna decyzja Rządu Włoskiego,
    jak długi Włosi mieli prosić i pomoc,która ni przybywała na czas.To państwo niszczono systematycznie,zresztą państwa które przyjmowały uchodźców, są totalnie w złej kondycji i psychicznej i ekonomicznej.
    Dla nich pomocy nie ma i to się nazywa jednostronna pomoc humanitarna, która tylko działa w jedną stronę Przyjmijcie uchodźców, kogo się tym uszczesliwilo?
    Obustronne niezadowolenie,tylko szkoda że za pieniądze od Europejskiego podatnika.

  2. Mussolini miał jeszcze większe poparcie. Jak skończył wiadomo. Ciekawe czy Salviniego jakiś Skorcenow wywiezie do Moskwy :)

Comments are closed.